Ondřej Soukup (kouzelník)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ondřej Soukup (kouzelník)
Narození 16. října 1995
Praha 4 - Krč
Bydliště Praha
Občanství České
Povolání kouzelník a iluzionista
Znám jako magicsoukup
Ocenění Dělám víc, než musím 2011
Představenstva Český magický svaz
Manžel(ka) Karolína Soukupová
Web http://www.magicsoukup.com/
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Ondřej Soukup (* 16. října 1995 Praha), uměleckým jménem MAGIC Soukup, je profesionální český kouzelník a iluzionista, manager a producent vlastní umělecké a produkční agentury. Jako iluzionista je znám také jako nový český Houdini, neboť pokračuje v jeho vzoru v nebezpečných únicích.

Profesní život[editovat | editovat zdroj]

Již od svých šesti let se začínal učit kouzelnickému umění v jediném kouzelnickém kroužku v této doby, pod vedením exprezidenta českého magického svazu Ing. Jana Jedličky. Téhož roku 11. prosince 2003 jako malý kluk složil slib mlčenlivosti a stal se oficiálním českým kouzelníkem a začal vystupovat před publikem.

O několik let později v roce 2011 dostává své první ocenění "Dělám víc, než musím" za dobročinnou činnost v nemocnicích, kde díky pravidelným vystoupením zpříjemňuje pobyt dětí v nemocnici Královské Vinohrady a Thomayerově nemocnici. Cenu Městské části Praha 4 mu předala místo starostka Ivana Staňková. Ondřej ve svém projektu Kouzla v nemocnici pokračuje i nyní a to zejména v Thomayerově nemocnici na oddělení dětské chirurgie, psychiatrie a JIP pod záštitou Lékořice, z.s., která jako občanské sdružení působí v nemocnici jako koordinátor dobrovolníků.

V roce 2013 se stal členem Českého magického svazu, který sdružuje profesionální i amatérské kouzelníky z Česka. ČMS pořádá každý rok několik mezinárodních soutěží a festivalů, seminářů a je členem FISM (Fédération Internationale des Sociétés Magiques - Mezinárodní asociace kouzelníků z celého světa). V tomto roce se Ondřej také začíná pravidelně účastnit na soutěží jako je Velká cena Divadla kouzel či Kouzelný koktejl v Týně nad Vltavou. Na těchto mezinárodních soutěží, které jsou jednou za rok, obsazuje místa v kategoriích všeobecná magie a iluze.

Od roku 2015 bývá často vyhledáván jako host do televizních a rozhlasových pořadech. (Dobré ráno s ČT, Rádio Junior, Kousek nebe, Novoroční pořad TV Šlágr).

1. ledna 2016 spustil doposud svůj největší charitativní projekt Kouzelná víčka pro Dominiku. Díky kterému pomáhá Dominice při léčbě její těžké nemoci DMO. Na veřejných akcích kde vystupuje, mají pořadatelé možnost uspořádat sbírku víček od pet lahví, které společně s určitou částkou z každého vystoupení osobně předá mamince Dominiky. Projekt i veškerá další sbírka víček byla ke dni 31.8.2018 ze strany maminky Dominiky ukončena.

Soukromí život[editovat | editovat zdroj]

Ondřej Soukup vystudoval uměleckého truhláře a restaurování na Střední a vyšší odborné škole umělecké a řemeslné a nástavbové studium podnikání.

6. srpna 2016 se oženil s Karolínou Přikrylovou na hradě v Boskovicích. Na svatebním obřadu samozřejmě nechyběli ani kouzla a to v podobě objevení snubních prstýnků z hořícího podnosu.

V médiích[editovat | editovat zdroj]

Česká televize (Dobré ráno s Českou televizí 3.11.2017, Kousek nebe 3.6.2015).

TV Šlágr (Novoroční pořad vysílaný ze Šiklova mlýna 1.1.2018).

Rádio Junior (Host pořadu v živém vysílání 25.5.2016).

Super.cz (Video z narozeninové oslavy producenta Františka Janečka 10.2.2018).

Noviny Blesk (Článek z narozeninové oslavy producenta Františka Janečka 10.2.2018).

Časopis moderní magie (Článek o charitativním projektu kouzelná víčka pro Dominiku).