Mistrovství světa v rychlostní kanoistice – kánoe muži

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

C-1 1000 m[editovat | editovat zdroj]

První závod: 1938. Neuskutečněno: 1948. Obnoveno: 1950.

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
1938 Vaxholm Rakousko Otto Neumüller (AUT) Německo (GER) Hans Wiedemann Československo Bohumil Sládek (TCH)
1950 Kodaň Československo Josef Holeček (TCH) Francie Robert Boutigny (FRA) Švédsko Bengt Backlund (SWE)
1954 Mâcon Maďarsko János Parti (HUN) Maďarsko István Hernek (HUN) Československo Jaroslav Poupa (TCH)
1958 Praha Sovětský svaz Gennadij Bucharin (URS) Československo Jiří Vokněr (TCH) Sovětský svaz Jurij Vinogradov (URS)
1963 Jajce Rumunsko Simion Ismailcuic (ROU) Německo Detlef Lewe (GER) Východní Německo Albrecht Müller (GDR)
1966 Východní Berlín Německo Detlef Lewe (GER) Maďarsko Tamás Wichmann (HUN) Sovětský svaz Anatolij Martinov (URS)
1970 Kodaň Maďarsko Tibor Tatai (HUN) Polsko Jerzy Opara (POL) Československo Jiří Čtvrtečka (TCH)
1971 Bělehrad Německo Detlef Lewe (GER) Maďarsko Tibor Tatai (HUN) Sovětský svaz Vladas Česiūnas (URS)
1973 Tampere Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU) Sovětský svaz Romualdas Vinojinidis (URS) Maďarsko Tamás Wichmann (HUN)
1974 Mexico City Sovětský svaz Vasilij Jurčenko (URS) Východní Německo Klaus Zeisler (GDR) Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU)
1975 Bělehrad Sovětský svaz Vasilij Jurčenko (URS) Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU) Maďarsko Tamás Wichmann (HUN)
1977 Sofia Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU) Sovětský svaz Sergej Antipov (URS) Maďarsko Tamás Buday (HUN)
1978 Bělehrad Jugoslávie Matija Ljubek (YUG) Maďarsko Tamás Wichmann (HUN) Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU)
1979 Duisburg Maďarsko Tamás Wichmann (HUN) Bulharsko Liubomir Ljubenov (BUL) Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU)
1981 Nottingham Východní Německo Ulrich Papke (GDR) Maďarsko Tamás Buday (HUN) Československo Jiří Vrdlovec (TCH)
1982 Bělehrad Východní Německo Jörg Schmidt (GDR) Maďarsko Deszö Csépai (HUN) Sovětský svaz Vasilij Berjoza (URS)
1983 Tampere Sovětský svaz Vasilij Berjoza (URS) Rumunsko Costicǎ Olaru (ROU) Československo Jiří Vrdlovec (TCH)
1985 Mechelen Sovětský svaz Ivans Klementjevs (URS) Západní Německo Ulrich Eicke (FRG) Rumunsko Aurel Macarencu (ROU)
1986 Montreal Rumunsko Aurel Macarencu (ROU) Sovětský svaz Ivans Klementjevs (URS) Jugoslávie Ivan Šabjan (YUG)
1987 Duisburg Východní Německo Olaf Heukrodt (GDR) Bulharsko Martin Marinov (BUL) Sovětský svaz Ivans Klementjevs (URS)
1989 Plovdiv Sovětský svaz Ivans Klementjevs (URS) Kanada Larry Cain (CAN) Maďarsko Gáspár Boldizsár (HUN)
1990 Poznań Sovětský svaz Ivans Klementjevs (URS) Maďarsko György Zala (HUN) Východní Německo Thomas Zereske (GDR)
1991 Paříž Sovětský svaz Ivans Klementjevs (URS) Bulharsko Nikolaj Buchalov (BUL) Německo Matthias Röder (GER)
1993 Kodaň Lotyšsko Ivans Klementjevs (LAT) Rumunsko Victor Partnoi (ROU) Německo Matthias Röder (GER)
1994 Mexico City Lotyšsko Ivans Klementjevs (LAT) Bulharsko Nikolaj Buchalov (BUL) Rumunsko Victor Partnoi (ROU)
1995 Duisburg Maďarsko Imre Pulai (HUN) Česko Martin Doktor (CZE) Lotyšsko Ivans Klementjevs (LAT)
1997 Dartmouth Německo Andreas Dittmer (GER) Česko Martin Doktor (CZE) Maďarsko Béla Belicza (HUN)
1998 Szeged Kanada Steve Giles (CAN) Česko Martin Doktor (CZE) Německo Andreas Dittmer (GER)
1999 Milan Rusko Maxim Opalev (RUS) Německo Andreas Dittmer (GER) Česko Martin Doktor (CZE)
2001 Poznań Německo Andreas Dittmer (GER) Česko Martin Doktor (CZE) Maďarsko György Kolonics (HUN)
2002 Seville Německo Andreas Dittmer (GER) Rusko Maxim Opalev (RUS) Kanada Steve Giles (CAN)
2003 Gainesville Německo Andreas Dittmer (GER) Španělsko David Cal (ESP) Rusko Maxim Opalev (RUS)
2005 Zábřeh Německo Andreas Dittmer (GER) Španělsko David Cal (ESP) Kanada Richard Dalton (CAN)
2006 Szeged Mexiko José Everado Cristóbal (MEX) Německo Andreas Dittmer (GER) Maďarsko Attila Vajda (HUN)
2007 Duisburg Maďarsko Attila Vajda (HUN) Slovensko Marián Ostrčil (SVK) Španělsko David Cal (ESP)
2009 Dartmouth Uzbekistán Vadim Menkov (UZB) Francie Mathieu Goubel (FRA) Německo Sebastien Brendel (GER)
2010 Poznań Uzbekistán Vadim Menkov (UZB) Maďarsko Attila Vajda (HUN) Německo Sebastien Brendel (GER)
2011 Szeged Maďarsko Attila Vajda (HUN) Španělsko David Cal (ESP) Uzbekistán Vadim Menkov (UZB)
2013 Duisburg Maďarsko Attila Vajda (HUN) Německo Sebastian Brendel (GER) Brazílie Isaquias Queiroz (BRA)
2014 Moskva Německo Sebastian Brendel (GER) Česko Martin Fuksa (CZE) Maďarsko Attila Vajda (HUN)
2015 Milan Německo Sebastian Brendel (GER) Česko Martin Fuksa (CZE) Moldavsko Serghei Tarnovschi (MDA)
2017 Račice Německo Sebastian Brendel (GER) Česko Martin Fuksa (CZE) Brazílie Isaquias Queiroz (BRA)
2018 Montemor-o-Velho
2019 Szeged

C-2 1000 m[editovat | editovat zdroj]

První závod: 1938. Neuskutečněno: 1948. Obnoveno: 1950.

