Magna Energy Storage

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Magna Energy Storage
Základní údaje
Právní forma akciová společnost
Datum založení 1. května 2017
Sídlo Praha, Česká republika
Adresa sídla Pařížská 68/9, Praha, 110 00, Česko
Identifikátory
IČO 06046819
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Magna Energy Storage a.s. (M.E.S.) je česká akciová společnost založená s cílem vybudování nového závodu na výrobu vysokokapacitních baterií baterií HE3DA v Průmyslové zóně František, obec Horní Suchá.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Společnost Magna Energy Storage a.s. byla založena v květnu 2017 s cílem vybudování nového závodu na výrobu vysokokapacitních baterií baterií HE3DA v Průmyslové zóně František, obec Horní Suchá.

Jedná se o ryze českou akciovou společnost bez účasti zahraničního kapitálu. Organizace společnosti je tradiční, dualistická (představenstvo jako statutární organ a dozorčí rada jako kontrolní orgán). Společnost HE3DA s.r.o. poskytla společnosti Magna Energy Storage a.s. práva k využívání svých patentů. Na základě těchto patentů bude společnost Magna Energy Storage a.s. vyrábět baterie HE3DA 3D vyvinuté českým vědcem a vynálezcem ing. Janem Procházkou.

První plně automatizovaná linka na pilotní výrobu baterií typu HE3DA 3D s výrobní kapacitou 10 MWh ročně byla uvedena do provozu v prosinci 2016 v Praze - Letňanech. Byla odzkoušena technologie výroby a nastaveny výrobní procesy. Poznatky z vývoje této linky a používané výrobní procesy budou aplikovány do výrobní technologie s kapacitou 1,2 GWh za rok. Celý proces výroby bude maximálně automatizován a celý závod bude obsluhovat ve třísměnném provozu zhruba 100 pracovníků.

Výrobní proces a technologické know-how poskytne společnost Exelsior Engineering a.s., která má dlouholeté zkušenosti s vývojem a dodávkami linek pro složité technologické procesy jako je recyklace plastů, regranulace plastů, plnící linky apod.

Zkušební výroba podle plánu údajně měla začít v polovině roku 2019, přičemž ke dni 11.11.2019 zahájena nebyla.