Nebárt se budoucnosti

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nebárt se budoucnosti
243. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Bart to the Future
Číslo řada 11
díl 17
Premiéra 19. března 2000
Tvorba
Scénář Dan Greaney
Režie Michael Mercantel
Prod. kód BABF13
Obsah
Tabule Nehořlavý není výzva!
Gaučový gag Gauč hlídá bodyguard, který pustí sednout všechny kromě Homera.
Posloupnost dílů
← Předchozí
Plastický Vočko
Následující →
Čas vína a bědování
Seznam dílů 11. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Nebárt se budoucnosti (anglicky Bart to the Future) je 17. dílem jedenácté série amerického kresleného seriálu Simpsonovi, poprvé vysílaný 19. března 2000 (v celkovém pořadí 243. epizoda).

Děj[editovat | editovat zdroj]

Rodinka Simpsonových si vyjíždí do kempu, ovšem dozvídá se, že ten byl napaden vlnou komárů. Na cestě zpět se zastavují v indiánském casinu. Marge i Lízu to nějak nenadchne a tak se dovnitř vydávají jen Homer s Bartem.

Hned při vstupu je samozřejmě Bart kvůli svému nízkému věku vypovězen a tak se do casina snaží dostat jiným způsobem. Nakonec se mu to podaří v bedýnce, ve které původně byla loutka jednoho z účinkujících, který měl ten den v podniku vystupovat, ovšem ochrance neunikne ani tak a ta ho zavede rovnou za majitelem.

Dozvídá se, že majitel je indiánský šaman, který dokáže předpovídat budoucnost a tak pohlédne do plamene a zjistí, jak bude vypadat za třicet let. Jeho budoucnost rozhodně není nějak přívětivá, jelikož se stane špinavým vágusem bez pořádného materiálního zajištění, ovšem jeho sestra je zvolena za prezidentku USA. Toho Bart využívá a vydává se ji do Washingtonu požádat o pomoc s jeho finanční krizí. Líza mu ale vyhovět nemůže a tak se Bart zabydlí přímo v Bílém domě, což sebou nese řadu problémů, zvlášť pro Lízu, která svého bratra a jeho nevybírávé chování nemůže vystát. Aby se ho zbavila, jmenuje ho ministrem selského rozumu a posílá ho daleko mimo město, do Camp Davidu. Zde se Bart od ducha Billyho Cartera, bratra Jimmyho Cartera, dozví pravdu a uvědomí si, že se za něho jeho sestra stydí. Vrací se zpátky do sídla prezidentů a pomůže Líze s nevrlými vyslanci zemí, kteří žádají okamžité splacení dluhu, které vůči nim USA mají.

V závěru se Bart přenáší opět do současnosti, kde pro něho přijde malá Líza, protože Homer napadl servírku a Marge prohrála velkou sumu peněz a tak musejí jít.

Tento díl se s nadsázkou ukázal, jako díl, který částečně předpověděl budoucnost. Líza se stala prezidentkou USA a musí se vypořádat s dluhy a deficitem, které zanechal minulý prezident Donald Trump.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]