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
1938 Vaxholm Rupert Weinstabl
Karl Proisl
RakouskoRakousko Rakousko
Bohuslav Karlík
Jan Brzák
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Václáv Mottl
Zdeněk Škrland
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
1950 Kodaň Jan Brzák
Bohumil Kudrna
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Georges Dransart
Armand Loreau
FrancieFrancie Francie
Václav Havel
Jiří Pecka
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
1954 Mâcon Kurt Liebhart
Engelbert Lulla
RakouskoRakousko Rakousko
István Bodor
József Tuza
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Ferenc Csonka
Mihály Sasvari
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1958 Praha Alexe Dumitru
Simion Ismailciuc
RumunskoRumunsko Rumunsko
László Simari
Lajos Bodnar
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Jiří Kodeš
Václav Vokál
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
1963 Jajce Achim Sidorov
Alexe Iacovici
RumunskoRumunsko Rumunsko
Vitalij Galkov
Michail Samotin
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Endre Gyürü
Árpád Soltész
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1966 Východní Berlín Vicol Calabiciov
Serghei Covaliov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Bernd Lindelöf
Erik Zeidlitz
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Árpád Soltész
Csaba Szantó
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1970 Kodaň Ivan Patzaichin
Serghei Covaliov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Tamás Wichmann
Gyula Petrikovics
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Boris Lubenov
Sačko Iljev
BulharskoBulharsko Bulharsko
1971 Bělehrad Tamás Wichmann
Gyula Petrikovics
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Ivan Patzaichin
Serghei Covaliov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Viktor Bojčev
Fedja Damjanov
BulharskoBulharsko Bulharsko
1973 Tampere Ivan Patzaichin
Serghei Covaliov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Vladas Česiūnas
Jurij Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Tamás Wichmann
Gyula Petrikovics
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1974 Mexico City Vladas Česiūnas
Jurij Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jerzy Opara
Andrzej Gronowicz
PolskoPolsko Polsko
Cherasim Munteanu
Vasile Serghei
RumunskoRumunsko Rumunsko
1975 Bělehrad Gábor Arva
Péter Povázsay
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Georghe Danielov
Gheorghe Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Roman Vyšenko
Alexandr Vinogradov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
1977 Sofia Vasilij Jurčenko
Jurij Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Tamás Buday
Oszkár Frey
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Jerzy Opara
Andrzej Gronowicz
PolskoPolsko Polsko
1978 Bělehrad Tamás Buday
Oszkár Frey
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Gheorghe Simionov
Toma Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Sergej Postrechin
Jurij Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
1979 Duisburg Vasilij Jurčenko
Jurij Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Tamás Buday
Oszkár Frey
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Toma Simionov
Gheorghe Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
1981 Nottingham Ivan Patzaichin
Toma Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Olaf Heukrodt
Uwe Madeja
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Edem Muradasilov
Vygantas Čekaitis
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
1982 Bělehrad János Sarsui Kis
Gyula Hajdu
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Matija Ljubek
Mirko Nišović
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Olaf Heukrodt
Uwe Madeja
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
1983 Tampere Ivan Patzaichin
Toma Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Olaf Heukrodt
Alexander Schuck
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Matija Ljubek
Mirko Nišović
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
1985 Mechelen Olaf Heukrodt
Alexander Schuck
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Matija Ljubek
Mirko Nišović
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Marek Łbik
Marek Dopierała
PolskoPolsko Polsko
1986 Montreal János Sarsui Kis
István Vaskúti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Marek Łbik
Marek Dopierała
PolskoPolsko Polsko
Wolfram Faust
Hartmut Faust
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
1987 Duisburg Jurij Gurin
Valerij Veško
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Marek Łbik
Marek Dopierała
PolskoPolsko Polsko
Ulrich Papke
Ingo Spelly
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
1989 Plovdiv Christian Frederiksen
Arne Nielsson
DánskoDánsko Dánsko
Olivier Bolvin
Didier Hoyer
FrancieFrancie Francie
Jurij Gurin
Valerij Veško
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
1990 Poznań Ulrich Papke
Ingo Spelly
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Gheorghe Andriev
Vasile Lehaci
RumunskoRumunsko Rumunsko
Alexandr Gramovič
Jurij Gurin
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
1991 Paříž Ulrich Papke
Ingo Spelly
NěmeckoNěmecko Německo
Olivier Bolvin
Didier Hoyer
FrancieFrancie Francie
Viktor Renějskij
Nikolaj Žuravskij
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
1993 Kodaň Christian Frederiksen
Arne Nielsson
DánskoDánsko Dánsko
Olivier Bolvin
Didier Hoyer
FrancieFrancie Francie
Ulrich Papke
Ingo Spelly
NěmeckoNěmecko Německo
1994 Mexico City Andreas Dittmer
Gunar Kirchbach
NěmeckoNěmecko Německo
Ferenc Novák
Gáspár Boldizsár
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Dariusz Koszykowski
Tomasz Goliasz
PolskoPolsko Polsko
1995 Duisburg György Kolonics
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Antonel Borsan
Marcel Glavan
RumunskoRumunsko Rumunsko
Andreas Dittmer
Gunar Kirchbach
NěmeckoNěmecko Německo
1997 Dartmouth Gunar Kirchbach
Matthias Röder
NěmeckoNěmecko Německo
György Kolonics
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Andrew Train
Stephen Train
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
1998 Szeged Alexandr Kovaljov
Alexandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
Gheorghe Andriev
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
György Zala
Endre Ipacs
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1999 Milan Alexandr Kovaljov
Alexandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
Ibrahim Rojas
Leobaldo Pereira
KubaKuba Kuba
Patrick Schulze
Peter John
NěmeckoNěmecko Německo
2001 Poznań Marcin Kobierski
Michał Śliwiński
PolskoPolsko Polsko
José Alfredo Bea
David Mascató
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Ibrahim Rojas
Leobaldo Pereira
KubaKuba Kuba
2002 Seville Marcin Kobierski
Michał Śliwiński
PolskoPolsko Polsko
Ibrahim Rojas
Ledi Balceiro
KubaKuba Kuba
Richard Dalton
Mike Scarola
KanadaKanada Kanada
2003 Gainesville Silviu Simiocencu
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Alexandr Kovaljov
Alexandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
György Kozmann
György Kolonics
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2005 Zábřeh Christian Gille
Tomasz Wylenzek
NěmeckoNěmecko Německo
Serguey Torres
Karel Aguilar
KubaKuba Kuba
György Kozmann
György Kolonics
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2006 Szeged György Kozmann
György Kolonics
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Attila Buday
Tamás Buday, Jr.
KanadaKanada Kanada
Maxym Prokopenko
Serhij Bezuhlyj
UkrajinaUkrajina Ukrajina
2007 Duisburg Christian Gille
Tomasz Wylenzek
NěmeckoNěmecko Německo
Serguey Torres
Karel Aguilar
KubaKuba Kuba
Wojciech Tyszyński
Paweł Baraszkiewicz
PolskoPolsko Polsko
2009 Dartmouth Erik Leue
Tomasz Wylenzek
NěmeckoNěmecko Německo
Sergyj Bezuhlyj
Maxym Prokopenko
ÁzerbájdžánÁzerbájdžán Ázerbájdžán
Nikolaj Lipkin
Viktor Melantěv
RuskoRusko Rusko
2010 Poznań Alexandru Dumitrescu
Victor Mihalachi
RumunskoRumunsko Rumunsko
Andrei Bahdanovich
Aliaksandr Bahdanovich
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Márton Tóth
Róbert Mike
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2011 Szeged Stefan Holtz
Tomasz Wylenzek
NěmeckoNěmecko Německo
Sergiy Bezugliy
Maksim Prokopenko
ÁzerbájdžánÁzerbájdžán Ázerbájdžán
Alexandru Dumitrescu
Victor Mihalachi
RumunskoRumunsko Rumunsko
2013 Duisburg Henrik Vasbányai
Róbert Mike
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Viktor Melantyev
Ilya Pervukhin
RuskoRusko Rusko
Jaroslav Radoň
Filip Dvořák
ČeskoČesko Česko
2014 Moskva Alexandru Dumitrescu
Victor Mihalachi
RumunskoRumunsko Rumunsko
Henrik Vasbányai
Róbert Mike
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Yul Oeltze
Ronald Verch
NěmeckoNěmecko Německo
2015 Milan Erlon Silva
Isaquias Queiroz
BrazílieBrazílie Brazílie
Henrik Vasbányai
Róbert Mike
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Piotr Kuleta
Marcin Grzybowski
PolskoPolsko Polsko
2017 Račice Peter Kretschmer
Yul Oeltze
NěmeckoNěmecko Německo
Serguey Torres
Fernando Enriquez
KubaKuba Kuba
Viktor Melantyev
Vladislav Chebotar
RuskoRusko Rusko
2018 Montemor-o-Velho
2019 Szeged

C-1 10000 m[editovat | editovat zdroj]

První závod: 1950. Přerušeno: 1993.

