Nápověda:E-maily uživatelům

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Pokud jste ve svém nastavení zadali platnou e-mailovou adresu, můžete prostřednictvím Wikipedie posílat e-maily ostatním wikipedistům a stejně tak oni mohou posílat maily vám. Pokud tak chcete učinit, jděte na osobní stránku uživatele, kterému chcete e-mail poslat (stačí kliknout na jeho jméno v diskusi, v seznamu posledních změn nebo seznamu uživatelů), a tam klikněte na odkaz Poslat e-mail (v nabídce nástroje, obvykle na levém okraji obrazovky). V hlavičce odeslaného e-mailu bude uvedena ta adresa, kterou jste v preferencích zadali, takže kontaktovaný uživatel vám bude schopen odpovědět.

Pokud některý uživatel zveřejnil svou e-mailovou adresu na své osobní stránce, můžete mu samozřejmě napsat přímo. Posílání e-mailu pomocí Wikipedie je jen další způsob kontaktu, sloužící k ochraně e-mailových adres před spamem.

Aby tato možnost fungovala, musí mít oba uživatelé ověřené své zadané e-mailové adresy. K ověření e-mailové adresy slouží stránka Speciální:Potvrdit e-mail.

S ohledem na soukromí se informace o odeslaných/přijatých zprávách nikde neuchovává, uživatelské nastavení však umožňuje povolit „Zasílat mi kopie e-mailů, které pošlu jiným uživatelům“. Oznámení z adresy wiki@wikimedia.org budou znít:

  • „Kopie Vaší zprávy pro uživatele XY“ – pro odchozí a
  • „E-mail z Wikipedie od uživatele XY“ – pro příchozí poštu