Mazars

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mazars
Základní údaje
Právní formaspolečnost s ručením omezeným
Datum založeníRouen, Francie (1940)
Adresa sídlaPaříž, Francie
Charakteristika firmy
Oblast činnostiúčetnictví, ostatní poradenství v oblasti podnikání a řízení a Položka na Wikidatech neobsahuje český štítek; můžete ho doplnitQ112166036
SlužbyAudit
Daně
Poradenství
Znalecký ústav
Zaměstnanci18 000 (celosvětově)
250 (Mazars Česká republika)
Dceřiná společnostMazars USA
Identifikátory
Oficiální webwww.mazars.com
www.mazars.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mazars je mezinárodní organizace, která se specializuje na auditorské, účetní, daňové a znalecké služby.

Společnost má v rámci své sítě přímé zastoupení v 79 zemích a zaměstnává více než 18 000 odborníků, kteří pomáhají společnostem - velkým mezinárodním skupinám, malým a středním podnikům, rodinným firmám, podnikatelům a veřejným orgánům v každé fázi jejich vývoje.[1] Zastupující kanceláře Mazars lze najít také v rámci sítě Praxity v dalších 19 zemích.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Mazars nese jméno svého zakladatele Roberta Mazarse, který založil společnost v roce 1940 v západní Francii v blízkosti města Rouen. Společnost se začala rychle rozvíjet, získávat nové klienty a postupem času se stala známou svým zaměřením na technickou dokonalost a vysokou kvalitu služeb. O dvacet let později vznikla společnost "Cabinet Robert Mazars", která založila pobočky a rozšířila škálu svých služeb v rámci celé Francie. V roce 1975 expandovala mimo Francii a své kanceláře otevřela i v Německu a ve Španělsku. V roce 1999 se společnost přejmenovala na "Mazars". O rok později se spojila s nizozemskou společností Paardekooper Hoffman. V roce 2007 se stala jedním ze zakládajících členů aliance Praxity, která sdružuje více než 100 nezávislých společností v 75 zemích světa.[2] V žebříčku světově nejvýznamnějších auditorských firem zaujímá Mazars 11.[zdroj?] místo.[3]

Mazars Česká republika[editovat | editovat zdroj]

V České republice působí Mazars od roku 1995, poskytuje komplexní služby a zaměstnává více než 250 lidí. Mazars dosáhl v České republice za více než 20 let existence významného růstu a v současné době je podle tuzemských tržeb 7. největší auditorskou firmou na českém trhu.[4]. Mazars nabízí ucelenou škálu služeb zahrnující: audit, daňové poradenství, účetnictví a účetní poradenství, transakční poradenství, HR a mzdovou agendu, znalecký ústav, interní audit a pojistnou matematiku. K roku 2017 byl řídícím partnerem Mazars Česká republika Milan Prokopius.

Aliance Praxity[editovat | editovat zdroj]

Praxity AISBL je globální aliance nezávislých společností. Je založena jako nezisková organizace v souladu s belgickými právními normami a hlavní sídlo společnosti je v Epsomu. Praxity – Global Alliance Limited je nezisková organizace s ručením omezeným registrovaná v Anglii a Walesu a má hlavní sídlo v Anglii. Jako aliance, Praxity neposkytuje služby veřejného účetnictví, auditu, daní, poradenství či jiné odborné služby jakéhokoli druhu třetím stranám.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Creating Shared Value: Mazars Group publishes its 2014-2015 Annual Report [online]. [cit. 2016-08-02]. Dostupné online. 
  2. Praxity Global Alliance [online]. 2014 [cit. 2015-04-07]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2015-04-14. 
  3. Top Accounting firms in the world [online]. Big 4 Accounting Firms [cit. 2015-04-17]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. HORÁČEK, Jakub. Ekonom. 2.4.2015, roč. 2015, čís. 14. ISSN 1210-0714. (Čeština) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]