Melissa a Joey

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Melissa a Joey
Logo seriálu
Základní informace
Původní název Melissa & Joey
Žánr sitcom
Formát seriál
Dramaturgie David Kendall
Bob Young
Hrají Melissa Joan Hart
Joey Lawrence
Taylor Spreitler
Nick Robinson
Skladatel znělky Joey Lawerence
Matthew Gerrard
Úvodní znělka "Stuck with Me"
Země původu USAUSA USA
Jazyk angličtina
Počet řad 4
Počet dílů 104
Obvyklá délka 22 minut
Produkce a televizní štáb
Výkonný
producent
David Kendall
Bob Young
Melissa Joan Hart
Joey Lawrence
Paula Hart
John Ziffren
Seth Kurland
Producent Ken Ornstein
Sarah Jane Cunningham
Suzie V. Freeman
David Hartle
Brenda Hsueh
Kamera multi-camera
Produkční
společnost
Hartbreak Films
JL Vertias
Distributor Disney–ABC Domestic Television
Premiérové vysílání
TV stanice ABC Family
Vysíláno 17. srpna 2010 – 5. srpna 2015
Melissa a Joey na ČSFD SZ IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Melissa a Joey je americký televizní seriál s hlavními hvězdami v podobě Melissy Joan Hart a Joeyho Lawrence, vysílaný stanicí ABC Family od 17. srpna 2010 do 5. srpna 2015.

Seriál sleduje život Mel Burke (Melissa Joan Hart) a Joea Longa (Joey Lawrence), kterého Mel najme, aby se staral o její neteř (Taylor Spreitler) a synovce (Nick Robinson).

Děj[editovat | editovat zdroj]

Mel je místní politička pocházející z politické rodiny. Když její rodinou otřese skandál, který nechává její neteř Lennox a synovce Rydera bez rodičů, Mel se jich ujímá. Zatímco Joe bývalý obchodník zbankrotoval a nyní hledá novou práci. Když Mel přijde na to, že starat se o rodinu a mít vlastní život není jednoduché, najímá Joeho jako novou chůvu.

Obsazení a postavy[editovat | editovat zdroj]

Hlavní role[editovat | editovat zdroj]

  • Melissa Joan Hart jako Melanie Alison "Mel" Longo (rozená Burke) - je nejmladší radní v historii města Toledo ve státě Ohio. Ona sama je dcerou senátora Rusella Burke. Vyrůstala jako vzpurná a nezodpovědná dívka, často jednající jako utržená ze řetězu. Teď je její hlavní povinností postarat se o svou neteř a synovce, když jejich matka (a její vlastní sestra Meredith) byla zatčena za právní provinění - zpronevěření peněz, a jejich otec zmizel, aby se vyhnul zatčení za nelegální zločiny. S Joem má pevný vztah založený na přátelství a občasném pochopení druhého, ale na druhou stranu jde i o vyjádření mírnější formy nesnášenlivosti vůči druhému - klasický případ ,,love-hate" vztahu. Ve třetí sérii si uvědomí své city k Joemu, začíná s ním chodit a později kývne na jeho nabídku k sňatku a návrhu společného života. Ve čtvrté sérii zjišťuje, že je těhotná a čeká dvojčata, přesně ve stejnou dobu, kdy se věnuje své volební kampani do Kongresu. Nakonec se rozhodne za podpory své rodiny přijmout obě dvě velké změny svého dosavadního života.
  • Joey Lawrence jako Joseph Paul "Joe" Longo - je bývalý výkonný a úspěšný obchodník s MBA, který přišel o práci, peníze a manželství v důsledku režimu Melova švagra Ponziho a skončil tak, že byl nucen žít ve svém vlastním autě. Viděl, že Mel potřebuje pomoc s neteří a synovcem (a jelikož potřeboval práci) nabídl se a v první chvíli sám si odsouhlasil práci chůvy v domácnosti Mel. Narodil se v nemocnici US Army v Uijeongbu, Jižní Korea, a vyrůstal v Secaucus,v New Jersey. On také má bratra jménem Tony a sestru Teresa. Ukázalo se, že má 13letou dceru Dani s ženou jménem Felicia. Později si po návštěvě domova a posledním rozloučení s babičkou Nonou dal dohromady, co k Mel cítí a začali spolu vážnější vztah. Později se dokonce vzali a po měsících neúspěšného početí dítěte se ve čtvrté sérii dozví, že a Mel čekají děti dokonce dvě. Dokonce napíše vlastní knihu, která je potom v poslední sérii přijata a měl by se s ní vydat na knižní turné.
  • Taylor Spreitler jako Lennox Elizabeth Scanlon
  • Nick Robinson jako Ryder David Scanlon

Vedlejší role[editovat | editovat zdroj]

Vývoj a produkce[editovat | editovat zdroj]

Po televizním filmu stanice ABC Family z roku 2009 Moje falešná svatba se podruhé setkávají Joey Lawrence a Melissa Joan Hart.

Původně byl pro seriál navržen pouze pilotní díl a následujících 12 dílů, poté, vzhledem k úspěchu show, ABC Family prodloužilo první řadu o 18 dílů. ABC Family v červenci 2011 objednala druhou řadu.[1] Dne 17. srpna 2012 byla objednána třetí série.[2]

Jak Melissa tak Joey režírovali díly ve druhé řadě. Joeyovo díl se jmenovala „Wherefore Art Thou Lennox“. Melissa se stala první ženou, které režírovala jeden díl v seriálu.

9. února 2015 ABC Family oznámilo ukončení seriálu po odvysílání čtvrté řady.[3]

Vysílání[editovat | editovat zdroj]

Seriál měl premiéru v Jihovýchodní Asii na stanici STAR World v roce 2011. Ve Velké Británii měl seriál premiéru na Sky On Demant 1. července 2014 a na stanici E4 28. července 2014.[4]

Ocenění a nominace[editovat | editovat zdroj]

Rok Ocenění Kateogorie Nominováni Výsledek
2013 People's Choice Award Nejoblíbenější kabelová televizní komedie Melissa a Joey nominace
2014 People's Choice Award nominace
2015 People's Choice Award vítězství
2015 Women's Image Network Awards Nejlepší seriálová herečka: komedie Melissa Joan Hart nominace
2015 Young Artist Awards Nejlepší seriálová herečka v hostující roli: drama (věk 14–16 let) Johnnie Ladd
vítězství

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Melissa & Joey na anglické Wikipedii.

  1. http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/abc-family-renews-melissa-joey-209762 [online]. 
  2. http://abcfamily.go.com/shows/melissa-joey/blogs-details/abc-family-orders-third-season-melissa-joey/1006616 [online]. 
  3. http://www.thewrap.com/melissa-joey-cancelled-after-four-seasons/ [online]. 
  4. http://www.tvwise.co.uk/2014/07/e4-acquires-abc-familys-melissa-joey-sets-premiere-july-28th/ [online].