Národní park Bernardo O'Higgins

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Zdroje k infoboxu
Zdroje k infoboxu
Národní park Bernardo O'Higgins
IUCN kategorie II (Národní park)
Základní informace
Vyhlášení22. července 1969
Rozloha35 259 km2
SprávaCONAF
Počet návštěvníků28 316[1] (2014)
Poloha
StátChileChile Chile
Souřadnice
Geodata (OSM)OSM, WMF
Bernardo O'Higgins
Bernardo
O'Higgins
Další informace
Webwww.conaf.cl/parques/ficha-parque_nacional_bernardo_ohiggins_-12.html
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Národní park Bernardo O'Higgins je chráněné území v Patagonii na jihu Chile. Byl založen v roce 1969 na území regionů Aysén a Magallanes, jeho správu vykonává státní organizace Corporación Nacional Forestal (CONAF). Rozloha parku je 35 259 km². Je pojmenován po Bernardu O'Higginsovi, jednom z vůdců boje za nezávislost Chile na Španělsku.

Na území parku se nachází podstatná část Jihopatagonského ledovcového pole (nejrozlehleší zaledněná plocha Jižní Ameriky). Nejnižším bodem je mořská hladina, nejvyšším vrchol Lautaro o nadmořské výšce 3623 m n. m. Ze zdejší fauny lze jmenovat lachtana jihoamerického, lachtana hřívnatého, huemula jižního.[2] Mezi stromy převažují pabuky a cypřišovité.

Jako vstupní body pro přístup do parku slouží především města Punta Arenas, Puerto Natales a Puerto Montt. Park sousedí s chráněnými územími Laguna San Rafael, Torres del Paine a Los Glaciares (Argentina).

Fotogalerie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Estadística Visitantes Unidad SNASPE para el Año : 2014 [online]. Corporación Nacional Forestal [cit. 2015-12-30]. Dostupné online. (španělsky) 
  2. Parque Nacional Bernardo O’Higgins [online]. Corporación Nacional Forestal [cit. 2015-12-30]. Dostupné online. (španělsky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]