Microsoft TechNet

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Stánek Microsoft TechNet na Technologickém launchi, Praha, duben 2008

Microsoft TechNet je program společnosti Microsoft, který zahrnuje rozsáhlé zdroje technických informací určené pro IT odborníky. Součástí programu jsou především TechNet Web, TechNet Blog CZ/SK, elektronický měsíčník TechNet Flash zpravodaj, videozáznamy z akcí TechNet Spotlight! a komunitní TechNet Fóra. Většina služeb je poskytována zdarma, výjimku tvoří pouze služba TechNet Subscription Plus, která za roční poplatek poskytuje neomezený přístup do archivu software společnosti Microsoft za účelem testování.

TechNet Blog CZ/SK[editovat | editovat zdroj]

TechNet Blog CZ/SK je skupinový blog technických lidí společnosti Microsoft a externistů. Na blogu vycházejí pravidelně články o technických novinkách, aktualitách a komunitních akcích. Nechybí ani pohledy do zákulisí a páteční odlehčený post „Co IT-týden dal“.[1] Od února 2006 na blogu vyšlo přes 700 článků.

TechNet Flash zpravodaj[editovat | editovat zdroj]

TechNet Flash je elektronický měsíční zpravodaj vydávaný v českém jazyce. Každé vydání zpravodaje obsahuje[2] tematické články od českých a slovenských autorů, pozvánky na odborné konference a komunitní akce, informace o nových videozáznamech, software ke stažení a mnohé další. K odběru zpravodaje se lze zdarma přihlásit pomocí Windows Live ID.

Channel 9 CZ/SK Videa (dříve MSTV.CZ)[editovat | editovat zdroj]

9 CZ/SK videa[nedostupný zdroj] (MSTV.cz) umožňuje zhlédnout a stáhnout si instruktážní videa k produktům a technologiím, a také videozáznamy z největších IT akcí společnosti Microsoft.

TechNet Subscription Plus[editovat | editovat zdroj]

TechNet Subscription Plus je jediná placená služba patřící pod Microsoft TechNet. Předplatitelé služby TechNet Subscription Plus mají neomezený přístup k plným verzím softwaru společnosti Microsoft (aktuální operační systémy, servery, aplikace a řešení Microsoft Dynamics ve všech dostupných jazykových lokalizacích) pouze pro účely testování. Mezi další výhody patří elektronické kurzy a incidenty technické podpory zdarma. Tato služba je určena pro IT odborníky, neobsahuje tedy vývojářské nástroje, které lze získat v rámci MSDN Subscription.

TechNet RSS Okénko[editovat | editovat zdroj]

TechNet RSS Okénko je miniaplikace napsaná v jazyce JavaScript, která umožňuje zájemcům vložit si do svých webových stránek RSS čtečku, která zobrazuje nejnovější články na TechNet Blogu CZ/SK bez znalosti programování. Na českých a slovenských IT webech bylo doposud provedeno přes 40 implementací[3] TechNet RSS Okénka.


Poznámka: Ochrannou známku Technet[4] drží v České republice MAFRA a.s. pro stejnojmenný internetový zpravodajský server Technet.cz.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. TechNetBlog.cz [online]. [cit. 2008-07-11]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-07-13. 
  2. TechNetFlash.cz [online]. [cit. 2008-07-19]. Dostupné online. 
  3. TechNetOkenko.cz [online]. [cit. 2008-07-20]. Dostupné online. 
  4. Výpis z rejstříku Úřadu průmyslového vlastnictví [online]. [cit. 2008-07-19]. Dostupné online. [nedostupný zdroj]