Maybe I'm Amazed

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Maybe I'm Amazed je píseň, již napsal Paul McCartney. Poprvé byla vydána 17. dubna 1970 na albu McCartney. Tento hit však nikdy nebyl uveden jako singl, i když stále zůstává jedním z jeho nejlepších. McCartney píseň věnoval své manželce Lindě, která mu nesmírně pomohla v těžkém období rozpadu skupiny The Beatles. Až v roce 1976 se fanoušci dočkali singlu z živého vystoupení McCartneyho skupiny Wings a vyhoupl se do top 10 ve Spojených státech.

Historie[editovat | editovat zdroj]

McCartney napsal píseň těsně před rozpadem The Beatles v roce 1969. Věnoval ji své manželce Lindě za to, že mu pomohla v těžkých chvílích. Je to jedna z pěti písní, kterou pro ni napsal. Další jsou "I Will", "Two of Us", "The Lovely Linda" a "My Love".

Živá nahrávka z roku 1976 z alba Wings over America byla vydána jako signl McCartneyho skupiny Wings 4. února 1977 a vyhoupla se do top10 v popové hitparádě Billboard ve Spojených státech.

Jako jeden z nejlepších lovesongů byl zařazen na 338. místě mezi 500 Nejlepšími písničkami všech dob složenými magazínem Rolling Stone v listopadu 2004.

Cover Verze[editovat | editovat zdroj]

Některé coververze jsou: