Past na rodiče

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Past na rodiče
Původní názevThe Parent Trap
Země původuSpojené královstvíSpojené království Spojené království
Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Jazykangličtina
Délka128 minut
PředlohaLuisa a Lotka
The Parent Trap
NámětLuisa a Lotka (Erich Kästner)
ScénářDavid Swift
Nancy Meyers
Charles Shyer
RežieNancy Meyers
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleLindsay Lohan
Dennis Quaid
Natasha Richardson
Elaine Hendrix
Lisa Ann Walter
Simon Kunz
ProdukceCharles Shyer
HudbaAlan Silvestri
KameraDean Cundey
StřihStephen A. Rotter
Výroba a distribuce
Premiéra29. července 1998
DistribuceWalt Disney Pictures
Rozpočet15,5 milionů dolarů
Tržby92 108 518 dolarů
Past na rodiče na ČSFD
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Past na rodiče je romantická komedie z roku 1998, kde si hlavní role zahráli Dennis Quaid, Natasha Richardson a Lindsay Lohan. Film je druhou adaptací německé novely Luisa a Lotka spisovatele Ericha Kästnera. Scenáristkou a režisérkou filmu je Nancy Meyers a scenáristou a producentem se stal Charles Shyer.

Děj[editovat | editovat zdroj]

V roce 1986 se Nick Parker (Dennis Quaid) a Elizabeth James (Natasha Richardson) setkávají a uzavírají sňatek na zaoceánské lodi RMS Queen Elizabeth II. Po narození jejich dvojčat Annie a Hallie (Lindsay Lohan) se rozvádí a rozdělují si dvojčata. Nick vychovává Hallie v Napa Valley a věnuje se pěstování vína, zatímco Elizabeth vychovává Annie v Londýně a pracuje jako úspěšná designérka svatebních šatů.

O jedenáct let později se Nick a Elizabeth shodou okolností rozhodují poslat své dcery do stejného dívčího tábora v Maine nazvaném Tábor Walden. Poprvé se setkají na konci šermířského zápasu. Po několika šprýmech jsou dvojčata odsouzena vedoucí táboru žít na samotce, kde zjišťují, že se narodily ve stejný den a poté co si ukáží v půlce stejně roztrženou svatební fotografii svých rodičů, zjišťují, že jsou dvojčata. V hlavě se jim naskytne plán, jak poznat druhého rodiče. Snaží se naučit chování té druhé, se záměrem vyměnit si místo na konci tábora.

Plán úspěšně plní. Hallie odjíždí do Londýna za matkou, kterou nikdy nepoznala, dědečkem Charlesem a Jamesem, rodinným sluhou Martinem (Simon Kunz). Annie, která předstírá, že je Hallie, odjíždí do Kalifornie za svým otcem, rodinnou hospodyní Chessy (Lisa Ann Walter), psem Sammym a Nickovou mladou snoubenkou Meredith Blakovou (Elaine Hendrix), která se zajímá jen o Nickovy peníze. Annie má však plán jak zásnuby zrušit. Brzy všichni zjišťují, že došlo k záměně. Plánem Annie je dát Elizabeth a Nicka znovu dohromady. Hallie, Annie, Chessy, Martin a Charles se setkávají v hotelu v San Franciscu. Po několika komických scénách se Nick a Elizabeth setkávají a zjišťují, že došlo k záměně. Dívky pro své rodiče připravili večeři na lodi, kde jídlo servírují Chessy a Martin.

Dívky se nechtějí rozloučit a tak naplánují, aby je rodiče vzali na výlet, před začátkem školy. Namísto Elizabeth odjíždí Meredith. Během výletu dívky na Meredith zkouší několik šprýmů. Meredith nakonec dává Nickovi ultimátum: ona nebo děti. Nick si vybírá děti a ruší se jejich zásnuby.Když se Nick vrátí domů, ukazuje Elizabeth svojí kolekci vín, včetně vína, kterého pili na svatbě. Elizabeth se nakonec rozhodne odjet do Londýna s Annie. Když však dorazí do Londýna, nachází Hallie a Nicka v jejich domě. Film končí svatbou Nicka a Elizabeth na stejné lodi, dívky jsou družičky a Martin žádá Chessy o ruku.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Lindsay Lohan Annie James a Hallie Parker
Dennis Quaid Nick Parker
Natasha Richarson Elizabeth James
Elaine Hendrix Meredith Blake
Lisa Ann Walter Chessy
Simon Kunz Martin
Polly Holliday Marva Kulp starší
Maggie Wheeler Marva Kulp mladší
Ronnie Stevens Charles James
Joanna Barnes Vicki Blake
J. Patrick McCormack Les Blake

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Parent Trap (1998 film) na anglické Wikipedii.