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
1950 Kodaň Francie Robert Boutigny (FRA) Československo Josef Holeček (TCH) Švédsko Bengt Backlund (SWE)
1954 Mâcon Československo Jiří Vokněr (TCH) Československo František Čapek (TCH) Maďarsko István Hernek (HUN)
1958 Praha Sovětský svaz Gennadiy Buharin (URS) Československo Jiří Vokněr (TCH) Rumunsko Nichifor Tarara (ROU)
1963 Jajce Sovětský svaz Mikhail Zamothin (URS) Rumunsko Andrei Igorov (ROU) Východní Německo Albrecht Müller (GDR)
1966 Východní Berlín Maďarsko Antal Hajba (HUN) Československo Rudolf Pěnkava (TCH) Sovětský svaz Mikhail Zamothin (URS)
1970 Kodaň Maďarsko Tamás Wichmann (HUN) Rumunsko Afansie Butelchin (ROU) Sovětský svaz Nikolay Fedulov (URS)
1971 Bělehrad Maďarsko Tamás Wichmann (HUN) Sovětský svaz Vasiliy Yurchenko (URS) Rumunsko Lipat Varabiev (ROU)
1973 Tampere Sovětský svaz Vasiliy Yurchenko (URS) Rumunsko Lipat Varabiev (ROU) Maďarsko Tamás Wichmann (HUN)
1974 Mexico City Maďarsko Tamás Wichmann (HUN) Sovětský svaz Vasiliy Yurchenko (URS) Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU)
1975 Bělehrad Sovětský svaz Vasiliy Yurchenko (URS) Maďarsko Károly Szegedi (HUN) Jugoslávie Matija Ljubek (YUG)
1977 Sofia Maďarsko Tamás Wichmann (HUN) Sovětský svaz Vasiliy Yurchenko (URS) Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU)
1978 Bělehrad Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU) Sovětský svaz Vasiliy Yurchenko (URS) Jugoslávie Matija Ljubek (YUG)
1979 Duisburg Maďarsko Tamás Wichmann (HUN) Sovětský svaz Sergeiy Liminovich (URS) Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU)
1981 Nottingham Maďarsko Tamás Wichmann (HUN) Jugoslávie Matija Ljubek (YUG) Sovětský svaz Sergeiy Liminovich (URS)
1982 Bělehrad Maďarsko Tamás Wichmann (HUN) Československo Jiří Vrdlovec (TCH) Rumunsko Gheorghe Titu (ROU)
1983 Tampere Československo Jiří Vrdlovec (TCH) Rumunsko Gheorghe Titu (ROU) Maďarsko Tamás Wichmann (HUN)
1985 Mechelen Československo Jiří Vrdlovec (TCH) Sovětský svaz Takhir Kamaletdinov (URS) Maďarsko Attila Lipták (HUN)
1986 Montreal Rumunsko Aurel Macarencu (ROU) Jugoslávie Ivan Šabjan (YUG) Francie Didier Hoyer (FRA)
1987 Duisburg Jugoslávie Ivan Šabjan (YUG) Maďarsko Zsolt Bohács (HUN) Sovětský svaz Takhir Kamaletdinov (URS)
1989 Plovdiv Sovětský svaz Ivan Klementiev (URS) Maďarsko Zsolt Bohács (HUN) Československo Jan Bartůněk (TCH)
1990 Poznań Maďarsko Zsolt Bohács (HUN) Československo Jan Bartůněk (TCH) Sovětský svaz Ivan Klementiev (URS)
1991 Paříž Maďarsko Zsolt Bohács (HUN) Sovětský svaz Ivan Klementiev (URS) Spojené království Andrew Train (GBR)
1993 Kodaň Maďarsko Zsolt Bohács (HUN) Česko Pavel Bednar (CZE) Německo Andreas Dittmer (GER)

C-2 10000 m[editovat | editovat zdroj]

První závod: 1938. Neuskutečněno: 1948. Obnoveno: 1950. Přerušeno: 1993.

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
1938 Vaxholm Bohuslav Karlík
Jan Brzák
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Rupert Weinstabl
Karl Proisl
RakouskoRakousko Rakousko
Christian Holzenberg
Heinz Jürgens
NěmeckoNěmecko Německo
1950 Kodaň Jan Brzák
Bohumil Kudrna
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Georges Dransart
Armand Loreau
FrancieFrancie Francie
Bohuslav Karlík
Oldřich Lomecký
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
1954 Mâcon Károly Wieland
József Halmay
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Ferenc Csonka
Mihály Sasvari
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Jaroslav Sieger
Zdeněk Ziegler
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
1958 Praha Stepan Ostzhenkov
Aleksandr Silayev
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Achim Sidorov
Lavrenti Kalinov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Jiří Kodeš
Václav Vokál
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
1963 Jajce Leonid Geishtor
Sergey Makarenko
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Willi Mehlberg
Werner Ulrich
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Lavrenti Kalinov
Igor Lipalit
RumunskoRumunsko Rumunsko
1966 Východní Berlín Petre Maxim
Gheorghe Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Valeriy Drybas
Andrey Chimish
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
András Peter
István Cserha
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1970 Kodaň Petre Maxim
Gheorghe Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Valeriy Drybas
Vasiliy Kalyagin
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Bernt Lindelöf
Eric Zeidlitz
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
1971 Bělehrad Naum Prokpoets
Aleksandr Vinogradov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
László Hingt
István Cserha
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Serghei Covaliov
Vicol Calabiciov
RumunskoRumunsko Rumunsko
1973 Tampere Vladas Česiūnas
Yuriy Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Vasile Serghei
Cherasim Munteanu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Tamás Buday
Gábor Haraszti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1974 Mexico City Vladas Česiūnas
Yuriy Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Tamás Buday
Gábor Haraszti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Alain Acard
Jean-Paul Cezard
FrancieFrancie Francie
1975 Bělehrad Vladas Česiūnas
Yuriy Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Tamás Buday
Oszkár Frey
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Ivan Burtschin
Stefan Iliev
BulharskoBulharsko Bulharsko
1977 Sofia Sergey Petrenko
Yuriy Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Lipat Varabiev
Pavel Cozlov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Zoltán Parti
András Hubik
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1978 Bělehrad Tamás Buday
László Vaskúti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Gheorghe Simionov
Toma Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Viktor Vorobiyev
Aleksandr Beleyi
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
1979 Duisburg Vasiliy Jurtzhenko
Yuriy Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Cherasim Munteanu
Gheorge Titu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Tamás Buday
László Vaskúti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1981 Nottingham Tamás Buday
László Vaskúti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Ivan Patzaichin
Toma Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Jiří Vrdlovec
Petr Kubíček
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
1982 Bělehrad Ivan Patzaichin
Toma Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Vasiliy Beresa
Edem Muradosilov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Tamás Buday
László Vaskúti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1983 Tampere Tamás Buday
László Vaskúti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Ivan Patzaichin
Toma Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Sergey Petrenko
Yuriy Laptikov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
1985 Mechelen Matija Ljubek
Mirko Nišović
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Andrew Train
Stephen Train
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Matei Kapalkov
Tosho Kapalkov
BulharskoBulharsko Bulharsko
1986 Montreal Marek Łbik
Marek Dopierała
PolskoPolsko Polsko
Dumitru Betiu
Vasile Lehaci
RumunskoRumunsko Rumunsko
Arne Nielsson
Christian Frederiksen
DánskoDánsko Dánsko
1987 Duisburg Arne Nielsson
Christian Frederiksen
DánskoDánsko Dánsko
Robert Ridig
Pál Pétervári
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Andrew Train
Stephen Train
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
1989 Plovdiv Christian Frederiksen
Arne Nielsson
DánskoDánsko Dánsko
Olivier Bolvin
Didier Hoyer
FrancieFrancie Francie
Andrew Train
Stephen Train
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
1990 Poznań Christian Frederiksen
Arne Nielsson
DánskoDánsko Dánsko
Gheorghe Andriev
Vasile Lehaci
RumunskoRumunsko Rumunsko
Andrey Balabanov
Viktor Dobrotvorskiy
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
1991 Paříž István Gyulay
Pál Pétervári
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Gheorghe Andriev
Romice Haralambie
RumunskoRumunsko Rumunsko
Andrew Train
Stephen Train
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
1993 Kodaň Christian Frederiksen
Arne Nielsson
DánskoDánsko Dánsko
Andrew Train
Stephen Train
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Andrey Balabanov
Viktor Dobrotvorskiy
UkrajinaUkrajina Ukrajina

C-1 500 m[editovat | editovat zdroj]

První závod: 1971.

