Přeskočit na obsah

Old Bailey

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Old Bailey
Old Bailey
Old Bailey
Základní informace
ArchitektEdward William Mountford
Poloha
AdresaCity, Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Souřadnice
Map
Další informace
Kód památky1359218
WebOficiální web
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Logo Wikimedia Commons galerie na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hlavní trestní soud Anglie a Walesu (Central Criminal Court of England and Wales), běžně označovaný jako Old Bailey podle ulice, na které stojí, je budova trestního soudu v centru Londýna, jedna z několika, kde sídlí Korunní soud Anglie a Walesu (Crown Court of England and Wales). Ulice venku sleduje trasu starověké zdi kolem City of London, která byla součástí předhradí, odtud metonymický název.

Old Bailey byl umístěn v řadě soudních budov na ulici od šestnáctého století, kdy byl připojen ke středověké věznici Newgate. Současný hlavní stavební blok byl dokončen v roce 1902 podle návrhu Edwarda Williama Mountforda; jeho architektura je uznávána a chráněna jako památkově chráněná budova II. stupně. Rozšíření South Block bylo postaveno v roce 1972 nad bývalým místem věznice Newgate, která byla zničena v roce 1904.

Korunní soud v Old Bailey projednává velké kriminální případy z Velkého Londýna. Ve výjimečných případech mohou být případy postoupeny Old Bailey také z jiných částí Anglie a Walesu. Stejně jako u většiny soudů v Anglii a Walesu jsou soudní procesy na Old Bailey otevřené veřejnosti; podléhají však přísným bezpečnostním postupům.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Old Bailey na anglické Wikipedii.

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]