Osvědčení o registraci vozidla

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Osvědčení o registraci vozidla je dokument, který uvádí základní informace o vozidle a jeho vlastníku.

V České republice má osvědčení o registraci vozidla dvě části. Část I (lidově malý technický průkaz)[1] má podobu malé kartičky zatavené v plastové průhledné fólii. Tato kartička je oboustranně potištěna, obsahuje ochranné prvky. Na lícové straně je označení vozidla a údaje o vlastníkovi, na rubové straně je další specifikace dotčeného vozidla.

Zahraničí[editovat | editovat zdroj]

Slovensko[editovat | editovat zdroj]

Na Slovensku má tento dokument také dvě části. Malý technický průkaz (oficiálně osvedčenie o evidencii, časť I) vydáván od července roku 2010 ve formátu platební karty s čipem. Na okresních ředitelstvích policejního sboru a dopravních inspektorátech se nachází kiosky, které jsou dostupné všem občanům. Po vložení čipové karty jsou dostupné údaje o vozidle.[2] Velký technický průkaz se oficiálně nazývá osvedčenie o evidencii, časť II.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Co znamená osvědčení o registraci vozidla část I.?: Chrudim. chrudim.eu [online]. [cit. 2018-11-30]. Dostupné online. (česky) 
  2. CHÁVLA, Rastislav. Od júna sa technické preukazy vydávajú vo forme čipových kariet Čítajte viac: https://auto.sme.sk/c/5526026/od-juna-sa-technicke-preukazy-vydavaju-vo-forme-cipovych-kariet.html [online]. 2010-08-30 [cit. 2020-06-22]. Dostupné online.