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
1971 Bělehrad Německo Detlef Lewe (GER) Maďarsko Tamás Wichmann (HUN) Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU)
1973 Tampere Maďarsko Miklós Darvas (HUN) Sovětský svaz Nikolay Fedulov (URS) Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU)
1974 Mexico City Sovětský svaz Sergey Petrenko (URS) Východní Německo Klaus Zeisler (GDR) Rumunsko Ivan Patzaichin (ROU)
1975 Bělehrad Sovětský svaz Sergey Petrenko (URS) Maďarsko Miklós Darvas (HUN) Bulharsko Borislav Ananiev (BUL)
1977 Sofia Rumunsko Lipat Varabiev (ROU) Německo Ulrich Eicke (GER) Sovětský svaz Zdislav Soroko (URS)
1978 Bělehrad Bulharsko Liubomir Ljubenov (BUL) Maďarsko Gyula Hajdu (HUN) Sovětský svaz Sergey Liminovich (URS)
1979 Duisburg Sovětský svaz Sergey Postrechin (URS) Německo Ulrich Eicke (GER) Bulharsko Liubomir Ljubenov (BUL)
1981 Nottingham Východní Německo Olaf Heukrodt (GDR) Sovětský svaz Gennadiy Liseichikov (URS) Maďarsko János Sarsui Kis (HUN)
1982 Bělehrad Východní Německo Olaf Heukrodt (GDR) Maďarsko János Sarsui Kis (HUN) Sovětský svaz Sergey Postrechin (URS)
1983 Tampere Rumunsko Costicǎ Olaru (ROU) Východní Německo Ulrich Papke (GDR) Sovětský svaz Anatoliy Volkov (URS)
1985 Mechelen Východní Německo Olaf Heukrodt (GDR) Sovětský svaz Anatoliy Volkov (URS) Rumunsko Aurel Macarencu (ROU)
1986 Montreal Východní Německo Olaf Heukrodt (GDR) Rumunsko Aurel Macarencu (ROU) Bulharsko Nikolai Buhalov (BUL)
1987 Duisburg Východní Německo Olaf Heukrodt (GDR) Československo Petr Procházka (TCH) Maďarsko Attila Szabó (HUN)
1989 Plovdiv Sovětský svaz Michał Śliwiński (URS) Východní Německo Olaf Heukrodt (GDR) Bulharsko Martin Marinov (BUL)
1990 Poznań Sovětský svaz Michał Śliwiński (URS) Východní Německo Thomas Zereske (GDR) Bulharsko Martin Marinov (BUL)
1991 Paříž Sovětský svaz Michał Śliwiński (URS) Bulharsko Nikolai Buhalov (BUL) Německo Olaf Heukrodt (GER)
1993 Kodaň Bulharsko Nikolai Buhalov (BUL) Maďarsko György Kolonics (HUN) Kanada Steve Giles (CAN)
1994 Mexico City Bulharsko Nikolai Buhalov (BUL) Maďarsko Imre Pulai (HUN) Ukrajina Michał Śliwiński (UKR)
1995 Duisburg Bulharsko Nikolai Buhalov (BUL) Česko Martin Doktor (CZE) Maďarsko Imre Pulai (HUN)
1997 Dartmouth Česko Martin Doktor (CZE) Maďarsko Béla Belicza (HUN) Ukrajina Michał Śliwiński (UKR)
1998 Szeged Rusko Maxim Opalev (RUS) Německo Andreas Dittmer (GER) Ukrajina Michał Śliwiński (UKR)
1999 Milan Rusko Maxim Opalev (RUS) Česko Martin Doktor (CZE) Německo Andreas Dittmer (GER)
2001 Poznań Rusko Maxim Opalev (RUS) Maďarsko György Kolonics (HUN) Německo Andreas Dittmer (GER)
2002 Seville Rusko Maxim Opalev (RUS) Maďarsko György Kolonics (HUN) Německo Andreas Dittmer (GER)
2003 Gainesville Německo Andreas Dittmer (GER) Rusko Maxim Opalev (RUS) Česko Martin Doktor (CZE)
2005 Zábřeh Německo Andreas Dittmer (GER) Polsko Paweł Baraszkiewicz (POL) Rusko Maxim Opalev (RUS)
2006 Szeged Rusko Maxim Opalev (RUS) Ukrajina Jurij Čeban (UKR) Čína Yang Wenjun (CHN)
2007 Duisburg Španělsko David Cal (ESP) Německo Andreas Dittmer (GER) Čína Yang Wenjun (CHN)
2009 Dartmouth Bělorusko Dzianis Harazha (BLR) Rusko Nikolay Lipkin (RUS) Francie Mathieu Goubel (FRA)
2010 Poznań Bělorusko Dzianis Harazha (BLR) Čína Li Qiang (CHN) Uzbekistán Vadim Menkov (UZB)
2011 Szeged Rusko Vladimir Fedosenko (RUS) Bělorusko Dzianis Harazha (BLR) Ukrajina Oleksandr Maksymchuk (UKR)
2013 Duisburg Brazílie Isaquias Queiroz (BRA) Uzbekistán Vadim Menkov (UZB) Německo Erik Leue (GER)
2014 Moskva Brazílie Isaquias Queiroz (BRA) Německo Sebastian Brendel (GER) Česko Martin Fuksa (CZE)
2015 Milan Česko Martin Fuksa (CZE) Moldavsko Oleg Tarnovschi (MDA) Bělorusko Maksim Piatrou (BLR)
2017 Račice Česko Martin Fuksa (CZE) Itálie Carlo Tacchini (ITA) Bělorusko Maksim Piatrou (BLR)
2018 Montemor-o-Velho
2019 Szeged

C-2 500 m[editovat | editovat zdroj]

První závod: 1971.

