Malostranská (stanice metra)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Malostranská (zkratka MA[1]) je stanice metraPraze, na trase A, na úseku I.A. Nachází se u řeky Vltavy, byla otevřena v roce 1978 a umožňuje přímou obsluhu Malé Strany. V roce 2004 byla nejméně vytíženou stanicí na trase A.

Charakteristika stanice[editovat | editovat zdroj]

Malostranská je ražená, trojlodní stanice, nacházející se 32 m[1] pod Klárovem. Má čtyři páry prostupů na nástupiště a prodlouženou střední loď. Dostavba dodatečného vestibulu není z důvodu umístění stanice možná. Z Malostranské vede jeden vestibul, který je s nástupištěm spojen dvěma trojicemi eskalátorů. Stanice byla v roce 2002 zatopena pětisetletou povodní. Mezi lety 1973–78, kdy probíhala výstavba stanice, bylo na její vybudování vynaloženo 248 milionů Kčs. Obkladem stanice je šedý dekorativní kámen a eloxované hliníkové výlisky v zelené barvě.

Fotogalerie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b http://www.metroweb.cz/metro/stanice/linka_a.htm


← směr Nemocnice Motol Metro v Praze směr Depo Hostivař
linka A · linka B · linka Clinka D · linka E
Hradčanská Malostranská Staroměstská
Nemocnice Motol Bezbariérový přístupPetřiny Bezbariérový přístupNádraží Veleslavín Bezbariérový přístupBořislavka Bezbariérový přístupDejvická Bezbariérový přístupHradčanskáMalostranskáStaroměstskáMůstek BMuzeum C Bezbariérový přístupNáměstí MíruJiřího z PoděbradFloraŽelivskéhoStrašnická Bezbariérový přístupSkalka Bezbariérový přístupDepo Hostivař Bezbariérový přístup

Souřadnice: 50°5′29,43″ s. š., 14°24′34,04″ v. d.