Ordina Open 2009 – ženy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ordina Open 2009
Datum: 14. - 21. června 2009
Ročník: 14.
Místo: 's-Hertogenbosch, Nizozemsko
Dotace: 220,000 USD
Povrch: Tráva
Web: Oficiální web
Vítězky
ženská dvouhra
Thajsko Tamarine Tanasugarnová
ženská čtyřhra
Itálie Sara Errani / Itálie Flavia Pennetta
Ordina Open

Tenisový turnaj WTA Ordina Open 2009 se konal ve dnech 14. - 21. červnanizozemském ' s - Hertogenboschi na travnatých kurtech. Odměny činily 220,000 USD.

Dvouhra[editovat | editovat zdroj]

Nasazení hráček[editovat | editovat zdroj]

Č.
Tenistka (Konečné kolo)
Žebříček WTA
1 Rusko Dinara Safinová (semifinále) 1
2 Slovensko Dominika Cibulková (1. kolo) 14
3 Itálie Flavia Pennettaová (čtvrtfinále) 15
4 Rumunsko Sorana Cîrsteaová (2. kolo) 27
5 Ukrajina Aljona Bondarenková (2. kolo) 30
6 Slovensko Daniela Hantuchová (čtvrtfinále) 33
7 Česko Iveta Benešová (2. kolo) 35
8 Rusko Jelena Vesninová (1. kolo) 39

Ceny a body do žebříčku[editovat | editovat zdroj]

Kolo Body WTA Částka
Vítězka 280 37,000 USD
Finalistka 200 19,000 USD
Semifinále 130 10,200 USD
Čtvrtfinále 70 5,380 USD
2. kolo 30 2,950 USD
1. kolo 1 1,725 USD


Pavouk[editovat | editovat zdroj]

Finálová fáze[editovat | editovat zdroj]

  Čtvrtfinále Semifinále Finále
                                       
  1  Rusko Dinara Safinová 1 6 6  
6/WC  Slovensko Daniela Hantuchová 6 4 3  
  1  Rusko Dinara Safinová 5 5    
     Thajsko T. Tanasugarnová 7 7    
3  Itálie Flavia Pennettaová 6 3 3
     Thajsko T. Tanasugarnová 2 6 6  
       Thajsko T. Tanasugarnová 6 7  
  WC  Belgie Y. Wickmayerová 3 5  
     Německo Kristina Barroisová 1 1    
WC  Belgie Y. Wickmayerová 6 6    
WC  Belgie Y. Wickmayerová 7 2 6
     Itálie F. Schiavoneová 63 6 3  
   Itálie F. Schiavoneová 6 6  
     Bělorusko Olga Govorcovová 1 3    

Horní polovina[editovat | editovat zdroj]

  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  1  Rusko Dinara Safinová 6 6    
   Německo A.-L. Grönefeldová 0 3    
  1  Rusko Dinara Safinová 6 6    
  Q  Kazachstán Jaroslava Švedovová 3 3    
   Rakousko Patricia Mayrová 2 0  
  Q  Kazachstán Jaroslava Švedovová 6 6    
    1  Rusko Dinara Safinová 1 6 6
  6/WC  Slovensko Daniela Hantuchová 6 4 3
     Ukrajina K. Bondarenková 6 3 6  
Q  Belgie Kirsten Flipkensová 4 6 3  
   Ukrajina K. Bondarenková 6 2 1
  6/WC  Slovensko Daniela Hantuchová 2 6 6  
   Itálie Roberta Vinciová 62 4  
  6/WC  Slovensko Daniela Hantuchová 7 6    
  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  3  Itálie Flavia Pennettaová 6 6    
   Tchaj-wan Čan Jung-žan 4 2    
  3  Itálie Flavia Pennettaová 6 6    
  Q  Rusko Xenia Pervaková 1 1    
   Česko Petra Cetkovská 5 66  
  Q  Rusko Xenia Pervaková 7 7    
    3  Itálie Flavia Pennettaová 6 3 3
     Thajsko T. Tanasugarnová 2 6 6
     Česko B. Záhlavová-Strýcová 1 3    
   Thajsko T. Tanasugarnová 6 6    
   Thajsko T. Tanasugarnová 6 6  
  7  Česko Iveta Benešová 3 1    
   Itálie Mara Santangelová 2 3  
  7  Česko Iveta Benešová 6 6    

Dolní polovina[editovat | editovat zdroj]

