V tomto článku je použita zastaralá šablona.

Martin Mišík

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Martin Mišík
Jiná jména Maťo
Narození 1975 (42–43 let)
Praha
Země Česká republika
Povolání výtvarník a hudebník
Rodiče Vladimír Mišík
Příbuzní Adam Mišík
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Příbuzenstvo
otec Vladimír Mišík
matka Katarína Mišíková
bratr Adam Mišík
sestra Barbora Mišíková

Martin Mišík (* 1975 Praha, známý pod přezdívkou Maťo) je český hudebník a výtvarník, syn známého zpěváka a písničkáře Vladimíra Mišíka. Katarína Mišíková - matka

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Jeho hudební talent se projevil již ve třech letech, kdy společně s otcem Vladimírem natočili nahrávku improvizovaných písní (Maťo zpíval a Vladimír doprovázel na kytaru) nesoucí název Mišíkoviny a která je volně k poslechu na Maťových stránkách. Kytaře se začal věnovat přibližně v 16 letech. Začínal v různých malých kapelách a projektech jako byly například Rotating vegetables, Sleep walkers nebo Negative Face. První opravdovější hraní přišlo až s dívčí kapelou Panika, kde hrál společně se Štěpánem Smetáčkem a Lenkou Dusilovou. Poté hrál v kapele Alice In Jam - což byla revivalová kapela Alice In Chains a Pearl Jam. V letech 2001-2002 se stává čenem a kytaristou kapely Tata Bojs, se kterými natočil alba Biorytmy a Attention!.

Poté následovala delší spolupráce s písničkářem Václavem Havelkou aka Selfbrush, kdy vznikla dvě alba. Roku 2004 se stal členem australsko/české kapely Astrometro se kterou natočil EP Touch. Širší veřejnosti se ukázal opět až v roce 2004, kdy se stal členem doprovodné skupiny Anety Langerové, a společně natočili koncertní CD Koncert a DVD Spousta Andělů ...na cestě. Členem kapely byl až do roku 2006.

V roce 2009 se Maťo stal definitivně součástí hudebního projektu Negative Face, jehož hlavním aktérem je Maťův velmi dobrý kamarád a vnuk známého herce Lubomíra Lipského, Matěj Lipský. S Negative Face společně vytvořili v roce 2009 Andělem oceněné (žánrová kategorie Hard and heavy) a hudební kritikou velice nadprůměrně hodnocené album The Garden of Wishes.

Jako výtvarník se pohybuje ve velmi širokém spektru. Od mala byl nadán kreslením a prací s materiály. Vystudoval Soukromou mistrovskou školu uměleckého designu v Praze, obor Hračka, loutka, maska. Zajímavé je, že studoval společně s Honzou Homolou (dnes skupina Wohnout).

Díky svému hudebnímu zázemí začal vytvářet obaly hudebních alb. Nejdříve pro své přátele a později i pro přední české interprety a hudební skupiny. Postupně své působení rozšiřuje o grafický design, interaktivní on-line a webové prezentace, animaci, film a motion grafiku. V posledních letech se věnuje převážně koncepční tvorbě (např. kompletní firemní vizuální identita atp.), kde uplatňuje všechny své schopnosti najednou.

V jeho práci se snoubí kreslířské nadání, schopnost práce s různými materiály, grafický a designérský cit, precizní, ale odlehčený způsob realizace, jemný humor se schopností vše velmi přirozeně skloubit do jednoho soudržného celku.

Od roku 2013 spolupracuje s celosvětově uznávaným českým výrobcem kytarového vybavení Antonínem Salvou a jeho značkou Salvation Audio (Salvation Mods). Díky této spolupráci se setkává a začíná spolupracovat na společných projektech s předními jmény světového kytarového světa jako jsou např. Richard Fortus (Guns N' Roses), The Smashing Pumpkins, Accept a další.

V roce 2015 se seznamuje s americkým kytaristou Kirkem Hammettem (Metallica) a Davidem Karonem a pro jejich kytarovou značku KHDK začíná vytvářet vizuální identitu.

Hudební diskografie[editovat | editovat zdroj]

Výtvarná tvorba[editovat | editovat zdroj]

Hudební obaly[editovat | editovat zdroj]

Maťo vytvořil obaly hudebních nosičů pro interprety a kapely jako jsou:

Žlutý pes, Ondřej Hejma, Wohnout, Roe-deer, Kabát, Kurtizány z 25. avenue, Těžkej Pokondr, ŠkWor, UDG, Krucipüsk, Obří broskev, Testify, Negative Face, P.R.S.T., Luboš Malina, Selfbrush, Astrometro, Aneta Langerová, Alaverdi, Fake tapes, Vladimír Mišík & Etc..., Ascendancy, Wabi Daněk, Druhá tráva, Michal Prokop, Kabrňáci, The Colorblinds, Adam Mišík, Stroy, Hromosvod, Support Lesbiens...

Knižní obaly a ilustrace[editovat | editovat zdroj]

Hračky a hry[editovat | editovat zdroj]

Grafický design a Corporate identity[editovat | editovat zdroj]

Nano Energies, Alexim, Tanec 5 rytmů, LeeHooker custom instruments, Salvation Audio (Mods), KHDK, Samurai Shot, Warner Music, Vivala, Universal Music Group, Supraphon, Sony BMG, Smiloviský mlýn, ShineBean, Renault, Prima, Motorcity Mods, Playboy, Monitor, MG Caffe, Jugi Booking, Gekkon lešení, Felicius, Creative Gate, Championship Music, CSS Tloskov, Lidové noviny, Microsoft, Argo nakladatelství, EMI, Sitno Blues, Green Ways, John Deere

Filmová tvorba a Motion design[editovat | editovat zdroj]

Negative Face, Tanec 5 rytmů, The Colorblinds, Salvation Audio, Gingerhead

Kytarové vybavení[editovat | editovat zdroj]

Kytary: Fender Telecaster '68, Ibanez Les Paul '76, Tokai Silver Star '82, PRS Mira, Squier Super-Sonic '84, Kourek akustická kytara, basa MusicMan StingRay

Snímače: Lollar Pickups, MotorCity Piskups, Lindy Fralin, DiMarzio

Aparatury: Bad Cat Black Cat, Salvation Audio MTS preamp moduly, Randall RM4 a RM 20 (moded by Salvation Mods), VHT two ninety two power amp, HOT speaker box 2x12 (Celestion G12H-75 Creamback reproduktory)

Efekty: ToneWheel Boost a Vivider (Salvation Audio), Xotic BB preamp, Wampler Tumnus, LeeHooker Fuzz Trip, G-lab GCS-4, Dunlop J. Hendrix wah pedal, Dunlop Mini x volume pedal, Ernie Ball volume pedal, Line 6 M9 (moded by JHV3), Wampler Ego Compressor, Smrcka Effects power suply, Electro Harmonix Freezer, MXR Smart Gate, KHDK No.1, KHDK Ghoul Screamer, KHDK Scuzz Box, TC Electronic Hall Of Fame a Flashback X4

Ostatní: kabely LeeHooker a Mogami, pedalboardy T-Rex a Warwick, trsátka Dunlop Ultex, struny Ernie Ball

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]