Pavel Macek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
O československém politikovi z První republiky pojednává článek Pavol Macek.
Pavel Macek
Narození 1976 (41–42 let)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Pavel Macek (* 1976) je učitelem čínských bojových umění (sifu 師傅), šéfinstruktorem školy Practical Hung Kyun a šéfinstruktorem vůdčí české školy silového a kondičního tréninku Kettlebell KB5.

Život[editovat | editovat zdroj]

Bojovým uměním (především džúdó) se věnuje od dětství, čínským bojovým uměním od r. 1991. Tradiční Hung kyun rodiny Lam (Lam ga Hung Kyun, 林家洪拳 LGHK) začíná studovat v Chinatownu kalifornského San Francisca pod vedením Y. C. Wonga 黃耀楨 sifu a jeho syna Raymonda Wonga Hongita 黃漢傑 (www.tigercrane.com). Ve studiu pokračuje pod vedením velmistra Lam Chun Singa (Lam Jansinga 林鎮成), nejmladšího syna hongkongského velmistra Lam Jou 林祖. V letech 19992001 působil spolu s Alešem Kociánem jako vůdčí osobnost České asociace Y.C. Wong gungfu. V r. 2002 zakládá školu Practical Hung Kyun, od r. 2003 působí jako hlavní asistent velmistra Lama na jeho evropských výukových kurzech.

Pavel Macek je autorem řady překladů (především z čínštiny a angličtiny), článků a odborných statí na téma čínská bojová umění, filosofie a kultura. V r. 1997 působil jako překladatel pro časopis Knockout, v l. 1999-2000 přispíval do časopisu Attack, v letech 2000-2001 pracoval jako odborný poradce televizního pořadu Fight Pro. Jeho asociace rozšířila svoji působnost i do dalších zemích světa ((Macek sifu učil řadu žáků z různých zemí světa, např. Slovenska, Anglie, Francie, Německa, Švédska, Skotska, Ruska, Itálie, Řecka, Islandu, USA, Brazílie, Vietnamu, Mexika etc.) a stává se asociací mezinárodní (International Hung Kyun Association).

V r. 2000 získal zlatou příčku na 1st International Hungga Gungfu Championship, konaném v německém Karlsruhe; v témže roce promoval na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy diplomovou prací na téma tradičních čínských bojových umění. V r. 2003 spolu s přáteli zakládá internetové diskuzní fórum bojovaumeni.cz, pro který dnes působí jako odborný poradce. V r. 2004 získal se svým bratrem Petrem Mackem zlatou medaili na 1. mezinárodním festivalu tradičních čínských bojových umění (provincie Henan,Čína) v kategorii „sparringové sestavy“.

Kromě čínských bojových umění se zajímá o silový a kondiční trénink, především cvičení s kettlebell, posilování s vlastní vahou a velkou činkou. Pavel je pionýrem cvičení s kettlebell v ČR, prvním oficiálně certifikovaným instruktorem prestižní světové asociace StrongFirst a šéfinstruktorem školy Kettlebell KB5.