Lunetic

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Lunetic
Základní informace
PůvodČesko Meziboří, Česko
ŽánryEurodance
Pop
R&B
Aktivní roky19952003, 2008 – současnost
VydavateléPolyGram, Universal
Webhttps://lunetic.eu/
Současní členové
Václav Jelínek – kytara, zpěv
David Škach – zpěv
Aleš Lehký – zpěv, rap
Dřívější členové
Martin Kocián – zpěv, rap
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Lunetic je česká hudební skupina. Jejími členy jsou Václav Jelínek, David Škach a Aleš Lehký. Skupina byla populární především na konci 90. let 20. století.

Kapelu založili v roce 1995 Martin Kocián a Aleš Lehký. Když členové vymýšleli název pro skupinu, napadlo je anglické lunatic (blázen, šílenec). Aby jej trochu počeštili, změnili toto slovo na Lunetic. Začínali jako taneční eurodance skupina na diskotékách a postupem času začali i zpívat. Zprvu zpívali i anglicky.[zdroj?]

V roce 1998 přišel velký zlom, když si jich všiml producent Stano Šimor. Lunetic začali zpívat česky, napsali hit „Máma“ a začali moderovat televizní hitparádu ESO.

Hit „Máma“ se rychle uchytil a skupina Lunetic se dostala na přední příčky českých hitparád. Tato obliba trvala v letech 19982000, kdy kapela získala třetí místo na Českém slavíkovi.

Skupina se rozpadla v roce 2003. Důvodem rozpadu skupiny byly drogové problémy Martina Kociána. Po rozpadu se ještě snažil uchytit Václav Jelínek, když vydal rockově laděné album Pod vodou, ale neměl úspěch.[zdroj?] Vlastní CD také vydal Martin Kocián, ale měl ještě menší ohlas než Jelínek.[zdroj?]

Členové Luneticu se dali znovu dohromady v roce 2008. Vydali nové album se všemi svými největšími hity a DVD se všemi videoklipy. K této příležitosti uspořádali dva koncerty – v Praze a v Liberci.

V roce 2011 skupina vydala zatím poslední desku Na vlnách, která je 100% autorskou. Producentem je Václav Jelínek. Skupina Lunetic v roce 2018 vyjela na podzimní turné s názvem 20 let, v plné sestavě a nejen po Česku.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Alba[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]