Monika Plocová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Monika Plocová
Narození 8. května 1966 (51 let)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Monika Plocová (8. 5. 1966) je odborná specialistka v oblasti léčby závislostí na návykových látkách. Je zakladatelka první soukromé léčby závislostí v ČR, autorka intenzivního terapeutického systému léčby závislostí v délce 33 dní, spisovatelka.

Život[editovat | editovat zdroj]

Maturovala v roce 1984. Studovala na Pedagogické fakultě UK v Praze, studium však nedokončila z osobních důvodů. Na přelomu roku 1999/2000 absolvovala léčbu závislosti na alkoholu v kombinaci OCD (Obsedantně kompulzivní porucha). Od téhož roku abstinuje od všech návykových látek. V roce 2014 úspěšně dokončuje pedagogické studium, obor speciální pedagogika a vychovatelství při Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze.

Terapeutické působení[editovat | editovat zdroj]

Po ukončení vlastní léčby závislosti se v roce 2001 začala věnovat problematice onemocnění závislostí na alkoholu a dalších návykových látkách. V letech 2001 - 2010 působila jako terapeutka na oddělení závislostí žen v Psychiatrické léčebně Bohnice. V roce 2008 založila o.s. ALMA FEMINA a Centrum následné péče pro ženy ALMA v Praze. Roku 2010 získává od MZČR specializaci adiktologa, tedy specialisty v léčbě návykových nemocí.

V tomtéž roce na základě vlastních i zahraničních zkušeností s léčbou závislosti na návykových látkách vytváří systém intenzivní pobytové léčby v délce trvání 33 dnů. V prosinci 2011 založila první soukromé pobytové zařízení pro léčbu závislostí v ČR - terapeutické sanatorium Dům Moniky Plocové v Praze. Kromě odborného vzdělání je terapeutický systém postaven na přístupu lidském a přístupu sebezkušenosti terapeutů, tj. jejich vlastní zkušenosti v oblasti závislosti, úspěšném překonání závislosti a následném žití zdravého života bez návykových látek.

V prosinci roku 2015 vykazuje terapeutické zařízení více než 30% úspešnost. Na základě těchto výsledků rozšiřuje své služby. Zakládá Centrum Moniky Plocové, ambulantní centrum, stacionář. Vytváří intenzivní krátkodobé i dlouhodobé ambulantní programy na míru individuality každého člověka. Rozvíjí se tak systematické ambulantní služby, které jsou postaveny na řešení příčin závislosti, změně životního stylu, nalezení smyslu života, pochopení, změny osobnosti člověka v touhu a posléze rozhodnutí žít svůj život bez alkoholu a dalších návykových látek.

Spisovatelská činnost[editovat | editovat zdroj]

Autentické knihy z oblasti závislostí[editovat | editovat zdroj]

  • Na špičce ledovce (Insignis; 2005)
  • Ledové stopy zapomnění (Insignis; 2006)
  • Všechno má svůj čas (Insignis; 2007)
  • Ventil (Insignis; 2008)

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]