Machmud Muradov

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Machmud Muradov
Махмуд мурадов Победа.jpg
Osobní informace
Datum narození 8. února 1990 (30 let)
Místo narození Tádžikistán
Sportovní informace
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Machmud „Mach“ Muradov (* 8. února 1990 Tádžikistán) je uzbecko-český profesionální bojovník (ve) smíšených bojových uměních (MMA), původně boj. sambista a kickboxer, narozený v Tádžikistánu, pocházející z rodiny tádžických Uzbeků, který střídavě žije v Praze, v uzbecké Buchaře a v nevadském Las Vegas.[1][2][3]

Muradov nyní bojuje ve střední váze a je jediný český mužský zástupce a současně jediný a první uzbecký zástupce v elitní americké profesionální soutěži UFC, taktéž první MMA bojovník na světě, jenž se stal členem The Money Teamu, atletické stáje nejbohatšího bojového sportovce na světě, boxera Floyda „Money“ Mayweathera juniora, ten ho kontroverzně označil za „nejlepšího MMA bojovníka na světě“.[4][5][6] Podle českého MMA žebříčku Daniela Bartáka je Muradov národní jedničkou ve střední váze, v celosvětových žebříčcích se pohybuje na 63. místě podle portálu Fight Matrix a na 40. místě podle Tapology.[7][8][9] V minulosti byl šampionem ve střední váze několika českých MMA organizací.

Trénuje v pražském SK MMA Monster Praha pod vedením Petra „Monstra“ Knížete, v Las Vegas v Black Kobra Striking Systems pod vedením Deweye „Black Kobry“ Coopera v rámci stáje TMT / Mayweather Boxing Clubu a v polské Poznani v Ankos MMA Poznań pod vedením Andrzeje Kościelského.[10][11][12]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. OKTAGON MAJK #17 - Mach Muradov a Milan Ďatelinka. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (česky) 
 2. SHERDOG.COM. Makhmud Muradov MMA Stats, Pictures, News, Videos, Biography - Sherdog.com. Sherdog [online]. [cit. 2019-09-17]. Dostupné online. 
 3. http://www.csfu.cz/Makhmud-Muradov?evidence_zapasu
 4. Makhmud "Mach" Muradov. www.facebook.com [online]. [cit. 2019-09-17]. Dostupné online. (česky) 
 5. https://www.forbes.com/profile/floyd-mayweather/
 6. https://mmajunkie.usatoday.com/2019/08/floyd-mayweather-worlds-best-mma-fighter-not-conor-mcgregor
 7. FIGHTER ">, Makhmud Muradov Oktagon MMAOktagon MMAFighter Mixed Martial Arts. Makhmud Muradov - MMA Fighter Profile, Ranking - FightMatrix.com [online]. [cit. 2019-09-17]. Dostupné online. (anglicky) 
 8. https://www.tapology.com/fightcenter/fighters/34702-makhmud-muradov
 9. http://www.daniel-bartak.cz/?p=1662
 10. Rising MMA star Makhmud Muradov talks with Dewey Cooper about his move to the Mayweather Boxing Club. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (česky) 
 11. Makhmud Muradov: Ukážeme parádní zápas | www.czechfighters.cz [online]. [cit. 2019-09-17]. Dostupné online. (česky) 
 12. PRAHA, M. M. A. MMA Monster Praha | MMA Praha [online]. [cit. 2019-09-17]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]