Marge za mřížemi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Marge za mřížemi
Logo Simpsonovi.svg
80. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Marge in Chains
Číslo řada 4
díl 21
Původní TV Fox Broadcasting Company
Premiéra 6. května 1993
Česká TV Česká televize
Česká premiéra 13. ledna 1995
Tvorba
Scénář Bill Oakley a Josh Weinstein
Režie Jim Reardon
Prod. kód 9F20
Obsah
Tabule „Už nikdy nebudu vyžadovat diplomatickou imunitu.“
Gaučový gag Malí Simpsonovi přiběhnou do obýváku a vyskočí na gauč.
Délka 22 minut
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Hadobijecký den
Následující →
Šáša Krusty je zrušen – Šáša Krusty má padáka
Seznam dílů 4. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Marge za mřížemi (v anglickém originále Marge in Chains) je 21. díl 4. řady (celkem 80.) amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Scénář napsali Bill Oakley a Josh Weinstein a díl režíroval Jim Reardon. V USA měl premiéru dne 6. května 1993 na stanici Fox Broadcasting Company a v Česku byl poprvé vysílán 13. ledna 1995 na České televizi.[1]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Mnoho obyvatel Springfieldu si díky teleshoppingové reklamě objedná odšťavovač ovoce. V balíčcích s přístroji však přicestují i viry japonské chřipky jednoho z dělníků výrobního závodu. Ve městě se tak rozšíří epidemie, která zasáhne i členy Simpsonovy rodiny. Marge si ale nemůže dovolit onemocnět kvůli bezpečnému chodu rodiny. Při nákupu v Kwik-E-Martu díky chřipce omylem ukradne lahvičku Bourbonu. Je však přistižena a zatčena. Na svoji obhajobu si najme ne zrovna úspěšného právníka Lionela Hutze, který jí i přes své úsilí zajistí 30 dní ve vězení. To má samozřejmě katastrofální důsledek na fungování rodiny. Marge se díky smyšleným teoriím a pomluvám mezi obyvateli Springfieldu stává „vyvrhelem společnosti“.

Při prodeji koláčků „Za zkrášlení našich parků“ organizaci chybí 15 dolarů, které by prodejem oblíbených ibiškových koláčků vydělala právě Marge, a tak peníze zbudou pouze na sochu prezidenta Jimmyho Cartera. Při odhalení sochy to však mezi obyvateli zvedne vlnu nevole, protože Jimmy Carter „neudělal nic převratnýho“ a začne se rabovat. Policejnímu sboru se nepovede rabování zkrotit i přes nepovedený zásah vyhladovělých policejních psů a Maude Flandersová konstatuje, že „nikdy by se nestalo, kdyby byla Marge Simpsonová tady“. To už však trest za krádež končí a Marge se vrací domů, kde ji čeká vřelé uvítání místních obyvatel.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Simpsonovi – Marge za mřížemi, 4×21 [online]. SerialZone.cz [cit. 2020-11-22]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]