November Rain

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
November Rain
Singl od Guns N' Roses
Z albaUse Your Illusion I
Strana B"Sweet Child o' Mine" (LP verze)
Vydáno18. února 1992
Nahráno1990–1991, A&M Studios, Record Plant Studios, Studio 56, Image Recording, Conway Studios, Metalworks Recording Studios, Skip Saylor Recording (mixáž alba)
FormátCD, 7" a 12" singly
ŽánrRock
Délka8:57
VydavatelstvíGeffen Records
ProducentMike Clink
AutorAxl Rose
Singly Guns N' Roses chronologicky
"Live and Let Die"
(1991)
"November Rain"
(1992)
"Yesterdays"
(1992)

November Rain“ je skladba americké skupiny Guns N' Roses, kterou napsal zpěvák Axl Rose; objevila se na albu Use Your Illusion I. Později vyšla jako singl. Klip, vydaný roku 1992, se rychle stal jedním z nejžádanějších na MTV a také vyhrál MTV Video Music Award. V současnosti jde o 13. nejdražší klip.

Skladba se svou délkou a atmosférou zařadila mezi rockové balady jako "Like a stone, "Child in Time," "Stairway to Heaven," "Free Bird," či "Bohemian Rhapsody." Je známá svým orchestálním aranžmá, které hraje Axl Rose; to však na většině živých vystoupeních chybělo (Axl používal piano). Je to také nejdelší skladba, která se v žebříčku Billboard Hot 100 dostala do top 20. V žebříčku časopisu Guitar World dosáhlo Slashovo sólo ze skladby šesté příčky.

Skladba byla nahrána kapelou s doprovodem orchestru. Většinu písničky elektrická kytara zůstává v pozadí, slyšet je hlavně v sólech: 3:55, 5:05 a 7:05.

Reference[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]