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
1971 Bělehrad Georghe Danielov
Gheorghe Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Yuriy Lobanov
Vladimir Pankov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Viktor Boitschev
Fedja Stefanov
BulharskoBulharsko Bulharsko
1973 Tampere Oleg Kaidov
Vitaliy Slobodenyuk
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Georghe Danielov
Gheorghe Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Jerzy Opara
Andrezj Gronowicz
PolskoPolsko Polsko
1974 Mexico City Aleksandr Vinogradov
Yuriy Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Georghe Danielov
Gheorghe Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
Tomáš Šach
Jiří Čtvrtečka
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
1975 Bělehrad Aleksandr Vinogradov
Yuriy Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Tomáš Šach
Jiří Čtvrtečka
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Gábor Arva
Péter Povázsay
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1977 Sofia László Foltán
István Vaskúti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
John Wood
Gregory Smith
KanadaKanada Kanada
Vasiliy Jurtzhenko
Yuriy Lobanov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
1978 Bělehrad László Foltán
István Vaskúti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Sergey Petrenko
Pytor Grigonis
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Gheorghe Simionov
Toma Simionov
RumunskoRumunsko Rumunsko
1979 Duisburg Ivan Patzaichin
Istvan Capusta
RumunskoRumunsko Rumunsko
Sergey Petrenko
Aleksandr Vinogradov
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Marek Łbik
Piotr Pawlowski
PolskoPolsko Polsko
1981 Nottingham László Foltán
István Vaskúti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Edem Muradosilov
Vigantas Zhekaitis
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Liubomir Ljubenov
Sevdalin Ilkov
BulharskoBulharsko Bulharsko
1982 Bělehrad Matija Ljubek
Mirko Nišović
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Yuriy Laptikov
Sergey Petrenko
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
László Foltán
István Vaskúti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1983 Tampere Matija Ljubek
Mirko Nišović
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Ivan Klementiev
Sergey Ossadzhiy
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Dumitru Betiu
Flodor Gurei
RumunskoRumunsko Rumunsko
1985 Mechelen János Sarsui Kis
István Vaskúti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Marek Łbik
Marek Dopierała
PolskoPolsko Polsko
Ulrich Papke
Uwe Madeja
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
1986 Montreal János Sarsui Kis
István Vaskúti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Viktor Reneisky
Aleksandr Kalnitzhenko
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Ulrich Papke
Ingo Spelly
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
1987 Duisburg Marek Łbik
Marek Dopierała
PolskoPolsko Polsko
Yuriy Gurin
Valeriy Veshko
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Petr Procházka
Alon Lochinsky
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
1989 Plovdiv Viktor Reneisky
Nicolae Juravschi
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Tomasz Goliasz
Marek Łbik
PolskoPolsko Polsko
Joël Bettin
Philippe Renaud
FrancieFrancie Francie
1990 Poznań Viktor Reneisky
Nicolae Juravschi
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Ulrich Papke
Ingo Spelly
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Attila Pálizs
György Zala
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
1991 Paříž Attila Pálizs
Attila Szabó
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Viktor Reneisky
Nicolae Juravschi
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Olivier Bolvin
Didier Hoyer
FrancieFrancie Francie
1993 Kodaň György Kolonics
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Christian Frederiksen
Arne Nielsson
DánskoDánsko Dánsko
Andreas Dittmer
Gunar Kirchbach
NěmeckoNěmecko Německo
1994 Mexico City Gheorghe Andriev
Grigore Obreja
RumunskoRumunsko Rumunsko
György Kolonics
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Blagovest Stoyanov
Martin Marinov
BulharskoBulharsko Bulharsko
1995 Duisburg György Kolonics
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Viktor Reneisky
Nicolae Juravschi
MoldavskoMoldavsko Moldavsko
Andreas Dittmer
Gunar Kirchbach
NěmeckoNěmecko Německo
1997 Dartmouth György Kolonics
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Daniel Jędraszko
Paweł Baraszkiewicz
PolskoPolsko Polsko
Thomas Zereske
Christian Gille
NěmeckoNěmecko Německo
1998 Szeged György Kolonics
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Daniel Jędraszko
Paweł Baraszkiewicz
PolskoPolsko Polsko
Thomas Zereske
Christian Gille
NěmeckoNěmecko Německo
1999 Milan Daniel Jędraszko
Paweł Baraszkiewicz
PolskoPolsko Polsko
Imre Pulai
Ferenc Novák
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Aleksandr Kovalyov
Aleksandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
2001 Poznań Ibrahim Rojas
Leobaldo Pereira
KubaKuba Kuba
Daniel Jędraszko
Paweł Baraszkiewicz
PolskoPolsko Polsko
Mitică Pricop
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
2002 Seville Ibrahim Rojas
Ledi Balceiro
KubaKuba Kuba
Florin Popescu
Silviu Simioncencu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Sergey Ulegin
Aleksandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
2003 Gainesville Paweł Baraszkiewicz
Daniel Jędraszko
PolskoPolsko Polsko
Silviu Simiocencu
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Ibrahim Rojas
Ledi Balceiro
KubaKuba Kuba
2005 Zábřeh Christian Gille
Tomasz Wylenzek
NěmeckoNěmecko Německo
György Kozmann
György Kolonics
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Serguey Torres
Karel Aguilar
KubaKuba Kuba
2006 Szeged Aleksandr Kostoglod
Sergey Ulegin
RuskoRusko Rusko
Stefan Holtz
Robert Nuck
NěmeckoNěmecko Německo
György Kozmann
György Kolonics
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2007 Duisburg György Kozmann
György Kolonics
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Josif Chirila
Andrei Cuculici
RumunskoRumunsko Rumunsko
Christian Gille
Tomasz Wylenzek
NěmeckoNěmecko Německo
2009 Dartmouth Stefan Holtz
Robert Nuck
NěmeckoNěmecko Německo
Yevgeniy Ignatov
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Sergey Bezugliy
Maksim Prokopenko
ÁzerbájdžánÁzerbájdžán Ázerbájdžán
2010 Poznań Alexandru Dumitrescu
Victor Mihalachi
RumunskoRumunsko Rumunsko
Sergey Bezugliy
Maksim Prokopenko
ÁzerbájdžánÁzerbájdžán Ázerbájdžán
Pavel Petrov
Alexander Kostoglod
RuskoRusko Rusko
2011 Szeged Alexandru Dumitrescu
Victor Mihalachi
RumunskoRumunsko Rumunsko
Sergiy Bezugliy
Maksim Prokopenko
ÁzerbájdžánÁzerbájdžán Ázerbájdžán
Peter Kretschmer
Kurt Kuschela
NěmeckoNěmecko Německo
2013 Duisburg Viktor Melantyev
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Henrik Vasbányai
Róbert Mike
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Jaroslav Radoň
Filip Dvořák
ČeskoČesko Česko
2014 Moskva Alexey Korovashkov
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Alexandru Dumitrescu
Victor Mihalachi
RumunskoRumunsko Rumunsko
Rolexis Baez
Serguey Torres
KubaKuba Kuba
2015 Milan Pavel Petrov
Mikhail Pavlov
RuskoRusko Rusko
Wiktor Głazunow
Vincent Słomiński
PolskoPolsko Polsko
Dmytro Ianchuk
Taras Mishchuk
UkrajinaUkrajina Ukrajina
2017 Račice Ivan Shtyl
Viktor Melantyev
RuskoRusko Rusko
Victor Mihalachi
Leonid Carp
RumunskoRumunsko Rumunsko
Sergiu Craciun
Nicolae Craciun
ItálieItálie Itálie
2018 Montemor-o-Velho
2019 Szeged

Sergey Ulegin and Aleksandr Kostoglod of Russia finished second in the 2003 event, but were stripped of the silver medals when Ulegin tested positive for doping.

C-4 500 m[editovat | editovat zdroj]

První závod: 1989. Přerušeno: 2007.

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
1989 Plovdiv Viktor Reneisky
Nikolay Yuravskiy
Yuriy Gurin
Valeriy Veshko
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Attila Szabó
Zsolt Varga
György Zala
Ervin Hoffmann
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Bénoît Bernard
Joël Bettin
Philippe Renaud
Pascal Sylvoz
FrancieFrancie Francie
1990 Poznań Yuriy Gurin
Nikolay Yuravskiy
Viktor Reneisky
Valeriy Veshko
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Zsolt Bohács
Ervin Hoffmann
Gusztáv Leikep
Attila Szabó
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Nikolay Buhalov
Traicho Draganov
Paisiy Lubenov
Dejon Slavov
BulharskoBulharsko Bulharsko
1991 Paříž Yuriy Gurin
Nikolay Yuravskiy
Viktor Reneisky
Valeriy Veshko
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Bénoît Bernard
Joël Bettin
Philippe Renaud
Pascal Sylvoz
FrancieFrancie Francie
Axel Berndt
Andreas Dittmer
Sven Montag
Thomas Zereske
NěmeckoNěmecko Německo
1993 Kodaň Ervin Hoffmann
Attila Szabó
Gáspár Boldizsár
Ferenc Novák
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Andrey Kabanov
Sergey Chemenov
Pavel Konovalov
Aleksandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
Petr Procházka
Roman Dittrich
Waldemar Fibigr
Tomáš Křivánek
ČeskoČesko Česko
1994 Mexico City Ervin Hoffmann
Attila Szabó
Gáspár Boldizsár
Ferenc Novák
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Marcel Glavan
Cosmin Pasca
Antonel Borsan
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Slavomír Kňazovický
Peter Páleš
Csaba Orosz
Juraj Filip
SlovenskoSlovensko Slovensko
1995 Duisburg Ervin Hoffmann
Attila Szabó
György Kolonics
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Marcel Glavan
Cosmin Pasca
Antonel Borsan
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Rumen Nikolov
Atanas Angelov
Stanimir Atanasov
Dmitar Atanasov
BulharskoBulharsko Bulharsko
1997 Dartmouth György Kolonics
Csaba Horváth
Csaba Hüttner
László Szuszkó
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Marcel Glavan
Cosmin Pasca
Antonel Borsan
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Sergey Chemenov
Andrey Konovalov
Vladislav Polzounov
Aleksandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
1998 Szeged György Kolonics
Csaba Horváth
Csaba Hüttner
László Szuszkó
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Gheorghe Andriev
Florin Popescu
Cosmin Pasca
Ionel Averian
RumunskoRumunsko Rumunsko
Aleksandr Kostoglod
Pavel Konovalov
Vladislav Polzounov
Vladimir Ladocha
RuskoRusko Rusko
1999 Milan Roman Kruglyakov
Vladimir Ladocha
Konstantin Fomichev
Andrey Kabanov
RuskoRusko Rusko
Mitică Pricop
Ionel Averian
Gheorghe Andriev
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Yannick Lavigne
Jean-Gilles Grare
Mathieu Goubel
Sylvain Hoyer
FrancieFrancie Francie
2001 Poznań Iosif Anisim
Florin Popescu
Mikhail Vartolemei
Ionel Averian
RumunskoRumunsko Rumunsko
György Zala
György Kozmann
Béla Belicza
Gábor Ivan
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Roman Kruglyakov
Konstantin Fomichev
Vladimir Ladocha
Aleskey Volkinskiy
RuskoRusko Rusko
2002 Seville Mikhail Vartolemei
Ionel Averian
Mitică Pricop
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Konstantin Fomichev
Aleksandr Artemida
Roman Kruglyakov
Andrey Kabanov
RuskoRusko Rusko
Daniel Jędraszko
Adam Ginter
Michał Śliwiński
Marcin Grzybowski
PolskoPolsko Polsko
2003 Gainesville Silviu Simiocencu
Florin Popescu
Mitică Pricop
Petre Condrat
RumunskoRumunsko Rumunsko
Adam Ginter
Łukasz Woszczyński
Marcin Grzybowski
Michał Śliwiński
PolskoPolsko Polsko
Csaba Hüttner
Gábor Furdok
Imre Pulai
Ferenc Novák
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2005 Zábřeh Loredan Popa
Silviu Simiocencu
Florin Popescu
Iosif Chirila
RumunskoRumunsko Rumunsko
Dmitriy Rabchanko
Dmitriy Vaitsishkin
Konstantin Shcharbak
Aleksandr Vauchetskiy
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Andrzej Jezierski
Michał Śliwiński
Michał Gajownik
Adam Ginter
PolskoPolsko Polsko
2006 Szeged Dmitriy Rabchanko
Dmitriy Vaitsishkin
Konstantin Shcharbak
Aleksandr Vauchetskiy
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Łukasz Woszczyński
Paweł Baraszkiewicz
Marcin Grzybowski
Pawel Skowronski
PolskoPolsko Polsko
Gabriel Talpă
Florian Mironic
Loredan Popa
Silviu Simiocencu
RumunskoRumunsko Rumunsko
2007 Duisburg Péter Balázs
Gábor Horváth
Márton Joób
Pál Sarudi
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Robert Nuck
Sebastien Brendel
Thomas Lück
Stefan Holtz
NěmeckoNěmecko Německo
Loredan Popa
Ciprian Popa
Niculae Flocea
Florian Mironic
RumunskoRumunsko Rumunsko