  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  8  Rusko Jelena Vesninová 4 3    
   Německo Kristina Barroisová 6 6    
     Německo Kristina Barroisová 6 6    
  WC  Nizozemsko M. Krajiceková 4 3    
WC  Nizozemsko M. Krajiceková 6 6  
     Itálie Sara Erraniová 4 2    
       Německo Kristina Barroisová 1 1  
  WC  Belgie Y. Wickmayerová 6 6  
  WC  Belgie Y. Wickmayerová 6 6    
Q  Itálie M.E. Camerinová 1 3    
WC  Belgie Y. Wickmayerová 6 6  
  4  Rumunsko Sorana Cîrsteaová 4 3    
   Rumunsko Monica Niculescuová 7 3 3
  4  Rumunsko Sorana Cîrsteaová 5 6 6  
  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  5  Ukrajina Aljona Bondarenková 6 61 6  
LL  Francie Stéphanie Foretzová 4 7 3  
  5  Ukrajina Aljona Bondarenková 6 5 3  
     Itálie F. Schiavoneová 4 7 6  
   Francie Julie Coinová 2 2  
     Itálie F. Schiavoneová 6 6    
       Itálie F. Schiavoneová 6 6  
     Bělorusko Olga Govorcovová 1 3  
  LL  Francie Séverine Brémondová 2 1    
   Bělorusko Olga Govorcovová 6 6    
   Bělorusko Olga Govorcovová 6 6  
     Francie Nathalie Dechyová 1 3    
   Francie Nathalie Dechyová 6 3 6
  2  Slovensko Dominika Cibulková 3 6 3  

Čtyřhra[editovat | editovat zdroj]

Nasazení hráček[editovat | editovat zdroj]

Č. Tenistky (Konečné kolo)
Žebříček WTA
1 Německo Anna-Lena Grönefeldová
Rumunsko Monica Niculescuová (1. kolo)
56
2 Česko Iveta Benešová
Česko Barbora Záhlavová-Strýcová (1. kolo)
99
3 Lotyšsko Līga Dekmeijereová
USA Raquel Kopsová-Jonesová (semifinále)
100
4 Francie Nathalie Dechyová
Kanada Marie-Eve Pelletierová (semifinále)
121

Ceny a body do žebříčku[editovat | editovat zdroj]

Kolo Body WTA Částka
Vítězky 280 11,000 USD
Finalistky 200 5,750 USD
Semifinále 130 3,100 USD
Čtvrtfinále 70 1,650 USD
1. kolo 1 860 USD

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

1. kolo   Čtvrtfinále   Semifinále   Finále
                               
1  Německo A.-L. Grönefeldová
 Rumunsko Monica Niculescuová
2 2    
   Rumunsko Sorana Cîrsteaová
 Rusko Dinara Safinová
6 6          Rumunsko Sorana Cîrsteaová
 Rusko Dinara Safinová
64 1    
   Maďarsko Melinda Czinková
 Jihoafrická republika Natalie Grandinová
4 2        Itálie Sara Erraniová
 Itálie Flavia Pennettaová
7 6    
   Itálie Sara Erraniová
 Itálie Flavia Pennettaová
6 6            Itálie Sara Erraniová
 Itálie Flavia Pennettaová
6 6    
4  Francie Nathalie Dechyová
 Kanada M.-E. Pelletierová
6 6         4  Francie Nathalie Dechyová
 Kanada M.-E. Pelletierová
2 4    
   Rakousko Patricia Mayrová
 Rusko Marina Melnikovová
2 0       4  Francie Nathalie Dechyová
 Kanada M.-E. Pelletierová
6 6  
WC  Belgie Kirsten Flipkensová
 Nizozemsko Lesley Kerkhoveová
2 4        Francie Sophie Lefevreová
 Francie Aurelie Vedyová
2 3    
   Francie Sophie Lefevreová
 Francie Aurelie Vedyová
6 6            Itálie Sara Erraniová
 Itálie Flavia Pennettaová
6 5 13
   Tchaj-wan Čan Jung-žan
 Bělorusko Olga Govorcovová
7 1 7          Nizozemsko M. Krajiceková
 Belgie Y. Wickmayerová
4 7 11
   Itálie M.E. Camerinová
 Francie Julie Coinová
63 6 10        Itálie M.E. Camerinová
 Francie Julie Coinová
4 65    
   Francie Séverine Brémondová
 Francie Stéphanie Foretzová
        3  Lotyšsko Līga Dekmeijereová
 USA R. Kopsová-Jonesová
6 7    
3  Lotyšsko Līga Dekmeijereová
 USA R. Kopsová-Jonesová
w / o       3  Lotyšsko Līga Dekmeijereová
 USA R. Kopsová-Jonesová
4 4  
   Řecko Eleni Daniilidouová
 Německo Jasmin Wöhrová
4 3            Nizozemsko M. Krajiceková
 Belgie Y. Wickmayerová
6 6    
   Nizozemsko M. Krajiceková
 Belgie Y. Wickmayerová
6 6          Nizozemsko M. Krajiceková
 Belgie Y. Wickmayerová
6 7  
   Česko Petra Cetkovská
 Česko Vladimíra Uhlířová
w / o      Česko Petra Cetkovská
 Česko Vladimíra Uhlířová
1 61    
2  Česko Iveta Benešová
 Česko B. Záhlavová-Strýcová
       

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]