Ondřej Soukup (kouzelník)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ondřej Soukup (kouzelník)
Profilova fotka magicsoukup,podzim 2020.png
Narození 16. října 1995 (25 let)
Praha 4 - Krč
Bydliště Praha
Občanství České
Vzdělání Střední škola a vyšší škola umělecká a řemeslná
Povolání Iluzionista
Aktivní roky 2003 - do současnosti
Domovské město Praha 12 - Modřany
Znám jako MAGIC Soukup
Ocenění „Dělám víc, než musím“
Období 2011
Představenstva Český magický svaz
Rodiče JUDr. Pavel Soukup
Bc. Jaroslava Soukupová
Web https://www.magicsoukup.cz/
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ondřej Soukup (* 16. října 1995 Praha) je český kouzelník, iluzionista a manager. Jako kouzelník a iluzionista je znám pod uměleckým jménem MAGIC Soukup.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Již od svých osmi let se začínal učit kouzelnickému umění, v jediném kouzelnickém kroužku v této doby, pod vedením exprezidenta Českého magického svazu Ing. Jana Jedličky. Téhož roku 11. prosince 2003 složil slib mlčenlivosti a stal se oficiálním českým kouzelníkem.

O několik let později v roce 2011 dostává své první ocenění "Dělám víc, než musím" za dobročinnou činnost v nemocnicích, kde díky pravidelným vystoupením zpříjemňuje pobyt dětí v nemocnici Královské Vinohrady a Thomayerově nemocnici. Cenu Městské části Praha 4 mu předala místo starostka Ivana Staňková. Ondřej ve svém projektu Kouzla v nemocnici pokračuje i nyní a to zejména v Thomayerově nemocnici na oddělení dětské chirurgie a JIP.

V roce 2013 se stal členem Českého magického svazu, který sdružuje profesionální i amatérské kouzelníky z Česka. ČMS pořádá každý rok několik mezinárodních soutěží a festivalů, seminářů a je členem FISM (Fédération Internationale des Sociétés Magiques - Mezinárodní asociace kouzelníků z celého světa). V tomto roce se Ondřej také začíná pravidelně účastnit na soutěží jako je Velká cena Divadla kouzel či Kouzelný koktejl v Týně nad Vltavou. Na těchto mezinárodních soutěží, které jsou jednou za rok, obsazuje místa v kategoriích všeobecná magie a iluze.

Ještě za dob studia na Střední škole a vyšší škole umělecké a řemeslné v roce 2015, se vrhá do rozjezdu podnikání jako profesionální kouzelník a zakládá vlastní uměleckou agenturu. Po skončení studia se již naplno věnuje vybranému oboru z jeho dětství a plní si svůj celoživotní sen, bavit lidi okolo sebe. I proto je jeho nejoblíbenějším mottem ''Nejušlechtilejší umění je přinášet ostatním radost.'', které pronesl zakladatel prvního cirkusu P. T. Barnum

Od roku 2019 pořádá vždy třetí Adventní neděli Vánoční představení pro Klokánek, ze kterého jde celý výtěžek na zakoupení vánočních dárků pro děti z Klokánku na Praze 4.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

  • 2018 - Účinkující v Novoročním pořadu televize Šlágr
  • 2017 - Host v pořadu Dobré ráno s Českou televizí. Dostupné v archivu pořízené dne 3. 11. 2017
  • 2015 - Host v pořadu České televize Kousek Nebe. Dostupné v archivu pořízené dne 3. 6. 2015

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]