Ondřej Preuss

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
JUDr. et Bc. Ondřej Preuss,Ph.d.
advokát
advokát
Rodné jménoOndřej Preuss
Narození1984
Národnostčeská
Alma materPrávnická fakulta Univerzity Karlovy
Povoláníadvokát
TitulPh.d.
Webwww.dostupnyadvokat.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ondřej Preuss (nar. 1984 v Praze) je odborným asistentem na katedře ústavního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a advokátem v Praze. Ve své akademické činnosti se zaměřuje zejména na otázky spojené s ústavními změnami a legitimitou moci.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v Praze a vyrostl kousek pod Letnou. Kromě právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze vystudoval i obor mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Po zkušenostech z klasických advokátních kanceláří se po vzoru zahraničí rozhodl vytvořit advokátní eshop Dostupný Advokát.

„Všichni advokáti ve větších městech soutěží o podobné klienty. Ty velké, kteří budou pravidelně platit, nebo alespoň na začátku přinesou větší sumu peněz. A na těchto klientech jsou závislí. Naopak ti malí klienti pro ně nebývají příliš zajímaví. My jsme se ale rozhodli, že právě jim přineseme advokátní službu přímo do obýváku. Nebo do kanceláře, nezaměřujeme se totiž jen na fyzické osoby, ale i na podnikatele, kteří nemají své advokáty”[1]

Publikace[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Svého právníka nemusíte nikdy vidět. Advokátní e-shop roste o desítky procent a zvažuje další expanzi - Info.cz. Info.cz. Dostupné online [cit. 2018-11-22]. (česky)  Archivováno 22. 11. 2018 na Wayback Machine

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]