Magic Knights Rayearth

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Magic Knight Rayearth (魔法騎士レイアース Majikku Naito Reiāsu?) je manga série od Clamp, který tvoří Satsuki Igarashi, Ageha Ohkawa, Tsubaki Nekoi a Mokona. V Rayearth se prolínají témata dívky s magickými schopnostmi, roboty a paralelní světy.

Anime bylo vydáno v roce 2004 a OVA v 1997.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Hikaru Shidou, Umi Ryuuzaki, Fuu Hououji jsou tři středoškolačky chodící do rozdílných škol. Jdou na školní výlet do Tokyo Tower a jsou oslepeny paprskem světla, kde slyší hlas dívky, jak volá Legendární Magic Knights, aby zachránily Cephiro. Poté, co se objeví v Cephiro se setkávají s mistrem mágů Clef, který jim vysvětlí, že v Cephiro vše ovládají přání, buď k lepšímu či horšímu. Obavy v lidských srdcích se zde zhmotňují jako stvůry, kdežto dobře myšlená přání můžou dělat zázraky. Jediná osoba, Pilíř, jejíž přání je silnější než všech ostatních, zodpovídá za zachování bezpečí a míru v Cephiro.

V první části série, nynější Pilíř, princezna Emeraude, byla unesena vysokým knězem Zagato. Dívky mají za úkol, pokud se chtějí vrátit zpět na Zemi, zachránit princeznu. Musejí aktivovat tři runové bohy (魔神 Mashin?). Jako průvodce a ochránce dostali stvoření Mokonu. Když se dívky dostanou k princezně, zjišťují, že se zamilovala do Zagato. Což jí brání se naplno modlit jen pro Cephiro a proto přivolala Magic Nights, aby jí zabili, poněvadž nikdo v Cephiro ji nemůže zabít.

Druhá část se zabývá komplikacemi, co způsobila smrt Pilíře Cephiro. Tři planety se začaly pokoušet o dobytí planety Cephiro a titulu Pilíře. Pokud Pilíř nebude brzy vybrán, celá planeta bude zničena. Hikaru, Umi, Fu jsou znovu přivolány do Cephira. V manze se dozvídáme, že Mokona je zodpovědná za jejich návrat a je dokonce i stvořitelem jak Země tak i Cephira. V anime se vracejí do Cephira jen díky silné touze ještě jednou vidět Cephiro.

Ke konci se Hikaru vybrána stát se novým Pilířem. Avšak ona odmítá dosavadní systém Pilíře, a rozhoduje se, že osud planety nemá stát v rukou jen jediného člověka a tím mu znemožnit žít svobodně a zamilovat se .

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Hikaru Shidou (獅堂 光 ) je v osmém stupni školy, drobná na svůj věk a často se jí posmívají za její chlapecké chování. Je silná, odhodlaná a věrná. Stala se Rytířem ohně, Magic Knight of Fire.

Umi Ryuuzaki (龍咲 海 ) je jediné dítě bohatých rodičů. Je velmi horkokrevné povahy a ačkoliv přes její nezájem k problému Cephira se stává Rytířem vody, Magic Knight of water.

Fuu Hououji (鳳凰寺 風) je velmi inteligentní. Občas o sobě pochybuje. Je Rytířem větru, Magic Knight of wind.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Magic Knight Rayearth na anglické Wikipedii.