Naučná stezka Údolí pod Klíčem

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Naučná stezka Pod Klíčem poblíž Rousínova

Naučná stezka Údolí pod Klíčem byla slavnostně otevřena v roce 2007. Byla vybudována v Lužických horách severně od hory Klíč v údolí mezi obcemi Kytlice a Svor.

Základní místopisné údaje

Poblíž města Nový Bor v severní části okresu Česká Lípa je výrazná hora Klíč patřící do Lužických hor. Je již na území spravovaném CHKO Lužické hory. Zhruba 1,5 km na východ od Klíče je obec Svor a 5 km na SZ je obec Kytlice, která patří do sousedního okresu Děčín. Mezi těmito obcemi byla vybudována naučná stezka v údolí mezi horou Klíč a severně se tyčícím Rousínovským vrchem.

Údaje o naučné stezce

Slavnostní otevření nové stezky se konalo 6. prosince 2007. Vybudovala ji ZO Českého svazu ochránců přírody 01/14 Natura, quo vadis? s finanční podporou státního podniku Lesy České republiky a firmy RWE Transgas Net, a.s.

Na trase bylo šest panelů, jejichž text byl zaměřen hlavně na děti z rekreačních zařízení v okolí. Seznamoval je se zdejší faunovou i flórou a vhodným chováním v přírodě.

Lesy České republiky publikovaly záměr stezku prodloužit, přidat panely a jejich informační náplň zlepšit.

Cestovní ruch

Lokalita je protkána sítí značených turistických tras včetně evropské délkové trasy E10 a cyklotras.[1] Jak Kytlice, tak Svor mají železniční i autobusová spojení.

Odkazy

Reference

  1. Mapa Lužické hory č.14. Praha: Trasa ., 2010, 6.vydání. ISBN 978-80-7324-289-3. 

Externí odkazy