Mary Lou

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mary Lou
Původní název Tamid oto chalom
תמיד אותו חלום
Žánr drama / muzikál
Formát seriál
Režie Eytan Fox
Hrají Ido Rosenberg
Dana Frider
Alon Levi
Jedidja Vital
Země původu IzraelIzrael Izrael
Jazyk hebrejština
Počet dílů 4
Obvyklá délka 35–45 min.
Produkce a televizní štáb
Lokace Tel Aviv
Premiérové vysílání
Formát obrazu 16:9
Vysíláno 18. října 2009
Mary Lou na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mary Lou (תמיד אותו חלום, Tamid oto chalom) je izraelská seriálová tetralogie z roku 2009, kterou režíroval Eytan Fox. Muzikálová minisérie pojednává o mladíkovi Meirovi, který pátrá po své zmizelé matce.

Děj[editovat | editovat zdroj]

1. část

Když je Meirovi 8 let, jeho matka odchází z domu a žije tak jen s otcem. Ani po 10 letech si Meir nepřestává představovat, že odešla, aby se stala zpěvačkou a doprovází svého oblíbeného zpěváka Sviku Picka. Meirovou nejlepší a jedinou kamarádkou je Šuli. Jejich kamarádský vztah se změní, když do jejich školy nastoupí spolužák Gabriel, do kterého se oba zamilují. Šuli začne chodit s Gabrielem a Meir po škole odjíždí do Tel Avivu.

2. část

Meir přichází na konkurs, který pořádá Svika Pick, aby se ho zeptal na svou matku. Na konkursu potkává Oriho, který vystupuje jako travestie v jednom z nočních klubů. Nechá Meira bydlet u sebe. Meir i nadále pátrá po své matce, ale všechny stopy jsou liché. Ori jednoho večera nestihne představení, protože ho zmlátí taxikář. Meir nastoupí na pódium místo něho a tím začne jeho kariéra pod uměleckým jménem Mary Lou. V klubu ho vyhledá Šuli, aby s ním opět začala kamarádit.

3. část

Ori se zotavuje z přepadení a bydlí u své u matky. Meir a Šuli se proto nastěhují do jeho bytu. Meir dál pátrá po matce a stopy vedou k obchodníkovi s bílým masem. Meir se v baru setkává s Gabrielem, který přišel za Šuli. Ta však zůstala přes noc u rodiny, kde hlídá dítě. Meir s Gabrielem spolu stráví noc. Šuli se začíná líbit otec, kterému hlídá dceru. Ori se stýká s taxikářem Šlomim, který ho prve zmlátil. Meir pátráním zjistí, že jeho matka nespíš skončila v některém z nevěstinců v Evropě a nyní je asi už mrtvá.

4. část

V klubu Meirovi poradí, ať příběh své matky zpracuje jako muzikál. Představení má úspěch. Šuli se rozchází s Gabrielem, protože zaslechla jejich milostný rozhovor. Ori se z nešťastné lásky utopí. Na jeho pohřbu si Meir uvědomí, že svou lásku ke Gabrielovi už nechce skrývat. Také se konečně dozví o své matce pravdu, která je však jiná, než jakou si vysnil.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Ido Rosenberg Meir Levi
Dana Frider Šuli
Alon Levi Gabriel Ben-Atar
Jedidja Vital Ori
Maja Dagan Miriam Levi
Šmuel Vilozni David Levi
Svika Pick sám sebe
Lior Cohen Chiara Duple
Tchia Danon Sara Hajbi
Juval Edelman Tziona Patriot
Tal Kalaj Talula Bonet
Gil Naveh Galina por de bra
Ze'ev Revach Jack Abramson
Juval Saragusi Netta
Sarit Vino-Elad Irit
Angel Bonanni Šlomi
Amnon Wolf Mickey
Dani Jair Diva D