Petr Horáček (režisér)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Petr Horáček
režisér komponovaných pořadů, filmové tvorby, divadelní tvorby, scénárista, moderátor, dramaturg, manažer, odborný mediální poradce, promotér a jednatel firmy Caddy group
režisér komponovaných pořadů, filmové tvorby, divadelní tvorby, scénárista, moderátor, dramaturg, manažer, odborný mediální poradce, promotér a jednatel firmy Caddy group
Základní informace
Narození 23. ledna 1954
Původ Praha
Povolání

1971 až současnost (posloupně). Mikrofonista, asistent zvuku, asistent režie, zvukař, režisér, herec, speaker, promotér golfových turnajů, ředitel a jednatel reklamní společnosti Smart Team, režisér a produkční sekce PHgolf, režisér, dramaturg, scénárista a produkční na volné noze. 1975 - 1981 - zakladetel, umělecký a správní ředitel divadla Lucerna. 1990 - současnost - autor charitativního projektu Děti dětem. 1991 - 2015 - spoluzakladatel Asociace českých reklamních agentur a M.K 1998 - autor a režisér dalších projektů viz "Dílo a projekty". 2007 - současnost - zakladatel a promotér sekce PHgolf.

2019 - současnost - jednatel společnosti, režisér a promotér společnosti Caddy group.
Aktivní roky 1971 - současnost
Děti Petr Horáček (1980)
Rodiče

matka Karla Novotná Horáčková

otec Vladimír Horáček
Příbuzní vnuk - Petr Horáček (2019)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Petr Horáček je český režisér komponovaných pořadů, filmové tvorby, divadelní tvorby, scénárista, moderátor, dramaturg, manager, odborný mediální poradce, promotér a jednatel firmy Caddy group[1]

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Petr Horáček se narodil 23.ledna 1954 v Praze na Štvanici jako druhý syn Karly Novotné Horáčkové v Praze 7, kde bydlel ve Veletržní ulici. Otec Vladimír byl úředník mající dvě Vysoké Školy, aktivně hovořící šesti jazyky, který pracoval pro PZO KOVO. Matka byla též pracovnicí PZO. První kroky směrem k uměleckému světu ovlivnil strýc Jindřich Novotný, který byl hlavním kameramanem v ČT a strýc Karel Novotný, který též pracoval, jako hlavní osvětlovač v ČT.

Před ukončením základního vzdělání na ZŠ Umělecká odjíždí Petr Horáček s rodiči a sestrou (bratr zůstává na vojně) na obchodní zastoupení PZO Investa do Moskvy. Zde je mu dána šance studovat speciální střední školu s úklonem na zvukozápis a zvukovou režii pod konzervatoří P.I.Čajkovského. Po ukončení otcovy mise a po závěrečných zkouškách na škole r. 1971 nastupuje v Praze do ČT ve Vladislavově ulici, Praha 1. Zde začíná pracovat jako mikrofonista, později zvukař, později asistent režie.

Sestra Vladimíra jde cestou zpěvačky a se svou hudební skupinou odjíždí do NDR, odkud se později vrací do Prahy a pracuje na Výstavišti v Praze 7. V současné době je od r. 2003 těžce postižená v ústavu sociální péče Tloskov a Petr Horáček je jejím opatrovníkem.

Již od dětství je Petr Horáček v rodině veden k hudbě a ke hře na kytaru, klavír a flétnu. Hraje v dětských divadelních představeních, později v divadle ABC (hostuje též v divadle J. Průchy na Kladně) a zároveň je členem atletického klubu Sparty Praha.

Později hraje v divadle D-18 (od r.1972) v Pařížské ulici, pak zakládá vlastní divadlo Lucerna společně s Rudolfem Etteletem (Malostranská Beseda, Praha 1), kde je uměleckým a správním vedoucím. Jeho osudem je Balada pro Banditu, kde hraje roli Nikoly (více než 180 představení + zájezdy do zahraničí), Šukšinovi Charaktery, Kateřina zlobí, Písně sladké Francie a další představení. Spolupracoval v této době se známými režiséry jako je Zdeněk Pospíšil, Vladimír Sís a Jan Bonaventura a další (viz kameran Miroslav Vondříček, herci Jiří Štěpnička, Martin Zounar, Waldemar Matuška a další) a takto si utvořil životní nadhled pro své budoucí režijní práce.