Sergey Ulegin, Aleksandr Kostoglod, Roman Kruglyakov, and Maxim Opalev of Russia finished first in the 2003 championships, but were stripped of their gold medal when Ulegin tested positive for doping.

C-4 1000 m[editovat | editovat zdroj]

První závod: 1989.

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
1989 Plovdiv Yuriy Gurin
Nikolay Yuravskiy
Viktor Reneisky
Valeriy Veshko
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Gusztáv Leikep
Attila Szabó
Gábor Takács
Ervin Hoffmann
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Deyan Bonev
Nikolay Buhalov
Hristo Georgiev
Paisiy Lubenov
BulharskoBulharsko Bulharsko
1990 Poznań Yuriy Gurin
Nikolay Yuravskiy
Viktor Reneisky
Valeriy Veshko
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Gáspár Boldizsár
Ervin Hoffmann
Gusztáv Leikep
Attila Szabó
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Nikolay Buhalov
Traicho Draganov
Paisiy Lubenov
Dejon Slavov
BulharskoBulharsko Bulharsko
1991 Paříž Yuriy Gurin
Nikolay Yuravskiy
Viktor Reneisky
Valeriy Veshko
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Olaf Heukrodt
Sven Montag
Ulrich Papke
Ingo Spelley
NěmeckoNěmecko Německo
Nikolay Buhalov
Traicho Draganov
Paisiy Lubenov
Dejon Slavov
BulharskoBulharsko Bulharsko
1993 Kodaň Imre Pulai
György Kolonics
Tibor Takács
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Andrey Kabanov
Sergey Chemenov
Pavel Konovalov
Aleksandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
Viktor Dobrotvorskiy
Sergey Osadtchiy
Andrey Balabanov
Aleksandr Klinitchenko
UkrajinaUkrajina Ukrajina
1994 Mexico City Imre Pulai
György Kolonics
Tibor Takács
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Marcel Glavan
Cosmin Pasca
Antonel Borsan
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Juan Martinez
Antonio Romero
Ramón Ferrer
Benjamín Castaneda
MexikoMexiko Mexiko
1995 Duisburg Marcel Glavan
Cosmin Pasca
Antonel Borsan
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Gáspár Boldizsár
Ferenc Novák
Csaba Hüttner
György Zala
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Ulrich Papke
Patrick Schulze
Christian Gille
Jens Lubrich
NěmeckoNěmecko Německo
1997 Dartmouth Marcel Glavan
Cosmin Pasca
Antonel Borsan
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
Konstantin Fomichev
Maxim Opalev
Vladislav Polzounov
Aleksandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
Daniel Jędraszko
Piotr Midloch
Paweł Midloch
Paweł Baraszkiewicz
PolskoPolsko Polsko
1998 Szeged Csaba Horváth
Béla Belicza
Csaba Hüttner
László Szuszkó
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Konstantin Fomichev
Vasiliy Mailov
Andrey Kabanov
Ignat Kovalev
RuskoRusko Rusko
Martin Doktor
Petr Netušil
Jan Macháč
Viktor Jiráský
ČeskoČesko Česko
1999 Milan Ignat Kovalev
Konstantin Fomichev
Aleskey Volkonskiy
Andrey Kabanov
RuskoRusko Rusko
Mitică Pricop
Ionel Averian
Iosif Anisim
Samil Grigoe
RumunskoRumunsko Rumunsko
Csaba Horváth
Béla Belicza
Aron Gajarszki
György Kozmann
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2001 Poznań György Zala
György Kozmann
Béla Belicza
Gábor Ivan
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Ivan Skovorodkin
Aleksandr Bagdanovich
Aleksandr Kurlandchik
Aleksandr Zhukovskiy
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Iosif Anisim
Chirac Marcov
Ionel Averian
Mikhail Vartolomei
RumunskoRumunsko Rumunsko
2002 Seville Andrezj Jezierski
Adam Ginter
Michal Gajowink
Roman Rykiewicz
PolskoPolsko Polsko
Dimitri Joukovski
Maxim Boilard
Tamás Buday, Jr.
Attila Buday
KanadaKanada Kanada
Aleksandr Zhukovskiy
Aleksandr Kurlandchik
Aleksandr Bagdanovich
Sermen Saponenko
BěloruskoBělorusko Bělorusko
2003 Gainesville Csaba Hüttner
Márton Joób
Imre Pulai
Ferenc Novák
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Attilia Buday
Tamás Buday, Jr.
Maxim Boilard
Dimitri Joukovski
KanadaKanada Kanada
Andrezj Jezierski
Roman Rynkiewicz
Adam Ginter
Wojciech Tyszyński
PolskoPolsko Polsko
2005 Zábřeh Wojciech Tyszyński
Michał Śliwiński
Andrzej Jezierski
Michal Gajowink
PolskoPolsko Polsko
Constantiin Popa
Loredan Popa
Florin Mironcic
Petre Condrat
RumunskoRumunsko Rumunsko
Robert Nuck
Stefan Holtz
Thomas Lück
Stephan Breuing
NěmeckoNěmecko Německo
2006 Szeged Robert Nuck
Stephan Breuing
Stefan Holtz
Thomas Lück
NěmeckoNěmecko Německo
Andrew Russell
Thomas Hall
Kyle Jeffery
Dimitri Joukovski
KanadaKanada Kanada
Aleksandr Kurlandchyk
Aleksandr Zhukovskiy
Aleksandr Bagdanovich
Andrey Bagdanovich
BěloruskoBělorusko Bělorusko
2007 Duisburg Josif Chirlia
Andrei Cuculici
Silviu Simoncenco
Loredan Popa
RumunskoRumunsko Rumunsko
Robert Nuck
Erik Leue
Thomas Lück
Stefan Holtz
NěmeckoNěmecko Německo
Márton Metka
Róbert Mike
Mátyás Sáfran
Gábor Balázs
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2009 Dartmouth Dzianis Harazha
Dzmitry Rabchanka
Dzmitry Vaitsishkin
Aleksandr Vauchetskiy
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Chris Wend
Thomas Lück
Erik Rebstock
Ronald Verch
NěmeckoNěmecko Německo
Cătălin Costache
Silviu Simioncencu
Iosif Chirila
Andrei Cuculici
RumunskoRumunsko Rumunsko
2010 Poznań Dzmitry Rabchanka
Dzmitry Vaitsishkin
Dzianis Harazha
Aleksandr Vauchetskiy
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Gabriel Gheoca
Nicolae Bogdan
Mihail Simon
Florin Comanici
RumunskoRumunsko Rumunsko
Chris Wend
Tomasz Wylenzek
Ronald Verch
Erik Rebstock
NěmeckoNěmecko Německo
2011 Szeged Dzmitry Rabchanka
Dzmitry Vaitsishkin
Dzianis Harazha
Aliaksandr Vauchetski
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Gabriel Gheoca
Catalin Costache
Florian Comanici
Mihail Simon
RumunskoRumunsko Rumunsko
Mátyás Sáfrán
Mihály Sáfrán
Henrik Vasbányai
Szabolcs Németh
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2013 Duisburg Kurt Kuschela
Erik Leue
Erik Rebstock
Peter Kretschmer
NěmeckoNěmecko Německo
Dzmitry Rabchanka
Dzmitry Vaitsishkin
Dzianis Harazha
Aleksandr Vauchetskiy
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Dávid Korisánszky
Péter Korisánszky
András Vass
Dávid Varga
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2014 Moskva Rasul Ishmukhamedov
Viktor Melantyev
Ilya Pervukhin
Kirill Shamshurin
RuskoRusko Rusko
Dzianis Harazha
Dzmitry Rabchanka
Dzmitry Vaitsishkin
Aleksandr Vauchetskiy
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Tamás Kiss
Pál Sarudi
Dávid Varga
András Vass
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2015 Milan Leonid Carp
Petre Condrat
Josif Chirilă
Stefan Strat
RumunskoRumunsko Rumunsko
Denys Kovalenko
Denys Kamerylov
Vitaliy Vergeles
Eduard Shemetylo
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Pál Sarudi
Tamás Kiss
András Vass
Dávid Varga
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2017 Račice Sebastian Brendel
Stefan Kiraj
Jan Vandrey
Conrad Scheibner
NěmeckoNěmecko Německo
Piotr Kuleta
Marcin Grzybowski
Tomasz Barniak
Wiktor Glazunow
PolskoPolsko Polsko
Denys Kamerylov
Vitaliy Vergeles
Eduard Shemetylo
Denys Kovalenko
UkrajinaUkrajina Ukrajina
2018 Montemor-o-Velho
2019 Szeged

