Ondřej Preuss

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
JUDr. Bc. Ondřej Preuss, Ph.D.
Narození19. srpna 1984 (38 let)
Národnostčeská
Alma materPrávnická fakulta Univerzity Karlovy
Povoláníadvokát
Webwww.dostupnyadvokat.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ondřej Preuss (* 19. srpna 1984 Praha) je odborným asistentem na katedře ústavního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy a advokátem v Praze. Ve své akademické činnosti se zaměřuje zejména na otázky spojené s ústavními změnami a legitimitou moci.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v Praze a vyrostl kousek pod Letnou. Kromě Právnické fakulty Univerzity Karlovy vystudoval i bakalářský obor Mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Po zkušenostech z klasických advokátních kanceláří se v roce 2014[1] po vzoru zahraničí rozhodl vytvořit advokátní eshop Dostupný Advokát: „Všichni advokáti ve větších městech soutěží o podobné klienty. Ty velké, kteří budou pravidelně platit, nebo alespoň na začátku přinesou větší sumu peněz. A na těchto klientech jsou závislí. Naopak ti malí klienti pro ně nebývají příliš zajímaví. My jsme se ale rozhodli, že právě jim přineseme advokátní službu přímo do obýváku. Nebo do kanceláře, nezaměřujeme se totiž jen na fyzické osoby, ale i na podnikatele, kteří nemají své advokáty”[2] V soutěži Křišťálová Lupa v roce 2016 se tento web umístil na 9. místě v kategorii E-commerce inspirace.[3]

Publikace[editovat | editovat zdroj]

  • PREUSS, Ondřej. Klauzule věčnosti. Je možné odstranit liberální demokracii?. Plzeň: Aleš Čeněk, 2015. 271 s. ISBN 978-80-7380-556-2. 

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. DOČEKAL, Daniel. Dostupný advokát je dostupný nejen finančně, ale hlavně online. Dotyk.cz [online]. Vltava Labe Media, 2016-10-23. Dostupné online. 
  2. Svého právníka nemusíte nikdy vidět. Advokátní e-shop roste o desítky procent a zvažuje další expanzi. Info.cz [online]. [cit. 2018-11-22]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2018-11-22. 
  3. Křišťálová Lupa 2016. Cena českého Internetu. Výsledky [online]. Internet Info [cit. 2021-09-29]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]