Pan Pluhař

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pan Pluhař
Mr. Plow
68. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 4
Díl: 9
Kód: 9F07
Premiéra: 19. listopadu 1992
Scénář: Jon Vitti (e)
Režie: Jim Reardon (e)
Gaučový gag: Celá rodina Simpsonových si sedne na jednu malou dřevěnou židli.
Hosté: Adam West
Linda Ronstadt
Phil Hartman

Pan Pluhař (anglicky Mr. Plow) je devátý díl čtvrté série amerického kresleného seriálu Simpsonovi, poprvé vysílaný 19. listopadu 1992. Je o tom, jak si Homer koupí sněžný pluh a začne odhazovat sníh ve Springfieldu, aby splatil dluhy.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Na Springfield se začne hustě snášet sníh, a tak se Homer, který již delší dobu popíjí alkohol s přáteli u Vočka, rozhodne vyrazit domů. Když řídí auto pod vlivem alkoholu, chumelí tak hustě, že si nevšimne zaparkovaného auta Marge a nabourá do něj. Rodina Simpsonových je tedy bez jediného auta a chce si pořídit nové.
V autosalóně Homera přemluví jeden prodavač, aby si koupil sněžný pluh na splátky a rozjel podnik s odhrabováním sněhu. S rodinou natočí reklamu a Homer si začne říkat Pan Pluhař. Protože zrovna začíná zima a sněží každý den, Pan Pluhař má hodně práce a peníze na splátky se jen hrnou. Později získá uznání a dokonce i klíč od města.
Mezitím se Barney Gumble, Homerův dlouholetý kamarád a velký alkoholik navštěvující Hospodu u Vočka, trápí, že si ho nikdo neváží a nerespektuje ho. Inspirován Homerovým úspěchem si také pořídí sněžný pluh a říká si Král Pluhařů. Ze dvou kamarádů se tedy stanou největší konkurenti.
Barney je ovšem oblíbenější a Homer se tak dostane do finanční tísně. Vymyslí tedy lest a vyláká Barneho, aby odhrabal nebezpečnou horskou cestu. Mezitím se Homer snaží přebrat Barneho zákazníky.
Barney je ale v horách zasypán sněhovou lavinou a Homer se ho vydá zachránit. Po shledání se opět spřátelí a rozhodnou se podnikat společně jako partneři. V tu chvíli ale zima skončí, sníh roztaje a plány se nemohou uskutečnit. Homer nemůže dále splácet dluhy a sněžný pluh mu zase vezmou. Na vše mu zbudou jen vzpomínky a pluhařská bunda.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Zdroje[editovat | editovat zdroj]