Overkill

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Overkill
Overkill, Metalmania 2008
Overkill, Metalmania 2008
Základní informace
Původ Old Bridge Township, New Jersey, USA
Žánry Thrash metal
Aktivní roky 1980–dosud
Vydavatelé Megaforce, Atlantic, CMC, Metal-Is Records, Spitfire, Regain, Bodog, Nuclear Blast
Příbuzná témata Anthrax
Web wreckingcrew.com
Současní členové
D.D. Verni
Bobby "Blitz" Ellsworth
Dave Linsk
Derek "The Skull" Tailer
Jason Bittner
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Overkill je thrashmetalová skupina založená v roce 1980 v New Jersey. Ze začátku hráli skladby přebrané od skupin jako Motörhead, Kiss nebo Twisted Sister. Byli bez zpěváka. Pak se k ním přidal Bobby "Blitz" Ellsworth. První sestava byla D. D. Verni na baskytaru, Bobby Gustaffson na kytaru, Rat Skates na bicí a Bobby Blitz zpěv. V jejich hudbě je možné najít různé odstíny jiných stylů, například v The Killing Kind. Také Overkill prošli obdobím, kdy thrashmetalové skupiny hráli pomaleji; výsledkem I Hear Black. Od alba W.F.O. si drží standard typického thrash metalu. Mezi nejúspěšnější alba patří Under The Influence, The Years of Decay, Horrorscope, Ironbound, The Electric Age, White Devil Armory. Overkill vydali velmi mnoho alb, která jsou jak experimentální, tak progresivní. Typickými znaky jsou baskytara D. D. Verniho a hlas Bobbyho Blitze. Overkill prošli mnoha personálními změnami, jediní D. D. Verni a Bobby Blitz jsou členy od začátku.

Jejich maskotem je netopýr Chaly, který je na téměř každém albu. Overkill o něm píší v pěti verzích skladby Overkill. Nejlépe je popsaný v Overkill III. Overkill se pravděpodobně inspirovali záhadným tvorem z New Jersey, takzvaným newjerseyským ďáblem.

Texty[editovat | editovat zdroj]

Overkill psali texty typické pro thrash metal. Od doby alba Under The Influence si ponechali svou vlastni filozofii. Hlavním textařem je Bobby "Blitz" Ellsworth. Používá různé metafory a přirovnání a fráze. Například ve skladbě Nothing To Die For je fráze old enough to know better (dost starý, aby znal lépe). V Drunken Wisdom je fráze Why don't you get yourself a life, just get the dick out here. Overkill napsali i skladbu o životě v New Jersey Hello From The Gutter (Ahoj z odpadní roury). Overkill napsali i příběh v pěti verzích. Overkill I. II. III. IV. V.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byly použity překlady textů z článků Overkill (band) na anglické Wikipedii a Overkill na slovenské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]