Obchvat Sarajeva

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Obchvat Sarajeva bude po dokončení dlouhý zhruba 17 km. Začínat má na okraji města, na počátku Dálnice A1 na severovýchodě města (po dokončení se stane součástí její i panevropského koridoru V-C). Obcházet bude město západním směrem, po dobudování, se kterým je počítáno na 30. června 2010, by se měla zjednodušit cesta mezi severem a jihem země.

Celý obchvat je rozdělen na několik úseků. V části Jošanica - Butila (5,7 kilometrů) se bude nacházet tunel Ostrik (o délce 270 metrů) a tunel Ožega (dlouhý 400 m). V navazujícím úseku od Butily až po Vlakovo bude stát tunel jeden, s názvem Treševine. Ten má být dlouhý 165 a hloubený. Od Jošanice až po Blažuju pak bude stát sedm viaduktů, dva z nich přemostí meandr řeky Bosny.

Úsek Butila - Briješće (3,5 kilometrů) - ulice Safeta Zajke (1,4 kilometrů) bude přemostěná viaduktem o délce 954 m, překlenujícím dvě železniční tratě i budoucí obchvat Briješće. Na tomto úseku nebude vybudován ani jeden tunel.

Celou komplikovanou stavbu bude financovat z určité části Evropská investiční banka, náklady na výstavbu dosáhnou 118 milionů eur. Kontrakt na výstavbu tohoto obchvatu byl podepsán již v březnu roku 2005, schválila jej i vláda FBiH.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. O projektu obchvatu a schválení vládou FBiH (bosensky)