Miloš Dvořáček

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Miloš Dvořáček
Základní informace
Narození 3. března 1951 (67 let)
Jaroměř ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Žánry folk
Povolání hudebník, lektor
Nástroje kytara
Aktivní roky 1972-dosud
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Miloš Dvořáček (3. března 1951 Jaroměř) je český folkový kytarista a lektor hry na kytaru. Jako instrumentalista nahrál několik alb s řadou českých folkových muzikantů.

Vyučil se zámečníkem v Jaroměři, absolvoval I. a II. cyklus Lidové školy umění obor Kytara. Po základní vojenské službě působil v Hradci Králové v orchestrech – Combo „D“ Jiřího Dvořáka a v Tanečním orchestru Jiřího Hasala.

V letech 1972–1974 působil jako lektor hry na kytaru v Poděbradech a v Pečkách. V letech 1974–1979 pak jako učitel v LŠU v Chlumci nad Cidlinou a v Hradci Králové. V roce 1974 se stal členem skupiny Kantoři a přešel na profesionální dráhu. Spolupracoval jako instrumentalista, aranžér, režisér a autor na deskách hudebníků ze Spirituálu kvintet, Wabiho Daňka, Pavla Dobeše, Věry Martinové, Ivo Jahelky, Nezmarů a dalších. V letech 1989–1995 hrál s Pavlem Dobešem a od roku 1995 s Wabi Daňkem. S ním hrál až do jeho smrti v roce 2017. Příležitostně vystupuje i se svým synem bubeníkem a multiinstrumentalistou Milošem Dvořáčkem.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]