Přeskočit na obsah

Nefermaat II.

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Nefermaat II.
Narození3. tisíciletí př. n. l.
Místo pohřbeníG 7060 v Gíze
Povolánípolitik
DětiSneferukhaf
RodičeChufu a Nefertkau I.
Rod4. dynastie
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Nefermaat II.
v hieroglyfickém zápisu
nfrU1
mAa
a
t

Nefermaat II. byl členem 4. dynastie a vezír za vlády svého bratrance Rachefa.

Nefermaat II. byl synem královské dcery Nefertkau I. a vnukem faraona Snofrua.[1]

Nefermaat II. byl pohřben v mastabě G 7060 v Gíze.[1] Nefermaatova hrobka je součástí skupiny hrobek včetně těch z Nefertkau I. (G 7050) a jeho syna Snofruchafa (G 7070). Jeho hrobka se nachází v blízkosti pyramidy Chufua, který byl jeho strýcem. Podle George Andrew Reisner možná i otcem.[2] Tento poslední bod odmítli Strudwick a Baud.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Nefermaat II na anglické Wikipedii.

  1. a b Porter, Bertha, and Rosalind L.B. Moss. Topographical Bibliography of Ancient Egyptian Hieroglyphic Texts, Reliefs, and Paintings 3: Memphis (Abû Rawâsh to Dahshûr). Oxford: The Clarendon Press, 1931. 2nd edition. 3: Memphis, Part 1 (Abû Rawâsh to Abûsîr), revised and augmented by Jaromír Málek. Oxford: The Clarendon Press, 1974. Available online at http://www.gizapyramids.org/.
  2. Flentye, Laurel. "The Development of the Eastern and GIS Cemeteries at Giza during the Fourth Dynasty." In Miroslav Bárta, ed. The Old Kingdom Art and Archaeology. Proceedings of the Conference held in Prague, May 31-June 4, 2004. Prague: Czech Institute of Egyptology, 2006, pp. 133-143.

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]