C-1 200 m[editovat | editovat zdroj]

První závod: 1994.

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
1994 Mexico City Bulharsko Nikolai Buhalov (BUL) Maďarsko Ervin Hoffmann (HUN) Ukrajina Michał Śliwiński (UKR)
1995 Duisburg Bulharsko Nikolai Buhalov (BUL) Německo Thomas Zereske (GER) Ukrajina Michał Śliwiński (UKR)
1997 Dartmouth Maďarsko Béla Belicza (HUN) Česko Martin Doktor (CZE) Ukrajina Michał Śliwiński (UKR)
1998 Szeged Česko Martin Doktor (CZE) Slovensko Slavomír Kňazovický (SVK) Ukrajina Michał Śliwiński (UKR)
1999 Milan Rusko Maxim Opalev (RUS) Česko Martin Doktor (CZE) Slovensko Slavomír Kňazovický (SVK)
2001 Poznań Ukrajina Dmitriy Sabin (UKR) Rusko Maxim Opalev (RUS) Polsko Michał Śliwiński (POL)
2002 Seville Rusko Maxim Opalev (RUS) Polsko Andrzej Jezierski (POL) Německo Christian Gille (GER)
2003 Gainesville Rusko Maxim Opalev (RUS) Česko Martin Doktor (CZE) Německo Andreas Dittmer (GER)
2005 Zábřeh Ukrajina Valentin Děmjaněnko (UKR) Rusko Maxim Opalev (RUS) Kazachstán Zhomart Satubaldin (KAZ)
2006 Szeged Rusko Nikolay Lipkin (RUS) Ukrajina Valentin Děmjaněnko (UKR) Litva Jevgenij Shuklin (LTU)
2007 Duisburg Ukrajina Jurij Čeban (UKR) Rusko Maxim Opalev (RUS) Litva Jevgenij Shuklin (LTU)
2009 Dartmouth Ázerbájdžán Valentin Děmjaněnko (AZE) Rusko Nikolay Lipkin (RUS) Litva Jevgenij Shuklin (LTU)
2010 Poznań Rusko Ivan Shtyl (RUS) Francie Thomas Simart (FRA) Ukrajina Jurij Čeban (UKR)
Kanada Richard Dalton (CAN)
2011 Szeged Ázerbájdžán Valentin Děmjaněnko (AZE) Rusko Ivan Shtyl (RUS) Španělsko Alfonso Benavides (ESP)
2013 Duisburg Ázerbájdžán Valentin Děmjaněnko (AZE) Rusko Ivan Shtyl (RUS) Španělsko Alfonso Benavides (ESP)
2014 Moskva Ukrajina Jurij Čeban (UKR) Česko Martin Fuksa (CZE) Maďarsko Attila Vajda (HUN)
2015 Milan Bělorusko Artsem Kozyr (BLR) Čína Li Qiang (CHN) Brazílie Isaquias Queiroz (BRA)
2017 Račice Bělorusko Artsem Kozyr (BLR) Gruzie Zaza Nadiradze (GEO) Írán Adel Mojallali (IRI)
2018 Montemor-o-Velho
2019 Szeged

Dmitriy Sabin of the Ukraine won silver in this event at the 2002 championships, but was disqualified for doping.

C-2 200 m[editovat | editovat zdroj]

První závod: 1994.

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
1994 Mexico City Aleksandr Masseykov
Dmitriy Dovgailyonok
BěloruskoBělorusko Bělorusko
György Kolonics
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Olivier Bolvin
Sylvain Hoyer
FrancieFrancie Francie
1995 Duisburg György Kolonics
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Mark Eschelbach
Thomas Zereske
NěmeckoNěmecko Německo
Martin Marinov
Blagovest Stoyanov
BulharskoBulharsko Bulharsko
1997 Dartmouth Thomas Zereske
Christian Gille
NěmeckoNěmecko Německo
Pavel Konovalov
Vladimir Ladocha
RuskoRusko Rusko
Petr Fuksa
Pavel Bednar
ČeskoČesko Česko
1998 Szeged Thomas Zereske
Christian Gille
NěmeckoNěmecko Německo
Miklós Buzál
Attila Végh
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Vladislav Polzounov
Andrey Kabanov
RuskoRusko Rusko
1999 Milan Konstantin Fomichev
Aleksandr Artemida
RuskoRusko Rusko
Daniel Jędraszko
Paweł Baraszkiewicz
PolskoPolsko Polsko
Thomas Zereske
Christian Gille
NěmeckoNěmecko Německo
2001 Poznań Paweł Baraszkiewicz
Daniel Jędraszko
PolskoPolsko Polsko
Ionel Averian
Mikhail Vartolomei
RumunskoRumunsko Rumunsko
Ibrahim Rojas
Leobaldo Pereira
KubaKuba Kuba
2002 Seville Ibrahim Rojas
Ledi Balceiro
KubaKuba Kuba
Petr Fuksa
Petr Netušil
ČeskoČesko Česko
Mikhail Vartolomei
Ionel Averian
RumunskoRumunsko Rumunsko
2003 Gainesville Paweł Baraszkiewicz
Daniel Jędraszko
PolskoPolsko Polsko
Petr Fuksa
Petr Netušil
ČeskoČesko Česko
Sergiy Klimniuk
Dmitriy Sabin
UkrajinaUkrajina Ukrajina
2005 Zábřeh Yevgeniy Ignatov
Nikolay Lipkin
RuskoRusko Rusko
Christian Gille
Tomasz Wylenzek
NěmeckoNěmecko Německo
Serguey Torres
Karel Aguilar
KubaKuba Kuba
2006 Szeged Yevgeniy Ignatov
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Christian Gille
Tomasz Wylenzek
NěmeckoNěmecko Německo
Raimundas Labuckas
Tomas Gadeikis
LitvaLitva Litva
2007 Duisburg Yevgeniy Ignatov
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Christian Gille
Tomasz Wylenzek
NěmeckoNěmecko Německo
Raimundas Labuckas
Tomas Gadeikis
LitvaLitva Litva
2009 Dartmouth Tomas Gadeikis
Raimundas Labuckas
LitvaLitva Litva
Yevgeniy Ignatov
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Stefan Holtz
Robert Nuck
NěmeckoNěmecko Německo
2010 Poznań Raimundas Labuckas
Tomas Gadeikis
LitvaLitva Litva
Yevgeniy Ignatov
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Paweł Skowroński
Paweł Baraszkiewicz
PolskoPolsko Polsko
2011 Szeged Raimundas Labuckas
Tomas Gadeikis
LitvaLitva Litva
Victor Melantiev
Nikolay Lipkin
RuskoRusko Rusko
Dzmitry Rabchanka
Aleksandr Vauchetskiy
BěloruskoBělorusko Bělorusko
2013 Duisburg Robert Nuck
Stefan Holtz
NěmeckoNěmecko Německo
Alexander Kovalenko
Nikolay Lipkin
RuskoRusko Rusko
Dzmitry Rabchanka
Aleksandr Vauchetskiy
BěloruskoBělorusko Bělorusko
2014 Moskva Alexey Korovashkov
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Stefan Holtz
Robert Nuck
NěmeckoNěmecko Německo
Isaquias Queiroz
Erlon Silva
BrazílieBrazílie Brazílie
2015 Milan Alexey Korovashkov
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Hleb Saladhuka
Dzianis Makhlai
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Stefan Holtz
Robert Nuck
NěmeckoNěmecko Německo
2017 Račice Ivan Shtyl
Alexander Kovalenko
RuskoRusko Rusko
Michał Lubniewski
Arsen Śliwiński
PolskoPolsko Polsko
Ádám Fekete
Jonatán Hajdu
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2018 Montemor-o-Velho
2019 Szeged

C-4 200 m[editovat | editovat zdroj]

První závod: 1994. Přerušeno: 2009.

