Obchvat Sarajeva

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Obchvat Sarajeva bude po dokončení dlouhý zhruba 17 km. Začínat má na okraji města, na počátku Dálnice A1 na severovýchodě města (po dokončení se stane součástí její i panevropského koridoru V-C). Obcházet bude město západním směrem, po dobudování, se kterým je počítáno na 30. června 2010, by se měla zjednodušit cesta mezi severem a jihem země.

Celý obchvat je rozdělen na několik úseků. V části Jošanica - Butila (5,7 kilometrů) se bude nacházet tunel Ostrik (o délce 270 metrů) a tunel Ožega (dlouhý 400 m). V navazujícím úseku od Butily až po Vlakovo bude stát tunel jeden, s názvem Treševine. Ten má být dlouhý 165 a hloubený. Od Jošanice až po Blažuju pak bude stát sedm viaduktů, dva z nich přemostí meandr řeky Bosny.

Úsek Butila - Briješće (3,5 kilometrů) - ulice Safeta Zajke (1,4 kilometrů) bude přemostěná viaduktem o délce 954 m, překlenujícím dvě železniční tratě i budoucí obchvat Briješće. Na tomto úseku nebude vybudován ani jeden tunel.

Celou komplikovanou stavbu bude financovat z určité části Evropská investiční banka, náklady na výstavbu dosáhnou 118 milionů eur. Kontrakt na výstavbu tohoto obchvatu byl podepsán již v březnu roku 2005, schválila jej i vláda FBiH.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. O projektu obchvatu a schválení vládou FBiH (bosensky)