Obchodní akademie Vinohradská

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Obchodní akademie Vinohradská
Vinohradská 38 (2).jpg
Právní forma příspěvková organizace
Datum založení 16. května 1996
REDIZO 600004775
Ředitel RNDr. Milan Macek, CSc.
Zeměpisné souřadnice
Kód památky 41073/1-1866 (PkMISSezObr)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Obchodní akademie, Praha 2, Vinohradská 38 je střední škola nabízející studentům čtyřleté maturitní obory vzdělání: Obchodní akademie (se zaměřením buďto na Ekonomiku a podnikání v EU nebo na Cestovní ruch) a Ekonomické lyceum. Jedná se o jednu z nejstarších obchodních škol v Praze.[zdroj?] Výuka zde začala ve školním roce 1909/1910. Budova školy je dostupná z blízkosti frekventovaného náměstí Míru a stanic metra trasy A a C.

Studuje zde 531 žáků v 19 třídách. Škola je vybavena pomůckami pro výuku informatiky a cizích jazyků. Je zde pět odborných učeben vybavených počítači s pevným připojením na Internet. Dále mají studenti možnost využívat výpočetní techniku k samostudiu v odpočívárně. Každý žák povinně volí dva cizí jazyky z nabídky: AJ, NJ, FJ, RJ a ŠJ (od 3. ročníku mohou studenti studovat volitelně třetí cizí jazyk).

Současné[kdy?] vedení školy[editovat | editovat zdroj]

  • Ředitel školy: RNDr. Milan Macek, CSc.
  • Statutární zástupkyně ředitele: Ing. Ivana Jandová
  • Zástupce ředitele: Mgr. Ivan Kořínek

Jiné školní aktivity[editovat | editovat zdroj]

Noví žáci 1. ročníků zahajují své studium čtyřdenním adaptačním kurzem se sportovním a kulturním využitím. Dále se v zimě účastní lyžařského výcvikového kurzu.

Pro 2. ročníky zaměřené na Cestovní ruch je pořádán cykloturistický kurz. K doplnění výuky navštěvují studenti též řadu jazykových a výměnných pobytů v zahraničí. Škola se zapojuje do každoročního mezinárodního veletrhu fiktivních firem.

OA Vinohradská je Fakultní cvičná škola Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]