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
1994 Mexico City Pavel Konovalov
Andrey Kabanov
Sergey Chemenov
Aleksandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
György Kolonics
Csaba Horváth
Attila Szabó
Ervin Hoffmann
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Petr Procházka
Tomáš Křivánek
Roman Dittrich
Waldemar Fibigr
ČeskoČesko Česko
1995 Duisburg Ervin Hoffmann
Attila Szabó
György Kolonics
Csaba Horváth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Petr Procházka
Tomáš Křivánek
Roman Dittrich
Waldemar Fibigr
ČeskoČesko Česko
Olivier Bolvin
Sylvain Hoyer
Éric le Leuch
Bénoît Bernard
FrancieFrancie Francie
1997 Dartmouth Aleksandr Masseykov
Andrey Beliayev
Anatoliy Reneiskiy
Vladimir Marinov
BěloruskoBělorusko Bělorusko
György Kolonics
Csaba Horváth
Ervin Hoffmann
Béla Belicza
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Petr Procházka
Tomáš Křivánek
Pavel Bednar
Petr Fuksa
ČeskoČesko Česko
1998 Szeged Petr Procházka
Tomáš Křivánek
Petr Fuksa
Karel Kožíšek
ČeskoČesko Česko
Aleksandr Masseykov
Andrey Beliayev
Anatoliy Reneiskiy
Vladimir Marinov
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Pavel Konovalov
Konstantin Fomichev
Vladimir Ladocha
Aleksandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
1999 Milan Roman Kruglyakov
Vladimir Ladocha
Konstantin Fomichev
Andrey Kabanov
RuskoRusko Rusko
Petr Procházka
Jan Břečka
Petr Fuksa
Karel Kožíšek
ČeskoČesko Česko
Mitică Pricop
Ionel Averian
Gheorghe Andriev
Florin Popescu
RumunskoRumunsko Rumunsko
2001 Poznań György Zala
György Kozmann
Béla Belicza
Gábor Ivan
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Petr Netušil
Jan Břečka
Karel Kožíšek
Petr Fuksa
ČeskoČesko Česko
Aleksandr Kovalyov
Aleksandr Kostoglod
Vladislav Polzounov
Maxim Opalev
RuskoRusko Rusko
2002 Seville Maxim Opalev
Roman Kruglyakov
Sergey Ulegin
Aleksandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
Petr Fuksa
Jan Břečka
Petr Procházka
Karel Kožíšek
ČeskoČesko Česko
Mikhail Vartolemei
Ionel Averian
Mitică Pricop
Petra Condrat
RumunskoRumunsko Rumunsko
2003 Gainesville Sándor Malomsoki
Laszlo Vasali
György Kozmann
György Kolonics
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Petr Fuksa
Petr Netušil
Jan Břečka
Karel Kožíšek
ČeskoČesko Česko
Silviu Simioncencu
Mitică Pricop
Florin Popescu
Petra Condrat
RumunskoRumunsko Rumunsko
2005 Zábřeh Maxim Opalev
Roman Kruglyakov
Aleksandr Kovalyov
Aleksandr Kostoglod
RuskoRusko Rusko
Petr Procházka
Petr Netušil
Jan Břečka
Petr Fuksa
ČeskoČesko Česko
Aleksandr Zhukovskiy
Aleksandr Kurlandchik
Aleksandr Bagdanovich
Sermen Saponenko
BěloruskoBělorusko Bělorusko
2006 Szeged Petr Procházka
Jiří Heller
Jan Břečka
Petr Fuksa
ČeskoČesko Česko
Konstantin Shcharbak
Dmitriy Rabchanko
Aleksandr Vauchetskiy
Dmitriy Vaitsishkin
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Pál Sarudi
Márton Joób
Gábor Horváth
Péter Balázs
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
2007 Duisburg Gábor Horváth
Péter Balázs
Márton Joób
Pál Sarudi
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Yevgeniy Dorokhin
Nikolay Lipkin
Yevgeniy Ignatov
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Dmitriy Rabchanko
Dmitriy Vaitsishkin
Konstantin Shcharbak
Aleksandr Vauchetskiy
BěloruskoBělorusko Bělorusko
2009 Dartmouth Aliaksandr Bahdanovich
Dzmitry Rabchanka
Aliaksandr Vauchetski
Dzmitry Vaitsishkin
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Aleksandr Kostoglod
Nikolay Lipkin
Viktor Melantev
Sergey Ulegin
RuskoRusko Rusko
Attilia Bozsil
László Foltán
Gabor Horvath
Gergo Nemeth
MaďarskoMaďarsko Maďarsko

Sergey Ulegin, Aleksandr Kostoglod, Roman Kruglyakov, Maxim Opalev of Russia were stripped of their 2003 gold medal when Ulegin tested positive for doping.

C-1 4 x 200 m štafeta[editovat | editovat zdroj]

První závod: 2009

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
2009 Dartmouth Yevgeniy Ignatov
Nikolay Lipkin
Viktor Melantev
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Attilia Bozsil
László Foltán
Gabor Horvath
Attila Vajda
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Mathieu Goubel
Thomas Simart
William Tchamba
Bertrand Hemonic
FrancieFrancie Francie
2010 Poznań Ivan Shtyl
Mikhail Pavlov
Nikolay Lipkin
Evgeny Ignatov
RuskoRusko Rusko
Oleksandr Maksymchuk
Jurij Čeban
Stanislav Shymansky
Vyacheslav Tsekhosh
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Adam Ginter
Roman Rynkiewicz
Mariusz Kruk
Paweł Baraszkiewicz
PolskoPolsko Polsko
2011 Szeged Ivan Shtyl
Jevgenij Ignatov
Alexej Korovaškov
Victor Melantiev
RuskoRusko Rusko
Sergiy Bezugliy
Maxim Prokopenko
Valentin Děmjaněnko
Andriy Kraytor
ÁzerbájdžánÁzerbájdžán Ázerbájdžán
Stefan Holtz
Bjoern Waeschke
Stefan Kiraj
Sebastian Brendel
NěmeckoNěmecko Německo
2013 Duisburg Andrey Kraitor
Viktor Melantyev
Andrey Ganin
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Robert Nuck
Stefan Holtz
Stefan Kiraj
Sebastian Brendel
NěmeckoNěmecko Německo
Jason McCoombs
Mark Oldershaw
Gabriel Beauchesne-Sévigny
Benjamin Russel
KanadaKanada Kanada
2014 Moskva Alexey Korovashkov
Andrey Kraitor
Nikolay Lipkin
Ivan Shtyl
RuskoRusko Rusko
Jurij Čeban
Vitalii Goliuk
Oleksandr Maksymchuk
Vadym Tsipan
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Jonatán Hajdú
Dávid Korisánszky
Ádám Lantos
Péter Nagy
MaďarskoMaďarsko Maďarsko

C-1 5000 m[editovat | editovat zdroj]

První závod: 2010

Rok / Místo Zlato Stříbro Bronz
2010 Poznań Německo Ronald Verch (GER) Španělsko Jose Luis Bouza (ESP) Slovensko Marián Ostrčil (SVK)
2011 Szeged Ukrajina Mykhaylo Koshman (UKR) Česko Lukáš Koranda (CZE) Španělsko Jose Luis Bouza (ESP)
2013 Duisburg Německo Sebastian Brendel (GER) Maďarsko Attila Vajda (HUN) Kanada Mark Oldershaw (CAN)
2014 Moskva Německo Sebastian Brendel (GER) Maďarsko Attila Vajda (HUN) Rusko Pavel Petrov (RUS)
2015 Milan Německo Sebastian Brendel (GER) Španělsko Manuel Antonio Campos (ESP) Polsko Mateusz Kamiński (POL)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]