Písek (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Železniční stanice Písek
Nádraží v Písku
Nádraží v Písku
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Jihočeský
Město Písek
Souřadnice
Písek (nádraží)
Písek (nádraží)
Provozovatel dráhy Správa železnic
Kód stanice 756528
Tratě 200, 201
Nadmořská výška 375 m n. m.
V provozu od 20. prosince 1875
Zabezpečovací zařízení Automatické hradlo
Dopravních kolejí 8
Nástupišť (hran) 5 (5)
Prodej jízdenek Ano
Návazná doprava Stanoviště autobusů před nádražní budovou
Služby ve stanici Vnitrostátní a mezinárodní pokladní přepážkaPlatba v EurechBariérové WC
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Písek je železniční stanice v jihovýchodní části okresního města Písek v Jihočeském kraji nedaleko řeky Otavy. Leží na elektrifikovaných tratích 200 a 201 (25 kV, 50 Hz AC, dále ze stanice severním směrem vedení nepokračuje). Ve městě jsou dále v provozu železniční stanice a zastávky Písek zastávka, Písek město, Písek jih a Písek-Dobešice.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Městu se vznikající dráha Dráha císaře Františka Josefa (KFJB) z Českých Budějovic do Plzně dle stavebních plánů vyhýbala, železnice protínala nedaleký Protivín. Písecké nádraží bylo vybudováno jakožto součást projektu společnosti Rakovnicko-protivínská dráha (RPD) spojující Protivín, Písek, Březnici a Příbram s železnicí do Prahy, na kterou se dráha napojuje ve Zdicích. Projekt byl do velké míry iniciován právě městem Písek. Cihlová výpravní budova vznikla podle typizovaného stavebního návrhu. Dne 20. prosince 1875 byl s místním nádražím uveden do provozu celý nový úsek trasy z Protivína do Zdic, kterýmžto směrem roku 1876 pokračovala trať přes Beroun a Nižbor do Rakovníka.

V roce 1889 proťala nádraží železnice z Tábora do Ražic budovaná společností Českomoravská transverzální dráha (BMTB), čímž došlo k faktickému propojení železničních úseků České Budějovice-Plzeň a České Budějovice-Praha (nádraží KFJB). Roku 1908 zahrnuly Rakovnicko-protivínskou dráhu definitivně do své sítě Císařsko-královské státní dráh, po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy.

Elektrická trakční soustava ve směru z Putimi byla zprovozněna 28. května 1994, dále trakce nepokračuje.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Stanicí prochází jednokolejná trať. Nachází se zde jedno hranové a čtyři ostrovní nekrytá nástupiště, k příchodu na ostrovní nástupiště slouží přechody přes kolejiště. Na rok 2021 je plánována rekonstrukce výpravní budovy a mezi roky se připravuje 2025-2028 rekonstrukce kolejiště a elektrizace tratě přes zastávku Písek jih v centru města nedaleko nemocnice do stanice Písek město na druhém okraji Písku. V Písku zastavují osobní vlaky Březnice - Protivín spěšné vlaky Tábor - Strakonice, končí zde osobní vlaky z Tábora, které o víkendech pokračují do Ražic, osobní a spěšné vlaky z Českých Budějovic českých drah, které po elektrizaci tratě do Písku města budou končit ve stanici Písek město a rychlíky Praha - Beroun - Písek - České Budějovice společnosti Arriva vlaky.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]