Mistři zastavárny

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mistři zastavárny
Pawn Stars exterior sign.JPG
Původní název Pawn Stars
Žánr Reality TV
Hrají Corey Harrison
Země původu Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy
Jazyk angličtina
Počet řad 12
Počet dílů 446
Obvyklá délka 23 min
Produkce a televizní štáb
Produkční
společnost
Leftfield Pictures
Premiérové vysílání
TV stanice History
Vysíláno 10. července 2009
Mistři zastavárny na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mistři zastavárny (v anglickém originále Pawn Stars) je americký pořad vysílaný od roku 2009 na stanici History. Je vyráběn společností Leftfield Pictures.

Pořad je natáčen v Las Vegas, kde zaznamenává denní aktivity v zastavárně Gold & Silver Pawn Shop. Zastavárnu otevřel v roce 1988 Richard Harrison, který zemřel v roce 2018. V zastavárně pracuje jeho syn Rick Harrison, vnuk Corey Harrison a jeho kamarád z dětství Austin Lee Rusell.

Obsah[editovat | editovat zdroj]

Pořad zobrazuje vyjednávání s prodejci, popis a historii nejrůznějších předmětů od kapesních hodinek přes auta a motorky, které se lidé snaží prodat nebo dát do zástavy. V pořadu je zachyceno dohadování nad cenou a diskutování jeho historického pozadí, příběhy artefaktů vypráví Harrisonovi nebo Chumlee. Mnozí odborníci z různých oblastí také pravidelně přichází hodnotit položky, které někdo přinesl k prodeji, nebo zástavě. Dva z nich mají svůj vlastní seriál.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Někteří ze zaměstnanců zastavárny mají přezdívky, např. Chumlee (nebo také Chum) se ve skutečnosti jmenuje Austin Lee Russel. Pravé jméno „Big Hosse“ je Richard Harrison. Přezdívka Richarda Harrisona nejst. byla „Old Man“. Jeho původní přezdívka „The Appraiser“ se, stejně jako ta Rickova („The Spotter“), neuchytila.

Známé zaměstnance doplňuje obří člen ochranky u dveří Antoine, Scott, který nakupuje na tržištích a aukcích mimo zastavárnu, mechanik „Fat Black“, hispánec „Audie“ a nedochvilná „Peaches“, vlastním jménem Danielle Rainey, která je v mnoha zdrojích z neznámých důvodů vedena jako Pearey.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]