Metro S

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Linka S
Technické informace
Rozchod koleje 1435 mm (normální)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jako metro S je označován[kdy?][kým?] projekt pro novou pražskou podzemní klasickou železnici s dvěma větvemi, která má posílit regionální dopravu a odlehčit dosavadním železničním tratím na povrchu. Linka má propojit železniční regionální dopravu s metrem a vlastně tak vytvořit síť metru velmi podobnou, která ale bude mít dosah až do Středočeského kraje a budou ji obsluhovat standardní železniční vlaky. Vyznačovat by se měla krátkými intervaly mezi vlaky stejně jako je tomu u metra, což by mělo vytvořit podobnou atraktivitu jako u metra, navíc dojde k vybudování stanic i tam, kde ještě v Praze nejsou a přitom by byly užitečné. Dosud existuje několik koncepcí a vypracovává se studie proveditelnosti. Ta v současnosti (2020) dominantní počítá s vytvořením dvou tunelů napojených na stávající železniční tratě, oba vedené od Florence, jeden z nich na Smíchovské nádraží a druhý ke stanici metra D Náměstí Bratří Synků. Vzniklo by tak pět nových zastávek: Karlovo náměstí, Opera, Náměstí Bratří Synků, Smíchov a Florenc.[1]

Popularizační akce metra S v roce 2020 navázala na podobnou akci v roce 2008, kdy byl propagován železniční tunel Karlín–Smíchov.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. HELLER, Jakub. Tato stavba změní způsob, jak Pražané využívají MHD. O metru S se přestalo jen mluvit. Aktuálně.cz [online]. 2020-07-28 [cit. 2020-07-28]. Dostupné online.