Náboj (soutěž)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Naboj logo.svg
Náboj
Zaměření soutěže
pro koho: studenti středních škol
jak často: jednou ročně
nejbližší termín: 23. března 2018
přihlášení: math.naboj.org
Informace o soutěži
charakter soutěže: týmová soutěž
členů v týmu: 5
způsob soutěžení: prezenční
délka trvání: 120 minut
místo konání: Praha, Opava, Bratislava,
Košice, Passau, Linz,
Kraków, Budapest

Náboj je týmová matematická soutěž středoškoláků, kteří reprezentují své školy. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce úloh. V Náboji nejde o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí, úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu.

Organizace[editovat | editovat zdroj]

Soutěže se může zúčastnit každá škola v České a Slovenské republice, Německu, Rakousku, Polsku a Maďarsku. Klání probíhá zároveň v Praze (od roku 2005), Opavě (od roku 2008), Bratislavě (od roku 1998), Košicích (od roku 2012) a Pasově (od roku 2014). Pro rok 2015 se počítá s dalšími soutěžními místy, a to v rakouském Linci, polském Krakově a maďarské Budapešti. Soutěž probíhá jako ústřední kolo, přičemž pořadatelé navíc vyhlašují mezinárodní pořadí.

Na organizaci soutěže se podílejí především studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a studenti Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislavě, dále pak sdružení Strom[1], Matematický ústav Slezské univerzity v Opavě a Fakulta informatiky a matematiky Univerzity v Pasově[2].

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Strom
  2. Universität Passau, Fakultät für Informatik und Mathematik

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]