Nathan Cox

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nathan Cox
Narození 10. června 1971 (49 let)
USA USA
Web nathankarmacox.homestead.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Nathan „Karma“ Cox (* 10. června 1971) je režisér videoklipů.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 10. června 1971. Vždy se zajímal o filmy. Už na základní škole začal točit filmy pomocí kamarádovy kamery a s figurkami z Hvězdných válek.

Po dlouhou dobu tvořil pouze krátké filmy, dělal to tak na počátku svých středoškolských studií. Poté odešel studovat, díky své výborné grafické tvorbě, na Otis/Parsons School of Art and Design. Přestože zde nebyly žádné filmové třídy, chtěl spolupracovat na každém zdejším filmovém projektu.

Krom režírování, má velký zájem o graffiti, příšery, staré filmy (horory) a hudbu. Přátelí se s Johnatanem Davisem, zpěvákem skupiny KoЯn. Mezi další skupiny, se kterými je spojen, patří např. Orgy nebo Coal Chamber.

Jedná se o fanouška skupin Deadsy a v roli, kterou ztvárnil ve videoklipu Linkin ParkIn The End, vystupuje s bílým řetězem kolem krku a překládá zednářský kód jedné z rekvizit. Pozdější překlad podle zmíněné rekvizity tvoří jméno kapely a pár dalších slov.

Přestože nebyl moc známý mezi renomovanými tvůrci videoklipů, vyhrál několik ocenění MTV (Video Music Award).

Nyní má v úmyslu pustit se do tvorby celovečerních filmů.

Nedávno se spojil s režisérem Zachem Merckem, s nímž vytvořil režijní tým s názvem Fort Awesome. Doposud režírovali klipy pro skupiny Lacuna CoilBleeding Through.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]