Po návratu do ČR a ukončení školy se dostal ke spolupráci s režisérem Vladimírem Sísem. Přestěhuje se do Nerudovy ulice na Malé Straně, a tak je i v denním kontaktu se svým učitelem, který zde též žil. Ovlivněn touto spoluprací odchází na volnou nohu (r.1978) - svobodné povolání a od r.1986 pracuje přes MON a Art Centrum a později zakládá agenturu Smart Team, aby si mohl plnit svá umělecká přání a pracovat na svých projektech.

V roce 1991 zakládá asociaci AČRA, kde je zvolen víceprezidentem. Odešel v roce 2015.

Manželství a vlastní rodina[editovat | editovat zdroj]

V roce 1978 se oženil s Kateřinou Blumenfeldovou (dcerou režiséra Pavla Blumenfelda) , ale jejich manželství se brzy rozpadlo, protože celá rodina Blumenfeldů opustila Československo a Petr Horáček je nucen režimem a celkovou situací ukončit všechnu aktivitu ve svém divadle a v jiných kulturních zařízeních, a proto v roce 1984 opouští Lucernu, protože je persekuován současným režimem. Petr Horáček zůstal v Československu a znovu se oženil s Lucií Skuhrovou, kterým se narodil v r.1980 syn Petra. Po 4 letech se rozvedl a syn Petr zůstává v péči Petra Horáčka, jako otce i matky v jedné roli. Později se ještě jednou oženil s Dagmar Trávníčkovou (ředitelkou Večerní Prahy), se kterou 20 let společně žil na okraji Prahy, ale i toto manželství se rozpadlo. V současnosti je od r. 2020 ženatý s Radkou Novákovou – mluvčí DS v Malešicích. Má pouze jednoho syna Petra, který je managerem několika společností a mají spolu velmi dobrý vztah, ačkoliv syn nešel stejnou uměleckou cestou, jako otec.

Dílo a projekty[editovat | editovat zdroj]

Děti dětem [2]– charitativní koncerty, komponované pořady plné scének, písniček, soutěží s předními českými umělci / 1990 – současnost

Golfové akce [3] – tour a turnaje / 2008 – současnost

Úsměv na tváři – charitativní pořad – zájezdová obdoba Děti dětem / 2001 – současnost

Pohovka pro hosta[4] – zábavný pořad plný hostů a hudby / 2010 – současnost

Pohodové Rendez-Vous[5] – zábavný pořad obdobný Pohovce (Praha a Plzeň) – zájezdový / 2014- současnost

Oskar za odvahu – pořad oceňující nejlepší lidské vlastnosti / 1998 – 2000/

Národní jinak – 15. výročí sametové revoluce na Národní třídě - 2014

Vítání občánků – úsměvný pořad pro nejmenší a rodiče 2014 – 2018

Den dětí – veselý pořad k 1.6. /Dny dětí/ – 2008 – 2016

a další sportovní a společenské akce /až současnost

Celkem vytvořil více než 120 komponovaných pořadů, jak pro děti, tak pro veřejnost a seniory

- vytvořil více než 220 reklam pro vysílání v TV

- více než 60 dokumentárních filmů pro různé společnosti (např. Amber Baltic, Zlatá Praha s Edou Cupákem, Cesta po Dunaji a Černém moři pro ČEDOK, Křížová Cesta po Středozemním moři pro Jahn Reisen a jeden z posledních film o nemocnici Na Františku atd.)

- spolupracoval na více než 10 divadelních režiích (např. Balada pro banditu, Šukšinovy charaktery)

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

https://www.caddygroup.cz/

https://www.phgolf.cz/

https://www.deti-detem.cz/

https://www.acra-mk.cz/

https://www.protext.cz/zprava.php?id=30435

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. caddygroup.cz – Caddy group -společenské a golfové akce. [online]. [cit. 2021-04-13]. Dostupné online. (česky) 
  2. děti-dětem – AKCE PRO PRO HANDICAPOVANÉ DĚTI A DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ [online]. [cit. 2021-04-13]. Dostupné online. (česky) 
  3. PHgolf – organizace a pořádání golfových turnajů a společenských akcí [online]. [cit. 2021-04-13]. Dostupné online. (česky) 
  4. Pohovka pro Hosta – caddygroup.cz [online]. [cit. 2021-04-13]. Dostupné online. (česky) 
  5. pohodové Rendez – Vous – caddygroup.cz [online]. [cit. 2021-04-13]. Dostupné online. (česky)