Management kvality

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Management kvality může zahrnovat následující témata:

Kvalita (ang. quality) – stupeň splnění požadavků souborem inherentních (existujících v objektu) charakteristik objektu. Kvalita může být špatná, dobrá nebo vynikající.

Politiky kvality (ang. quality policies) – záměry a zaměření organizace formálně vyjádřené vrcholovým vedením. Tento termín se vztahuje k systémům managementu.

Cíle kvality (ang. quality objectives) – cíle, které se vztahují ke kvalitě a jsou obvykle založeny na politice kvality organizace. Cíle kvality jsou obvykle specifikovány pro příslušné funkce, úrovně a procesy v organizaci.

Procesy (ang. quality processes) – soubor vzájemně provázaných nebo vzájemně působících činností, které využívají vstupy pro dosažení zamýšleného výsledku.

Zamýšlený výsledek (ang. intended result) může být podle kontextu výstup, produkt nebo služba

Vstupy do procesu (ang. inputs to a process) – jsou obvykle výstupy jiných procesů a výstupy procesu jsou obvykle vstupy do jiných procesů.

Plánování kvality (ang. quality planning) – část zaměřená na stanovení cílů kvality a specifikování nezbytných provozních procesů a souvisících zdrojů pro dosahování cílů kvality.

Prokazování kvality (ang. quality assurance) – část zaměřená na poskytování důvěry, že požadavky na kvalitu budou splněny.

Řízení kvality (ang. quality control) – část zaměřená na plnění požadavků na kvalitu.

Zlepšování kvality (ang. quality improvement) – část zaměřená na zvyšování schopnosti plnit požadavky na kvalitu. Požadavky na kvalitu se mohou týkat jakéhokoliv aspektu, např. efektivnosti, účinnosti nebo sledovatelnosti.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

  • ČSN EN ISO 9000:2016 Systémy managementu kvality – Základní principy a slovník