Pan Pluhař

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pan Pluhař
Logo Simpsonovi.svg
68. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Mr. Plow
Číslo řada 4
díl 9
Původní TV Fox Broadcasting Company
Premiéra 19. listopadu 1992
Česká TV Česká televize
Česká premiéra 18. listopadu 1994
Tvorba
Scénář Jon Vitti
Režie Jim Reardon
Prod. kód 9F07
Obsah
Tabule „Uprdnutí není odpověď.“
Gaučový gag Simpsonovi přiběhnou do obýváku, kde je místo gauče pouze jedna malá dřevěná židlička na kterou si i přesto všichni sednou.
Délka 22 minut
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Nová holka v ulici
Následující →
Lízino první slovo
Seznam dílů 4. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pan Pluhař (v anglickém originále Mr. Plow) je 9. díl 4. řady (celkem 68.) amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Scénář napsal Jon Vitti a díl režíroval Jim Reardon. V USA měl premiéru dne 19. listopadu 1992 na stanici Fox Broadcasting Company a v Česku byl poprvé vysílán 18. listopadu 1994 na České televizi.[1]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Na Springfield se začne hustě snášet sníh, a tak se Homer, který již delší dobu popíjí alkohol s přáteli v hospodě U Vočka, rozhodne vyrazit domů. Když řídí auto pod vlivem alkoholu, chumelí tak hustě, že si nevšimne zaparkovaného auta Marge a nabourá do něj. Simpsonovi jsou tak bez jediného auta a chtějí si pořídit nové. V autosalóně Homera přemluví jeden prodavač, aby si koupil sněžný pluh na splátky a rozjel podnik s odhrabováním sněhu. S rodinou natočí reklamu a Homer si začne říkat „Pan Pluhař“. Protože zrovna začíná zima a sněží každý den, Pan Pluhař má hodně práce a peníze na splátky se jen hrnou. Později získá uznání a dokonce i klíč od města.

Mezitím se Barney Gumble, Homerův dlouholetý kamarád a velký alkoholik navštěvující Hospodu u Vočka, trápí, že si ho nikdo neváží a nerespektuje ho. Inspirován Homerovým úspěchem si také pořídí sněžný pluh a říká si „Král Pluhařů“. Ze dvou kamarádů se tedy stanou největší konkurenti. Barney je ovšem oblíbenější a Homer se tak dostane do finanční tísně. Vymyslí tedy lest a vyláká Barneyho, aby odhrabal nebezpečnou horskou cestu. Mezitím se Homer snaží přebrat Barneyho zákazníky. Barney je však v horách zasypán sněhovou lavinou a Homer se ho vydá zachránit. Po shledání se opět spřátelí a rozhodnou se podnikat společně jako partneři. V tu chvíli ale zima skončí, sníh roztaje a plány se nemohou uskutečnit. Homer tedy nemůže dále splácet dluhy a sněžný pluh je mu odebrán. Na vše mu zůstanou jen vzpomínky a jeho pluhařská bunda.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Simpsonovi – Pan Pluhař, 4×9 [online]. SerialZone.cz [cit. 2020-08-21]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]