Mexická rallye 2004

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Mexická rallye 2004 (Oficiálně 18. Corona Rally México) byla třetí soutěží Mistrovství světa v rallye 2004. Pořádala se ve dnech 12. až 14. března na šotolinovém povrchu. Vítězem se stal Markko Märtin s vozem Ford Focus RS WRC. Soutěž měřila 1040,67 km a měla 15 rychlostních zkoušek.

Průběh soutěže[editovat | editovat zdroj]

Zpočátku se vedení v soutěži ujal Petter Solberg s vozem Subaru Impreza WRC. Druhý se držel Sebastien Loeb ve voze Citroën Xsara WRC. Solberg ale havaroval a většinu svého náskoku ztratil. Porucha vozu se projevila až v přejezdu do servisu a za nepovolenou pomoc byl Solberg penalizován. Do vedení se tak dostal Loeb a druhý byl Marcus Grönholm s vozem Peugeot 307 CC WRC. Toho ale zdržel nefunkční posilovač řízení. Problémy s převodovkou postihli i Harriho Rövanperu, který se propadl až do druhé desítky. Stále vedl Loeb, druhý byl jeho týmový kolega Carlos Sainz. Ten se ale postupně propadl za Märtina. Loeb havaroval a musel ze soutěže odstoupit. Saainz měl problémy s trakcí kvůli špatným pneumatikám. Třetí se držel Francois Duval na druhém Fordu. V neděli Sainz na Märtina zaútočil, ale chyboval a převrátil auto na bok. To znamenalo pád posádky na třetí místo. Všechny sobotní testy vyhrál Solberg, který se díky tomu nakonec posunul na čtvrtou pozici.[1]

Výsledky[editovat | editovat zdroj]

 1. Markko Märtin, Michael Park – Ford Focus RS WRC
 2. Francois Duval, Fortin – Ford Focus RS WRC
 3. Carlos Sainz, Marti – Citroën Xsara WRC
 4. Petter Solberg, Phil Mills – Subaru Impreza WRC
 5. Mikko Hirvonen, Lehtinen – Subaru Impreza WRC
 6. Marcus Grönholm, Timo Rautiainen – Peugeot 307 CC WRC
 7. Jussi Välimäki, Honkanen – Hyundai Accent WRC
 8. Gilles Panizzi, Panizzi – Mitsubishi Lancer WRC
 9. Antony Warmbold, Price – Ford Focus RS WRC
 10. Harri Rovanperä, Pietilainen – Peugeot 307 CC WRC

Zdroje[editovat | editovat zdroj]

 1. KRUTSKÝ, Petr. Mexická rally - celkové hodnocení [online]. auto.cz, 15. 3. 2004 [cit. 2010-04-27]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-03-25.