Mezinárodní krizová skupina

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mezinárodní krizová skupina
MottoWorking to prevent conflict worldwide
ZakladatelMorton I. Abramowitz, Mark Malloch Brown, Baron Malloch-Brown a George J. Mitchell
Vznik1995
SídloBrusel, Belgie
Souřadnice
Zaměstnanců154 (2013)
Oficiální webwww.crisisgroup.org a www.crisisgroup.org
Některá data můžou pocházet z datové položky.

Mezinárodní krizová skupina (anglicky International Crisis Group, zkracováno ICG) je mezinárodní nevládní nezisková organizace, která se zaměřuje na předcházení konfliktům a jejich řešení v rámci celého světa. To činí formou analýz a z nich vycházejících rad jak jednotlivým vládám, tak mezinárodním organizacím, mimo jiné Organizaci spojených národů, Evropské unii a Světové bance. Je považována za nejvýznamnější analytickou a poradenskou agenturu v této oblasti, která není závislá na nějaké vládě.

Mezinárodní krizová skupina byla založena v roce 1995 tehdejším viceprezidentem Světové banky, Markem Mallochem Brownem, bývalým americkým diplomatem Mortonem Abramowitzem a Fredem Cunym, mezinárodním specialistou na zmírňování katastrof, který ve stejném roce záhadně zmizel v Čečensku.

Zdroje příjmů[editovat | editovat zdroj]

Mezinárodní krizová skupina je financována zejména vládami západního světa. V roce 40% příjmů přišlo od celkem 22 různých vlád, 32% příjmů od 15 filantropických organizací a 28% od soukromých osob a soukromých nadací.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]