MV Liemba

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Graf von Goetzen, Liemba
Liemba1.jpg
Flag of Tanzania.svg
Základní údaje
Typ válečná loď/ osobní parník
Stavitel Mayer Werft
Zahájení stavby 1913
Spuštěna na vodu 1. června 1915
Osud Potopena 26. července 1916. Vyzvižena 1918 a následně znovu potopena. Po opravách 16. května 1927 znovu zprovozněna. Provozuschopná dodnes (2012).
Technická data
Výtlak 1575 tun
Délka 71 m
Šířka 9.9 m
Ponor 3 m
Pohon parní stroj (1915)
dieselový motor (1970)
Výzbroj (v roce 1915)
1x námořní dělo ráže 10.5 cm
1x námořní dělo ráže 8.8cm
2x rychlopalný kanón 37mm
ruční zbraně posádky


MV Liemba postavená roku 1915 jako Graf von Goetzen je osobní a nákladní loď sloužící pro civilní přepravu na jezeře Tanganika ve východní Africe. Loď hrála titulní roli ve filmu Africká královna.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stavba a První světová válka[editovat | editovat zdroj]

V roce 1913 byla Východoafrickou železniční společností (Ostafrikanische Eisenbahngesellschaft) zadána objednávka Mayerově loděnici v Papenburgu na stavbu osobní a nákladní lodi s nízkým ponorem, určenou k vytvoření spojení na jezeře Tanganika, které tehdy oddělovalo Německou východní Afriku s Belgickým kongem, a především spojit koncové železniční uzly na břehu jezera, jakými byli Kigoma a Albertville. Plavidlo obdrželo jméno Graf von Goetzen na počest bývalého guvernéra této kolonie Gustava Adolfa Graf von Götzen.

Loď byla v průběhu roku 1913 smontována do podsestav, a v prosinci téhož roku ve dvou etapách a na palubách 4 lodí přepravena do přístavu Dar es Salaam. Odtud byla dopravena po železnici a pomocí nosičů do Kigomi na přehu Tanganiky. Zde byla sestavena a 1. června 1915 spuštěna na vodu již pod vlajkou německého námořnictva jako bojové plavidlo. Připojila se tak k již přítomným plavidlům německé branné moci na jezeře, a to dělovým člunům Hedwig von Wissmann a Kingani, jejichž cílem bylo získání nadvlády na jezerem Tanganika.

Goetzen se několikrát dostal do bojového střetnutí se silami belgické koloniální armády a britské námořní expedice pod velením korvetního kapitána Geoffreye Spicer-Simsona, která na jezeře operovala s dělovými čluny HMS Mimi a HMS Toutou. Navzdory ostřelování pobřežními bateriemi a bombardování námořními hydroplány (Short Admiralty Type 827) nebyla loď nikdy výrazně poškozena. V roce 1916 byla spojeneckými silami provedena ofenzíva do Německé východní Afriky, což způsobilo odříznutí Kigomi a ztracení důležitého železničního spojení. Z tohoto důvodu vydal vrchní velitel německých sil na tomto územi generála Lettov-Vorbeck rozkaz k potopení Geotzenu. Stalo se tak 26. července 1916 v ústí řeky Malagarosi. Všechny důležité lodní části byly předtím namazány vazelínou pro případ, že by bylo území dobyto zpět.

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • FOLDEN, Giles. Válka na jezeře Tanganika. Praha : Baronet, 2005. 248 s. ISBN 80-7214-843-5.