Lovelandská žába

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lovelandská žába rekonstrukce

Lovelandská žába (jinak známá jako Lovelandská ještěrka) má být údajně humanoidní bytost s tváří žáby, měřící asi 1,2 metru, se zelenou koženou kůží. Chodí vzpřímeně a má plovací ruce a nohy. Byla údajně poprvé spatřena v Lovelandu ve státě Ohio. Je obecně považována za kryptida, zvíře hlášené jako existující, ale bez hmatatelných důkazů.

První hlášené pozorování bylo v květnu 1955. Obchodník hlásil, že viděl tři nebo čtyři stopy vysoké žabí stvoření pod mostem u města Loveland. Mělo vrásky, nemělo vlasy na hlavě, a mělo široká ústa bez rtů, jako mají žáby. Zanechalo po sobě silný zápach z vojtěšky a mandlí.

Přibližně dvacet let nebyla hlášena další pozorování. 3. března 1972 policie[kdo?] prý viděla čtyři a půl metru vysokou žábu s koženou kůží, opět v blízkosti Lovelandu. Stvoření přeskočilo silnici a skočilo do říčky Miami. O dva týdny později je důstojník Marek Mathews viděl znovu, ležet na silnici. Procházející Mathews na něj střílel a zřejmě minul.

Popis důstojníka hlásil toto: „Zvíře mělo tři–čtyři stopy. Bylo vysoké, vážilo od 50 do 75 liber, mělo koženou kůží, ocas, hlavu a obličej mělo jako žába, nebo ještěrka, a přeskočilo přes zábradlí.“ Místní farmář také řekl, že v tomto měsíci viděl Lovelandskou žábu také.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Loveland frog na anglické Wikipedii.