Lukáš Veverka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Lukáš Veverka
Narození 31. května 1982 (35 let)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Lukáš Veverka (* 31. května 1982) je režisér a motion designér znělek televizních pořadů a reklamních spotů.

Rok po maturitě na Střední umělecké škole grafické v Jihlavě byl přijat do atelieru Grafického designu na Fakultě výtvarných umění v Brně. V roce 2005 vyhrává s krátkým filmem 5-HTT cenu Film Reflection na festivalu FreshFilmFest v Karlových Varech. Bakalářské studium zakončil prací na téma televizní grafika (vizuál studentské televize: znělky, servisní grafika atd). Následně absolvoval tříměsíční stáž v interaktivním týmu holandského studia Dumbar. V roce 2007 pracoval v České televizi na projektu redesignu jako artdirektor kanálu ČT4 Sport. Mezi lety 2006 až 2008 působil jako pedagog Motion Designu na Vyšší odborné škole v Jihlavě.

V roce 2008 získal ocenění RocketAward v mezinárodní soutěži televizního designu Promax/BDA.

V letech 2008 až 2010 organizoval ve svém brněnském bytě program oborových workshopů Pellico5. . Následně jako motion designér realizoval řadu motiondesign projektů pro televizní kanály jako MTV, Nova, Prima, Česká televize, Cool, Fanda, Zoom. V roce 2013 vytvořil redesign pro hudební televizi Óčko. Za tuto práci byl Lukáš Veverka nominovaný v kategorii Best Channel Design na Promax/BDA v Paříži. Jako režisér realizoval spoty pro klienty jako Philips, Lego, Vodafone, Blesk Mobil, ČSOB, Člověk v tísni nebo Amnesty International.

V roce 2014 získal Zlatou pecku za spot Hero pro Člověka v tísni.

Jako výtvarník a supervizor vizuálních efektů se podílel na celovečerním filmu Krásno (režie Ondřej Sokol) a na cenami ověnčeném filmu Já, Olga Hepnarová (režie Tomáš Weinreb a Petr Kazda) a na filmové pohádce Řachanda (režie Marta Ferencová) kde zároveň režiroval druhý štáb.

V roce 2017 získal Českého lva za nejlepší filmový plakát (Já, Olga Hepnarová).


Jeho práce byly prezentovány na výstavách jako je Bienále Grafického Designu v Brně nebo Trienále plakátu v Trnavě. Objevily se také v odborných časopisech jako je Font, Typo nebo Computer Arts.

V současné době pracuje jako režisér a motion designér. Jeho osobní portfolio najdete na adrese www.parasite.cz