Mezinárodní letiště Šanghaj Pchu-tung

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Mezinárodní letiště Šanghaj Pchu-tung v noci

Mezinárodní letiště Šanghaj Pchu-tung (čínsky 上海浦东国际机场 pchin-jin Shànghǎi Pǔdōng guójì jīchǎng v českém přepisu Šang-chaj Pchu-tung kuo-ťi ťi-čchang, anglicky Shanghai Pudong International Airport, IATA kód PVG, ICAO kód ZSPD) je mezinárodní letiště v Šanghaji a významné středisko letecké dopravy ve východní Asii. Slouží i vnitrostátním letům. Nachází se přibližně 30km východně od středu Šanghaje, na pozemku o velikosti přibližně 40km². Se středem města je letiště spojeno vysokorychlostní pozemní dráhou Maglev a linkou č. 2 metra.

V červnu 2013 se jednalo podle měření společnosti FlightStats z hlediska zpoždění o jedno z nejhorších světových letišť. V plánovaném čase přilétala a odlétala méně než třetina letadel, více než třetina jich měla zpoždění přes tři čtvrtě hodiny.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Na kterých letištích se odlety zpožďují a kde se naopak létá načas. iHNed.cz [online].  [cit. 2013-7-25]. Dostupné online.  
Čínský znak Tento článek obsahuje čínský text.
Bez správné podpory asijských jazyků se Vám mohou namísto čínských znaků zobrazovat otazníky, čtverečky nebo jiné symboly.