Luca Turilli's Rhapsody

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Luca Turilli's Rhapsody
Luca Turilli's Rhapsody po vystoupení v roce 2016
Základní informace
Původ Itálie Terst Itálie
Žánry symfonický metal/power metal
Aktivní roky 2011 – současnost
Vydavatel Nuclear Blast
Současní členové
Luca Turilli
Alessandro Conti
Dominique Leurquin
Patrice Guers
Alex Landenburg
Dřívější členové
Alex Holzwarth
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Luca Turilli's Rhapsody (často také jen Rhapsody, LT´s Rhapsody nebo Turilli´s Rhapsody) je italská symphonic powermetalová kapela vytvořená a dosud vedena Luca Turillim po jeho odtržení z kapely Rhapsody of Fire.

V roce 2011 Rhapsody of Fire oznámili přátelské rozdělení mezi dvě kapely s názvem Rhapsody. Alex Staropoli a Fabio Lione se rozhodli pokračovat jako Rhapsody of Fire, kdežto Turilli, společně s basovým kytaristou Patrice Guersem a kytaristou Dominique Leurquinem se rozhodli prosadit jako Luca Turilli's Rhapsody. Jejich první složení zahrnovalo také zpěváka Alessandra Contiho a bubeníka Rhapsody of Fire Alexe Holzwartha, který byl poté členem obou kapel. Již v roce 2012 ovšem Holzwarth odešel kvůli nemožnosti působit v obou kapelách zároveň. Holzwartha poté nahradil Alex Landenburg.

Jejich hudební styl je též znám jako cinematický metal, kvůli zálibě Luca Turilliho ve světě filmu a jejich soundtracků. To bylo také použito jako jeho nový tvůrčí záměr. Jejich první album Ascending to Infinity bylo vydáno v roce 2012 a je pokládáno za jejich vlastní jedenácté album Rhapsody.

Historie[editovat | editovat zdroj]

16. srpna 2011 Rhapsody of Fire oznámili přátelskou odluku dlouholetého kytaristy, textaře a zakládajícího člena Luca Turilliho a basového kytaristy Patrice Guerse. Po odchodu založil Turilli společně s Guersem s kytaristou Dominiquem Leurquinem a bubeníkem Alexem Holzwarthem skupinu Luca Turilli's Rhapsody. Holzwarth se tím pádem stal členem obou kapel zároveň. 30. ledna 2012 kapela oznámila své první album Ascending to Infinity.

30. března 2012 kapela odtajnila zpěváka Alessandra Contiho. V roce 2012 Holzwarth opustil kapelu kvůli nemožnosti být v obou skupinách zároveň. Následně po jeho odchodu, kapela oznámila nového bubeníka Alexe Landenburga. 22. května 2012 vyšel první single z připravovaného alba Ascending to Infinity, který byl pojmenován „Dark Fate of Atlantis“. Ten byl vydán společně s videoklipem. Album vyšlo 22. června 2012 skupina začala s turné pojmenovaném "Cinematic World Tour".

8. října 2012 kapela oznámila, že si Leurquin závažně poranil levou ruku cirkulárkou. Zranění způsobilo, že Leurquin nemohl být skoro dva roky v kapele a byl pro nadcházející turné nahrazen jiným kytaristou. Turilli zaranžoval všechny písně tak, aby v pozadí při nízké hlasitosti vždy hrály Leurquinovy party. Jeho návrat byl oficiálně oznámen 9. srpna 2014 a jeho první koncert se uskutečnil na českém festivalu Made of Metal.

Dne 23. března 2015 vydavatelství Nuclear Blast oznámilo vydání alba Prometheus, Symphonia Ignis Divinus, které bylo vydáno v 19. června v Evropě, 22. června ve Velké Británii a 30. června ve Spojených státech. Dne 9. prosince 2016 bylo vydáno koncertní album Cinematic and Live.

Členové kapely[editovat | editovat zdroj]

Současní členové

Členové živého vystoupení
Zakládající členové

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Studiová alba[editovat | editovat zdroj]

Koncertní alba[editovat | editovat zdroj]

Singly[editovat | editovat zdroj]

  • "Dark Fate of Atlantis" (2012)
  • "Rosenkreuz (The Rose and The Cross)" (2015)

Hudební videa[editovat | editovat zdroj]

  • "Dark Fate of Atlantis"
  • "Clash of the Titans"
  • "Prometheus" a další

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Luca Turilli's Rhapsody na anglické Wikipedii.

  1. Oficiální stránka Luca Turilli's Rhapsody
  2. Facebooková stránka o návratu Dominiqua Leurquina
  3. Oficiální facebooková stránka

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]