Přeskočit na obsah

Notting Hill

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Domy v Notting Hillu
Trh na Portobello Road
Notting Hill Carnival 2014
Tento článek je o oblasti v západní části Londýna. O britské romantické komedii z roku 1999 pojednává článek Notting Hill (film).

Notting Hill je oblast v západní části Londýna, v obvodu Kensington a Chelsea, severozápadně od Kensingtonských zahrad. Obytná oblast s domky a zahrádkami z viktoriánské doby před rokem 1900 byla dlouho zanedbaná, po roce 1980 však přišla do módy a dnes patří mezi dobré adresy.[1] Svým fantastickým románem "Napoleon z Notting Hillu" ji proslavil G. K. Chesterton. Mezi turistické atrakce patří každoroční karneval a tržiště Portobello Road.[2]

Historie[editovat | editovat zdroj]

Notting Hill se nacházel v historickém hrabství Middlesex. Původně šlo o vesničku na venkově. Během rozšíření Londýna v průběhu 19. století vesnice splynula s městskou zástavbou. Ještě v roce 1870, dokonce i poté, co se osada stala londýnským předměstí, se o Notting Hill stále hovořilo jako o vesnici v Middlesexu, spíše než o předměstí v Londýně.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku London, Notting Hill na anglické Wikipedii.

  1. West London - London Hotels .com. www.londonhotels.com [online]. [cit. 2013-02-09]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-01-06. 
  2. Portobello Road, London. www.londononline.co.uk [online]. [cit. 2013-02-09]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2010-02-23. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]