Občanské sdružení Nová Ves

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
  • Občanské sdružení Nová Ves založily 13. května 1998 matky ze sídliště Nová Ves, Teplice: Mgr. Iva Reichová, Jana Brunerová / Ottenschlägerová, Hana Uhríková / Machová.
  • V září 1998 otevřeli v přístavku domu s pečovatelskou službou prostor pro setkávání rodičů s malými dětmi, školáků a seniorů.
  • Motto: Sepětí tří generací.
  • Podporovatelé: Statutární město Teplice, Ministerstvo práce a sociálních věcí, další dárci a dobrovolníci.
  • Vznikl otevřený prostor pro všechny generace, který poskytoval aktivity na dobrovolnické bázi a sousedské výpomoci: dopolední program pro maminky a tatínky s jejich dětmi, odpolední zájmové kroužky pro školáky, cvičení pro seniory, kreativní, sportovní i jiné aktivity (výlety, úklid sídliště, besídky pro obyvatele domu s pečovatelskou službou, otvírání místní kapličky při Noci kostelů, šití a vyšívání peřinek a zavinovaček pro teplickou nemocnici, jazykové a kreativní kurzy, narozeninové párty aj. Spolupráce s místními neziskovými organizacemi, školami a magistrátem. Spoluzakládající člen Sítě mateřských center v ČR. Vyzývatel města ve věci zakrytí kanálů, zřízení zastávek MHD, dokončení chodníků, realizace dětských hřišť. Po patnácti letech částečné utlumení činnosti. Důvodem bylo ukončení podpory sportu dětí do pěti let Statutárním městem Teplice, nebylo tak možné dofinancování projektů pro rodiny od MPSV.
  • 2. února 2019 předání spolku do rukou nové generace matek. Za dvacet let činnosti poskytli dobrovolníci mnoho hodin své pomoci. Děkujeme.