Malkavian

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Malkavian je fiktivní upíří klan, jehož jméno vzniklo spolu s RPG hrou World of Darkness od společnosti White Wolf, Inc., vydávanou od roku 1991. Principy hry jsou podobné Dračímu doupěti, herní prostředí se však odehrává jinde. Klan patří do Camarilly, což je uskupení upířích klanů, které ctí pravidla Maškarády (anglicky The Masquerade). Každý klan se tak zavazuje, že bude skrývat svoji existenci před lidstvem. V opačném případě jedince, který pravidla Maškarády poruší, čeká smrt. Někteří Malkaviané mohou být členy Sabbatu, temné verze Camarilly, která vyznává neskrývanou vládu upírů nad lidstvem.

Členové klanu Malkavian mají tendence k záchvatům šílenství, ale zároveň jsou obdařeni moudrostí spolu s citem pro odhalení podstaty věcí. Ostatní upíři se většinou Malkaviánům vyhýbají kvůli jejich nepředvídatelnému chování. Na první pohled jsou nerozpoznatelní (mohou vypadat v podstatě jakkoli), přesto mají ve zvyku se oblékat stejně jako myslet.

RPG World of Darkness dala vzniknout i úspěšné počítačové RPG sérii The Vampire, která obsahuje díly The Vampire: The Masquerade - Redemption a The Vampire: Bloodlines.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]