Monster.com

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Monster Worldwide, Inc. je společnost ze Spojených států, která provozuje webové stránky po celém světě, jenž se zaměřují na vyhledávání volných pracovních míst.

Monster stránky patří mezi 20 nejnavštěvovanějších webů z počtu 100 miliónů stránek celosvětově.[1]

Základní informace[editovat | editovat zdroj]

Monster Worldwide, Inc. (původně The Monster Board ) je společnost ze Spojených států amerických, která provozuje webové stránky, jenž se zaměřují na vyhledávání volných pracovních míst.

Stránka Monster patřila mezi 20 nejnavštěvovanějších webů celosvětově.[1]

Korporace Monster Worldwide vznikla v roce 1999 po splynutí společností The Monster Board (TMB) a Online Career Center (OCC), které byly nejpopulárnějšími kariérními stránkami na internetu. Stránky Monster slouží primárně k tomu, aby pomohly uchazečům o práci najít otevřené pozice, které se shodují s jejich kariérním profilem a požadovanou lokalitou. Na stránkách Monster.cz je možné hledat nabídky práce z celého světa.

Dnes je Monster největším vyhledávačem práce[2][3] s více než miliónem otevřených pozic a s více než 150 milióny životopisů v databázi (2008). Stránky každý měsíc navštíví 63 miliónů uchazečů o práci. Společnost zaměstnává přibližně 5 000 zaměstnanců v 36 zemích světa. Sídlo společnosti je v Maynardu, Massachusetts, United States. Monster také provozuje Monster Employment Index. Sídlem české a slovenské dceřiné společnosti (Monster Worldwide CZ s. r. o.) je Praha, Česká republika.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Jeff Taylor založil společnost The Monster Board a působil jako jeho generální ředitel (CEO) a „Chief Monster“ po mnoho let.

V roce 1994 vydala společnost The Monster Board tiskovou zprávu, která přivedla na tyto kariérní stránky širokou veřejnost. Monster byl prvním veřejným vyhledávačem práce na internetu; první databází životopisů na světě a také prvním vyhledávačem, který používal automatické agenty pro vyhledávání a upozornění na nabídky práce.

V roce 1999 se společnost The Monster Board přejmenovala na Monster.com, po fúzi se společností Online Career Center.

V roce 2000 získal Monster do svého portfolia společnost JOBTRAK, která měla vytvořeno partnerství s více než 1 500 univerzitními centry. Ve stejném roce spustil Monster stránku Monstermoving.com, která měla za cíl poskytovat flexibilním uchazečům o práci informace nutné pro úspěšnou relokaci.

V roce 2003 se společnost The Monster Board přejmenovala na Monster Worldwide, Inc. a její akcie se začaly obchodovat na Nasdaq pod symbolem „MNST“.

V dubnu 2002 koupil Monster URL adresu a obchodní známku Jobs.com.

V roce 2004 Monster koupil největší evropský pracovní portál Jobpilot a tím vstoupil na český trh.

V roce 2007 spustil Monster mobilní služby v oblasti vyhledávání práce a kariérního poradenství v Americe a Evropě.

V roce 2008 získal Monster technologii Trovix, sémantický vyhledávač práce a nástroj pro přesné nalezení vhodných uchazečů o práci a pro ně vyhovujících nabídek práce.

V roce 2010 koupil Monster od společnosti Yahoo! svého rivala HotJobs.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Monster.com na anglické Wikipedii.

  1. a b Zdroj: comScore Media Metrics, listopad 2006
  2. Job Sites: Reviews [online]. [cit. 2011-12-01]. Dostupné online. 
  3. Top 10 Most Effective Job Search Websites [online]. [cit. 2011-12-01]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]